| 4b a întrebat:

O familie perfecta intotdeauna...
O familie perfecta niciodata...
(astept pareri) happy

Răspuns Câştigător
| Sოﺁℓε a răspuns:

In primul rand nu exista famili perfecte
toate au cate un defect
ba sunt prea zgarciti,darnici,rasisti etc.
unele famili sunt genul:arat tot lumi sa stie cum e in familia mea
altele ascund totul ca pisica in nisip, nici sa nu te gandesti ca ei se cearta vreodata
o familie perfecta intodeauna (ma indoiesc ca exista )se respecta, incearca sa nu fie egoisti (daca moare capra mea moare si a lui vecinu)etc.
nu am prea inteles ce ai zis tu ultima data cu o familie perfecta niciodata ori nu te-ai exprimat asa bine incat sa nu inteleg eu dar nici o familie nu poate sa fie perfecta
Poate doar sa se prefaca ca este perfecta
eu mi-am spus parerea...
bye

2 răspunsuri:
| Andaiulia a răspuns:

Familia devine perfecta daca exista un echhilibru.Parintii se iubesc si isi iubesc copii.Nu trebuie sa uitam nici ca conceptul de familie este mama tata copii:X

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Familia PERFECTA,nu exista,dar poate parea perfecta,asa cum am spus,cind exista intelegere,sinceritate,fidelitate,lipsa ambitiilor timpite,incredere,etc.Pot enumera toata viata, acesti ntermeni, nuy se vor termina.NUmai bine.