| isa_9377 a întrebat:

Daca ati ramane insarcinata in urma unui viol ce ati face ati pastra copilul sau nu?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred ca l-as pastra pentru ca e al Meu, si l-as iubi la fel de mult pentru ca el nu ar avea nici o vina pentru ce s-a intamplat:-)nu as face avort, plus ca sunt implicata si intr-o campanie importiva AVORTULUI, deci l-as pastra.

7 răspunsuri:
| shadovv a răspuns:

Daca as fi fata: depinde cine ar fi tatal...

| anss23 a răspuns:

Depinde de cati ani as avea. Daca as avea peste 24-25 de ani poate ca da.

| spy2o a răspuns:

Nu stiu, e complicat.totusi copilul ala care urmeaza sa se nasca nu are nicio vina, un copil e o binecuvantare, sunt multi care isi doresc unul dar... fa ce-ti spuna INIMA.

| Ganduri albe a răspuns:

Da, l-as pastra deoarece este o viata si avortul inseamna o crima ar trebui sa se dea inchisoare pentru avort! Nu te supara dar asta e parerea mea. Ce vina are un copil pentru prostia ce a facut-o altul. Un copil este pur si inocent nu are nici o vina... Eu te sfatuiesc sa nu faci aceasta crima... El te iubeste chiar daca tu nu stii.

| isa_9377 explică:

Multumesc de raspunsuri oricum avort nu fac nici nu mai pot face dar e complicat ca nu stiu cum o sa il cresc pentru ca nu am nici macar un an lucrat pe cartea de munca si nu am dreptul la indemnizatie pentru copiii pana in 2 ani care si aia am auzit ca va fi mai mica deci chiar nu stiu ce am sa fac...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde de varsta pe care o am, daca ar fi sa se intample acum(14) as avea de ales intre 2 variante, ori sa-l fac si sa-l dau catre adoptie(inainte m-as documenta despre oamenii carora le dau copilul) sau sa avortez, dar daca as avea peste 25 l-as pastra fara sa ma gandesc. Daca esti in problema asta fa ce-ti dicteaza inima, pentru ca o viata traita e cea pe care o traiesti pentru altii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sub nicio forma! Avort fara discutie.
Dca tata-sau e un violator, el ce-o sa fie? tot pe acolo...violator, criminal...