| Roxana_2583 a întrebat:

O intrebare pentru baietii de pe acest site... ce-ati face in situatia in care Doamne fereste, partenera voastra de viata ar fi violata si ar ramane insarcinata? ai lasa-o in voia sortii, ai face scene de gelozie? ai fii langa ea? ai pastra copilul?

1 răspuns:
| MikyMi a răspuns:

Nu sunt baiat dar vreau sa raspund. Cel mai bine e sa fii langa ea, sa o incurajezi si sa o ajuti sa treaca peste cele intamplate. Scene de gelozie nu ai de ce sa faci ca nu s-a culcat cu violatorul de buna voie, a fost impotriva vointei ei. Daca ea isi doreste puisorul, ca pana la urma e al ei si e in burtica ei ar fi frumos daca ai putea sa-l recunosti ca fiind al tau. Stiu ca e prea mult pentru tine dar daca o iubesti cu adevarat fii langa ea ca are nevoie de tine!