| Swetlly122 a întrebat:

Am prieteni. Dar e rău că nu le spun chiar tot ce fac cu cine vorbesc și ce lucruri rele sau bine fac eu? Nu vreau sa mă cert cu ei și știu că nu sunt prieteni adevărați chiar daca acum par. Toți se schimbă mai mult sau mai târziu

7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Secretele tale, este bine sa ramana "secrete".
Prietenii vin si pleaca si nu poti avea niciodata incredere in ei.

| NLS a răspuns:

Intimitatea ta nu e intelept s-o imparti cu nimeni.
In nici un caz cu prieteni in care nu ai incredere maxima.
Si chiar si aceia iti pot intoarce spatele in anumite situatii, sau puteti ajunge sa aveti diverse mici conflicte (de interes), moment in care te pot trada, folosind nimicurile pe care le cunosc despre tine.

| Marius22222222222 a răspuns:

Faci ffff bine. In ziua de azi oricine te poate vinde

| Zorn a răspuns:

Doar pentru ca sunt prietenii tai nu inseamna ca trebuie sa stie si cel mai mic detaliu despre tine sau secretele tale. Exista sanse ca atunci cand cresteti sa nu mai fiti prieteni sau sa se schimbe, sa se dovedeasca ca nu sunt cine par a fi si atunci o sa iti para rau ca le-ai spus. Ba mai mult, poate vor incerca sa foloseasca unele lucruri impotriva ta.
Tine minte de la mine: un secret nu mai e secret daca il spui cuiva happy

| Clarity a răspuns:

Încearcă sa nu fii prea negativ când te gandesti la relațiile cu prieteni tai. Fiecare persoana ii diferită și învață din greșelile lor.

Sfatul meu din experiența mea este sa ai încredere in persoanele de lângă tine, numai atunci poți sa descoperi cine sunt. Cel mai bine e sa realizezi ca poate sa te trădeze sau poate sa devină o persoana importantă in viața ta, ii decizia ta cu ce probleme ale tale vrei sa te deschizi.

Dar asta nu înseamnă ca trebuie sa spui tot la toată lumea. Eu cred ca doar așa poți găsi prieteni adevarati. Ai dreptate toată lumea se schimba, ii ceva normal, câțiva o sa fie pentru tine acolo și câțiva nu. Tu realizează ca sinceritate nu o sa fie niciodată greșita, oricum ar reacționa ceilalți.

| stancuprint a răspuns:

Le poti spune doar ce simti in mare, dar este bina ca ce este mai relevant sa le ti doar pentru tine. Ps lumea nu mai este credibila nu te increde in mai nimeni dac poti. Sau daca o faci mare grija cine va fi persoana. Spor!

| CipiKyo a răspuns:

Salutare Swetlly, trebuie să înveți cum să le spui oamenilor modul tău de a comunica, în timp o să înțeleagă și se vor opri.

https://www.youtube.com/watch?v=gJH8jnH1ByI&t=192s
(de la min 3:10 afli cum)

Recomand acest video deoarece și eu aveam aceeași dificultate ca și tine.