| Iumsy a întrebat:

Cum pot scapa de timiditatesad? Sunt foarte timid cand ma intalnesc cu fete... Va rog sa dati raspunsuri bune(Sunt baiat).

Răspuns Câştigător
| Bacemi a răspuns:

Pentru a scapa de timiditate trebuie sa iesi mai mult cu cei pe care ii simti mai apropiati si sa fii mai deschis fata de ei. Avand alaturi persoane care tin la tine vei capata incredere in tine. Daca iti este greu sa vorbesti cu fete ia si tu niste id-uri si exerseaza. Cunosti fete virtual si poti lega prietenii frumoase. Stiu ca este greu pentru ca si eu sunt timid. Asta se rezolva in timp si cel mai important este sa pastrezi aproape pe acei prieteni care te fac sa te simti in largul tau. De obicei strainii te fac sa te simti stanjenit asa ca incearca sa vezi cum te simti pe mess intai in legarea unor relatii de prietene si va fi mult mai usor in viata de zi cu zi. Succes!

6 răspunsuri:
| arysa a răspuns:

Incearca sa-ti faci un grup format si din fete si baieti, iesi cu ei, socializeaza, mai vorbeste si cu fete din clasa ta(daca esti la scoala), incet-incet o sa prinzi incredere mai multa in tine.

| Aliyaa a răspuns:

Incearca sa fi mai sigur pe tine, pe fortele tale. Timiditatea uneori poate fi si o calitate dar are si o limita asa mai bine invata sa nu mai fi timid gandeste mereu pozitiv intalnire cu o fata este ceva normal nu ai de ce sa fi timid.

| adinaciosescu a răspuns:

Las-o acasa. timiditatea. uneori e o calitate

| theodoraafi a răspuns:

Avand mai multa incredere in tinehappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Inceraca sa ai mai multa incredere in tine, iesi cu prieteni, poarta discutii pe care nu le-ai purtat niciodata, cand te intalnesti cu fete gandeste-te ca esti cu prieteni tai si comportate cat mai normal, totul depinde de increderea pe care o ai in tine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Frate, crede-ma ca te inteleg... Faza e ca si eu am o prietena, si sunt in aceeasi situatie