cami
| cami a întrebat:

Nu stiu de ce. dar am impresia ca majoritatea cei de pe TPU, nu prea au prieteni adevarati [contraziceti-ma]...asa-i?
Vreau a spun, ca gasiti acest site ca un refugiu.
E doar o parere.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asa-i...pentru mine e ca un refugiu...singurul prieten adevarat pe care il mai am e prietenul meu...restul sunt... cu 2 fete.si am preferat sa ma racesc de ei... dar viata merita traita si nu le arat k sfar pe urma rautatii lorwinking...raspunsul la intrebarea ta, care este? este un refugiu?

16 răspunsuri:
rroxi44
| rroxi44 a răspuns:

Sa zicem ca umple un spatiu gol... Eu fiind insomniaca pierd timpul pe site cand oricum toti prietenii mei dorm.
Este adevarat ca desi stiu ca am cativa prieteni foarte buni, care s-au verificat de-a lungul anilor, am si foarte multe cunostinte si amici... cu care desi ma amuz copios nu pot spune ca sunt neaparat cei mai buni si adevarati prieteni. Eu sunt o fire sociabila si am multi prieteni, cunostinte, amici, colegi cu care ma inteleg foarte bine. De unii mi-e tare dor ca sunt foarte departe, altii sunt foarte ocupati, ca si mine de altfel, asa ca ne vedem mai rar. Pe TPU chiar mi-am facut cativa prieteni - nu multi tare, dar cu care ma inteleg foarte bine. Imi doresc sa-i intalnesc si sa-i cunosc si personal. Iti doresc si tie sa gasesti si alti adevarati prieteni care sa fie langa tine la greu si sa fii mai optimista.

mlm
| mlm a răspuns:

Te inseli din pacate, intru pe acest site ori de cite ori am ocazia si de la servici, pentru a ajuta pe cei care au nevoie de raspunsuri la intrebari.

| moonY a răspuns:

Da. e un "adapost" comic

Janina
| Janina a răspuns:

Nu prea cred ca e asa...

| borsec a răspuns:

E doar o parere de-a ta Cami.

| remus a răspuns:

Ai perfecta dreptate, prietenii adevarati sint foarte rari, predomina cei interesati care se dau de gol mai repede s-au mai tirziu.

| dulshe a răspuns:

Aici pot sa te contrazic, eu am prieteni adevarati numai k nu mereu stiu sa-mi raspunda la intrebari, alte dati vreau sa cer parerea a mai multor oameni, nu numai prietenilor mei

| Wtf9000 a răspuns:

Si ce aici nu-i tot aia? Doar nu isi face cineva prieteni adevarati aici. rolling on the floor

| alexa a răspuns:

Nu cred...fiecare are un motiv anume pentru care sta pe acest site dar nu e un refugiu, cel putin asa cred eu...
spre exemplu eu stau pentru ca imi face -placere ma simt bine cand ajuta s8 dau un rasp bun, si imi place ca mai si invat cate ceva din raspunsurile altora
am prieteni f buni si ma bucur de acest fapt...deci nu stiu...
oriqm poate ca ai dreptate si unii chiar stau doar pentru asta

| coryyyyyyyyyyy a răspuns:

Nu este adevarat cami
eu intru pe acest site pentru a ajuta pe cei care au nevoie de sfaturile noastre si pentru ca aici ma simt bine.
prieteni adevarati am deci nu pot sa ma plang de asta
dar pe tine ce te face sa crezi ca acest site e un refugiu?
pentru tine este un refugiu?

| Mya a răspuns:

Ba da, am... dar mie imi place sa ma implic in astfel de discutii, sa desfac firul in 4... iar prietenii mei nu au tot timpul chef sa-mi asculte prostiile...si atunci vin si le postez aici! laughing

| guess_who a răspuns:

Avand in vedere ca m-am despartit de pr. meu.cred ca aici ar fi un refugiu...Prieteni adevarati am, nu duc lipsa.
Dar tu, cami?

| eu_4161 a răspuns:

Te contrazic...Eu am foarte multi prieteni, dar pur si simplu nu mai am timp sa intru... nu ca m-asi ascunde!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In cazul meu e Da.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
De ce spui asta? Ești așa de dezamăgită? De ce, ce s-a întâmplat?
Eu intru pe site pentru a face mai bună lumea prin răspunsurile care le ofer în limita cunoștințelor mele, din plăcere.
Refugiu? Nu aici îmi găsesc eu refugiul, ci în interiorul sufletului meu ori de câte ori sunt tristă și trădată.
Fruntea sus, Cami.
Eu pot fii un prieten de încredere și confidențial.
Numai bine îți doresc, copilule.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Desigur ma refugiez aici ca-mi place sa-mi iau stupide.