| arinus a întrebat:

O intrebare serioasa din punct de vedere familial >S O S spuneti-mi va rog cum trebuie sa fie o nora si o sotie idiala ca sa o multumesc pe nemultumita de soacrimea ca sunt cea mai buna nora P.s nu am practica sunt incepatoare

Răspuns Câştigător
| Basthet a răspuns:

Bună!
Fii drăguță cu ea, întreab-o din când în când cum se face aia, cum se face ailaltă, și, mai ales, poartă-te frumos cu soțul tău: arată-i respect, hrănește-l bine, poartă-l cu haine curate și călcate. Asta vor soacrele, știu de la a mea. laughing
Succes!

3 răspunsuri:
| eugenl a răspuns:

In primul trebuie sa-ti iubesti sotul si sa-l sustii. Nu e nevoie sa fii ideala pentru socri. Fii sotia si mama ideala copiilor pe care ii vei avea cu sotul tau.

| SkyPilot a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa incepeti prin a avea o soacra ideala happy
Iubeste-ti sotul, fa-l sa se simta bine si las-o pe soacra in plata Domnului. Nu e bine ca stati cu unii din parinti, daca puteti mutate-va singuri.

| cherry127 a răspuns:

Tu nu esti sotia soacratii.Important ca tu cu sotul tau sunteti bine.