| Lavinia_3548 a întrebat:

Nu stiu cum sa scap.Am facut o greseala cand m-am indragostit de fostul meu prieten. O greseala ca m-am lasat prostita. Mi-am dat seama prea tarziu ca e un om fara scrupule, un om care are ca scop in viata doar sa detina puterea. M-a convins sa-i dau poze cu mine, chiar si goala si indragostita cum eram, i le-am dat avand incredere in el.Si el mi-a dat mie, dar le-am sters cand mi-a distrus lumea pe care am creat-o cu greu. A facut in asa fel incat sa vada toata lumea care ma cunostea o poza pe care eu i-am dat-o cu toata increderea, iar acum toata lumea ma crede curva, desi nu sunt.Atunci eu ajunsesem la mana lui si nu se ferea sa-mi spuna de nenumarate ori ca el e stapanul meu iar eu sclava lui.Am trait un calvar si inca traiesc, desi ne-am despartit inca ma ameninta, inca am pistolul la tampla...Nu stiu ce sa fac ca sa scap. Ajutati-ma!crying

Răspuns Câştigător
| skyzoo a răspuns:

Te inteleg.si pe mine m-a folosit fostul, pe care l-am iubit enorm, doar ca sunt intr-o situatie ca a ta si nici nu mi-as dori.doar ca indiferent ca inca tii la el si ii accepti toate mizeriile e momentul sa-i arati ca esti independenta, ca nu te afecteaza ce face el, ca nu ti-e frica de el si ce ti-ar putea face, continua-ti viata incearca sa pari indiferenta si fericita si gaseste o modalitate sa-l faci de ras in fata prietenilor.nu-l lasa sa te foloseasca si sa-si bata joc de tine.joaca la fel ca el pana se opreste.

14 răspunsuri:
| Flav a răspuns:

Ce pot sa spun: cum iti asterni, asa dormi.
Hai s-o luam cu inceputul. TU, ca o DOAMNA mare ce esti, cum de detii poze goale cu tine? Ti le faci singura si dupa le admiri sa vezi cat esti de sexy, sa vezi daca pot spune baietii ''uite ce buna e''? Bun, trecem peste asta. De moment ce ai astfel de poze, cum de le impartasesti altora? Dar pentru ce? Crezi ca prietenul tau te iubea mai mult daca te vedea dezbracata intr-o poza? Nu stiu frate, nu ganditi deloc. Traiti clipa, va lasati seduse iar dupa plangeti si spuneti ''ala e porc, baietii sunt nesimtiti''. Parca va si aud cum va smiorcaiti. Dar voi nu credeti ca e si ceva de la voi de sunteti prostite asa usor si va lasati prada oricarui de pe strada/cartier? Daca asa trebuie sa invatati, fiindca altfel vad c-o mare parte din voi n-are cum, atunci fie asa. Va faceti poze goale, le dati pe internet si dupa incepe plansul. Si pe mine ma apuca plansul cand vad cum ajungeti in astfel de situatii, dar plansul meu e unul de resemnare.

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Pistol la tâmplă?
Unde l-ai găsit pe traficantul ăsta de sentimente?
Dragostea face victime dacă nu ești pe fază.
Încearcă să te echilibrezi emoțional și mergi mai departe, reclădește-ți lumea și numai lăsa intruși în ea.
Această experiență în mod normal trebuie să te maturizeze și să gândești esențele la rece.
Poți să te îndrepți împotriva lui cu o plângere la poliție dacă te amenință, hărțuiește, etc., confruntă-l fără teamă.
Luptă pentru tine și numai plânge.
Viața este frumoasă dacă știm să trăim.
Este greu dar nu și imposibil.
Pa, pa.

| Zenithf a răspuns:

Spune-mi, cati ani ai avut cand s-au intamplat toate acestea? Nu el te are pe tine la mana, ci tu pe el, caci ceea ce a facut el este corupere de minori. Si pentru amenintare tot poate sa infunde inchisoarea.
Domnul fie cu tine.

| Barajag a răspuns:

Tot ce-ti pot spune este sa mergi inainte, indiferent de ce crede lumea despre tine, ai gresit si pe viitor incearca sa nu se mai repete, incearca sa fi sigura pe tine, pe ceea ce vrei sa faci, pe ceea ce vrei sa obtii de la viata.Fi tare, nu are rost sa te consumi pentru un om fara inima.Bafta!

| cornculapte a răspuns:

Nu prea ai ce sa faci, din moment ce poza a iesit deja in lume. A fost greseala ta, nu poti sa dai timpul inapoi, doar sa ai mai multa grija pe viitor. Nu dai poze cu tine goala fiecarui prieten pe care il ai si nici nu vreau sa ma gandesc de ce ai avea poze cu tine goala in calculator. Dar totusi, cu ce te mai ameninta? Nu a aratat deja poza lumii? I-ai mai incredintat si altceva ce n-a fost inca facut public?

| tyana a răspuns:

Cum sa te lasi santajata pentru cateva poze in care esti goala?! Fii serioasa! Asta e un motiv de suparare si stres pentru tine?
In primul rand orice plaja e plina de fete cu sanii goi, iar daca iti scapa si slipul in apa din greseala, imagine completa! Ce atata framantare pentru un aiurit? Spune-i ca poate sa le arate tuturor pozele tale, ca esti mandra de felul in care arati si cu asta basta.
Nu il lua in seama pentru ca e clar ca vrea sa te necajeasca. Iar cei care vor sa se holbeze la poze si sa te eticheteze cu cuvantul ala urat nu au decat sa o faca.Gura lumii oricum nu o poate opri nimeni. E doar un episod din viata ta peste care o sa treci cu bine, stai calma!
Ai putea depune si o plangere la politie pentru ca individului sa nu-i mai dea in gand sa faca asta si cu alte femei.

| Parintele a răspuns:

Ce-ti mai pasa de o poza? Asta e oricum lumea a vazut ce a avut de vazut. Capul sus si mergi inainte. Daca problemele devin agresive si incepe un santaj trebuie sa apelezi la politie.

| doar.pt.voi. a răspuns:

Daca te ameninta cu pistolul du-te la politie! Povesteste-le tot ce face asa zisul tau prieten si sunt convinsa ca o sa te ajute.

| enchanted a răspuns:

Ai incredere in tine si spune-i ca doar tu esti stapana ta si chiar daca arata poza ta tot nu te va putea avea

| EduardGa a răspuns:

Sfatul meu principal este ca niciodata sa nu iti pese de gura lumii. Pentru ca daca iti pasa, si pui la suflet toate barfele, devii, involuntar, mai slaba din punct de vedere psihic si ajungi sa zici: Bai, chiar asa sunt?! Deci iti vei pune si tu intrebari existentiale. Eu spun ca mai departe nu depinde de tine. Incearca sa vorbesti cu parintii, eventual cu un mediu justitiar, pentru a se pune la punct problema. Ce face face acel tanar se numeste sau se numea santaj, ori santajul se pedepseste. Si aici, si in oricare alta parte. Banuiesc ca de iubire nu poate fi vorba. Mai simti iubire pentru un om care te-a denigrat si care te-a facut sa te simti o fiinta inferioara lui? Banuiesc ca nu, dar daca totusi mai ai sentimente fata de el, incearca sa uiti si sa schimbi pagina. O viata noua poate incepe oricand pentru tine, important este sa ai tarie si caracter si dorinta de a schimba lucrurile in bine. Pune-te pe tine pe primul loc, de fiecare data.
Asta conteaza in viata. Suntem egoisti. Trebuie sa fii egoista, cum sunt si eu. Lupt pentru mine si mereu ma pun pe primul lor. Asta invata si tu, draga mea!
Capul sus!
Luci xoxo

| mocatofa a răspuns:

Ce prostie. nu am mai ras asa de mult laughing

| ronin33dan a răspuns:

Defineste cuvantul curva! Nu ai minte! Nu exista asa ceva. Femeie cu moravuri usoare... te simti?! Ignora copii prosti si barfele, vor inceta de la sine!

| lungudragos a răspuns:

Ii un bou...da si mie pozele alea.

| boicot a răspuns:

Tot inainte ca armata rusa.Greul abia acum incepe si prima dezamagire in dragoste e cea mai buna. Te pregateste pentru cele ce vor urma.