| Cristian110194 a întrebat:

Ok.Am si eu o nevoie de niste pareri din partea in special a fetelor, dar nu numai. Faptul ca sunt un baiat mai timid e un dezavantaj in relatiile cu fetele? Eu sunt un baiat mai linistit de felul meu, mai retras sa zic asa.Nu-mi plac cluburile spre exemplu.Prefer sa ma duc la sala de exemplu decat sa ma duc la o petrecere sa zic.Bine nu ma intelegeti gresit, imi place sa merg la petereceri si activitati de genul asta dar mai rar.Ca sa revin la timiditate, pot sa va spun ca de-a lungul vremii au fost unele fete carora le-au placut de mine insa eu eram prea timid si imi era frica ca acele fete sa nu ma intelegea sau sa nu aiba rabdare cu mine.Credeti ca sunt fete care nu au nimic impotriva cu acest gen de baieti? E un dezavantaj sau un avantaj? astept pareri, sugestii sau sfaturi! Va Multumesc!

19 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Depinde mult de fata pe care vrei sa o cuceresti. Sunt fete si fete. In unele cazuri timiditatea este un avantaj, iar in altele un dezavantaj. Si eu sunt un pic timid si iti spun ca nu e benefic. Trebuie sa fii un pic mai indraznet. Daca ai viata proprie nu conteaza ca nu mergi in cluburi si nu faci orice tampenie fac si altii. Important este sa ai incredere in tine si sa fii sociabil. Fetele apreciaza baietii care sunt siguri pe ei. Nu conteaza ca esti bad boy neaparat. Fetelor le place sa fie cucerite. Daca esti timid jocul se termina inainte de a fi inceput. Oricum, nu iti fa probleme. Sunt fete carora le place sa cucereasca baieti. Daca ai ceva care atrage o astfel de fata, fii sigur ca nu va fi nicio problema. Incearca sa ai mai multa incredere in tine dar asta nu inseamna ca trebuie sa te schimbi total.

| Vizitiul a răspuns:

Depinde de gusturile fiecarei fete in parte. Nu-ti face niciun fel de problema, exista fete carora le plac baietii mai retrasi, linistiti.

| kaya a răspuns:

Uite ce e nu mereu timiditatea e un avantaj as putea spune ca sunt fete carora le plac baietii timizi dar totusi trebuie sa faci ceva sa nu mai fii timid, nu te mananca. E bine ca esti linistit, cuminte dar cand esti cu o fata trebuie sa uiti de timiditate, orice fata isi doreste sa faci tu primul pas sa o iei in brate, sa o saruti etc.De exemplu daca gasesti o fata la fel de timida ca tine? Ei atunci care o sa faca primul pas? Eu zic ca tu trebuie, timiditatea e ceva care trece cu timpul sa nu crezi ca o sa fii timid toata viata ta.Numai bine

| irina20 a răspuns:

Depinde de fata... Daca ea e genul "sufletul"petrecerii, ar cam fi o problema.Eu cred ca in general baietii timizi sunt mult mai doriti decat ceilalti, unii chiar fac pe timizii pentru a cucerii fete.Ramai asa cum esti, sunt sigura ca vei gasi o fata care sa te inteleaga perfect.

| Ronnix a răspuns:

Timiditatea la baieti nu este un dezavantaj ci mai debraba un mare avantaj. De ce spun asta? Fiindca rar mai intalnesti baieti ca tine tongue, asta te face sa fi special happy si ma crezi sau nu... fetelor li se pare atragatoare timiditateahee hee. Nu stiu ce-ti vor spune ceilalti happy... dar eu iti doresc sa nu te schimbi niciodatawinking.

| KiddFaraSentimente a răspuns:

In general, mie mi se pare un dezavantaj. Pentru ca de obicei, intr-o relatie, baiatul trebui sa faca primul pashee hee. Dar nu e o regula. Cum a mai spus cineva, si mie mi se par foarte draguti baietii mai timizi love struck, dar totusi nu extrem de timizi, ca poate devenii enervat raised eyebrows. Revenind la discutie, sunt si avantaje, si ezavantaje, insa te sfatuiesc sa incerci sa nu fii prea timid, pentru ca atunci o presupusa relatie poate deveni distanta. Asa am patit si eu sad din motivul ca iubitul meu e cam timid, si de aceea nu prea exista comunicare. Dar pana la urma e decizia ta cum vrei sa fii! big hug
Succes! kiss

| MariuZ a răspuns:

Sunt fete care sunt atrase de genul asta de baieti. Stai linistit ca o sa ai si tu ocazia si felia ta!

| FemeiaPaiangan a răspuns:

Mie imi plac genul asta de baieti.happy

| AnonimA a răspuns:

Pai ai putea sa te schimbi...nuai de ce sa fi timid

| believe a răspuns:

Nu cred ca ar trebui sa te intereseze daca este un avantaj sau dezavantaj-esti asa cum esti si punctu, in cea ce priveste fetele-daca o sa aiba de te iubit, te vor placea asa cum esti, nu trebuie sa complexezi ci sa fii tu pentru ca la sigur in imensitatea asta de suflete mai este unul ca tine.

| doina_2123 a răspuns:

Fie care are pe pamint cea dea doua parte inclusiv si pentru tine.Eu cred ca e un avantaj timiditatea ta, dar sa fii atent ca unele fete se pot folosi de cumintenia ta, si atunci vei fi nevoit sa mai poti ridica vocea sau sa stii sa-ti tii piept, sunt unele fete care isi doresc astfel de prieteni ca tine, nu cauta negatii in caracterul tau, o sa faci mai rau, fii asa cum esti.

| frumushika09 a răspuns:

E un dezavantaj micut, dar faptul ca esti cuminte e un avantaj...sunt, dar mai rare ca de obicei un baiat face primul pas intr-o relatie! Un sfat este sa ai curaj... poate inainte de intalnirea cu o fata te gandesti putin ce ar putea sa se intample acolo ca sa fii pregatit! Sper ca te-am ajutat!

| Anemona a răspuns:

Sa iti spun adevarul...sunt fata... e parerea mea big grin

este un mic dezavantaj ca esti foarte timid deoarece

fetele de obicei chiar daca te plac asteapta un semn din partea

ta. Daca tu nu dai un semn concret ele renunta.depinde de fata bineinteles. dar cele mai multe asa sunt.sau unele asteapta

chiar sa le intrebi tu

doar stii regula...baiatul trebuie sa faca primul pas...nu e batuta in cuie ca in vremurile

noastre se actioneaza si altfel dar asa este cel mai frumos.

faza ca nu iti place sa mergi incontinuu la discoteca si nu esti asa...libertin ca unii baieti mi se pare un avantaj total:*:*

suucces mult la fete si incearca sa faci cateodata primul pas''

nu ai de ce sa te rusinezi

esti frumos si destept! mergi inainte

| pufu :* a răspuns:

E ok! atata timp cat dupa ce ai petrecut destul timp cu o persoana poti fata de ea / el sa nu mai ai astfel de retineri happy mie una imi plac baietii timizi ( pentru ca nici odata nu sti la ce se gandesc in mintea lor laughing si pentru ca pur si simplu sunt cei mai scumpi big grinhee hee )! Pur si simplu imi place cat de misteriosi sunt! Totusi incearca sa fi mai indraznetz big grin prin indraznetz nu ma refer la a merge la petreceri sau la disco e ok daca incepi sa vorbesti mai mult cu fetele si sa iti stabilesti o legatura stabila cu ele( nu tine chiar totul pentru tine ) tongue succes big hug :*:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca stiai sa vorbesti corect romaneste poate nu mai era un dezavantaj.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Baietii timizi au intotdeauna acel"ceva"unc si special care nu multi il pot avea.Fii sigur ca chiar daca momentan timiditatea iti pare a fi un defect, intr-o zi vei vedea ca de fapt mereu va fi o calitate unica. Timiditatea e ca un obstacol pana intr-un anumit moment in viata.Nu esti deloc dezavantajat, fetelor in general le plac baietii cuminti, depinde de fiecare fata, dar in opinia mea un baiat sincer, cuminte si sufletist e tot ce si-ar putea dori o fata in general.Nu sunt in masura de a da sfaturi, iti spun doar ca nu trebuie sa te schimbi doar fiindca traim intr-o lume, sa zicem"mai ciudata sau dificila"pentru cei ca noi, ci doar sa avem rabdarea si taria de caracter necesara in orice situatie.

| Andutsaa a răspuns:

Buna! Dupa parerea mea nu e deloc un dezavantaj...decat un golan (scuze de expresie, nu vreau sa jignesc pe nimeni) mai bine un baiat la locul lui.Gandeste-te ca fetele vor avea mai multa incredere in tine, cel putin eu asa zichappy. Dar totusi, incearca si invinge-ti timiditatea pentru ca nici ea nu e asa buna, ai vazut si tu astahappy. Asa eram si eu, dar am realizat ca nu are rost, in viata fara putin tupeu nu faci nimichappy. Deci in orice caz, nu ai dc sa-ti faci problemehee hee.

Te-am pupat, pa-pa!:*

| JokKer a răspuns:

Desigur dezavantaj ca esti mai timid cu fetele
Fetelor le plac baieti repeziti si romantici adica cum imi plac mine mie imi place cand baietul propune deodata intilniere Dar imi plac si timizi adica mai retrasi. Sunt si eu o fire retrasa eu mai bine plec la biblioteca decat sa ma duc la o petrecere sau cu colegii la Andys. Te inteleg
Si cinstit as dori sa am un prieten mai retras.

| turquoisev a răspuns:

Cateodata poate fi un dezavantaj.Majoritatea fetelor le place ca baiatul sa faca primul pas. Insa sunt si unele fete carora le place mult acest gen de baieti doar trebuie sa le gasesti. Mie spre exemplu aceasta timiditate mi se pare adorabilabig grin. Succes in continuare.