| Pixxie00 a întrebat:

O prietena s-a despartit de iubitul ei si il iubea mult si acum plange si zice ca o sa se omoare. cum ar putea trece peste despartire

Răspuns Câştigător
| ostea a răspuns:

Trebuie să accepte ca relația lor nu mai există. Cu totii trecem la un moment dat prin așa ceva, suferim dar cu trecerea timpului ne dăm seama că am suferit aiurea.
Fiecare suferință își are rolul.

Se simte depășită de ceea ce i se întîmplă. Fii alături de ea să nu facă vreo prostie pentru ca la urmă să nu existe regrete.
Totul pornește din ea, deci, ea singură trebuie să își dea seama cum să treacă peste. Doar ea poate să pună punct suferinței.
Îmi pare rău pentru ea, sper să treacă peste cît mai repede.
Cu trecerea timpului va întelege...

Doar fii lîngă ea chiar dacă nu prea stii ce să îi zici. Este suficient!

3 răspunsuri:
| ELLSSA a răspuns:

Tot ce trebuie sa faci este sa ii fi alaturi si sa vorbesti cu ea despre orice alte subiecte care o pot inveseli.
E doar o depresie obisnuita care cel mai des o intalnesti in adolescenta.
Nu cred ca este atat de profund ranita pentru a face pasul gresit si de a apela la un psiholog.

| ZuZzA4eVeR a răspuns:

Poi in primul rand trebuie sa isi aibe prietenii aproape. Prieteni care sa o sustina si sa ii fie alaturi, prieteni care incearca so scoata din starea asta. Ai sa vezi ca incet, incet o sa treaca peste si incercati sa ii explicati ca sa treci peste nu inseamna sa uiti!

| Goldenboy97 a răspuns:

Mai sunt si alti baieti stai linistita happy