| Ingerasulll a întrebat:

Parintii iubitei mele ma cred vagabond si spun ca nu sunt pentru ea si ii interzice sa tina orice legatura cu mine! Cum as putea sa le demonstrez la parintii lu prietena mea ca nu sunt cum cred ei? Eu lucrez, am terminat facultatea de drept si sunt un baiat serios si care ar vrea sa isi faca un viitor in viata! Prietena mea are 18 ani eu 23 si ne iubim dar problema sunt parintii ei cum spuneam, de un an de zile umblam pe ascuns sa nu ne vada careva ca sa nu afle a ei, eu as incerca sa vb cu ei dar la prietenamea ii frica ca o bat, va rog spuneti-mi parerile voastre ca sincer nu stiu ce sa mai fac, daca sa continui sau nu relatia, eu o iubesc si si ea ma iubeste si ar face orice pentru mine dar ii frica de taicaso, nu stiu ce facsad spuneti-mi va rog cum as putea sa ii fac pe parintii ei sa ma acepte?

Răspuns Câştigător
| silviutza_4359 a răspuns:

Si eu am trecut prin aceeasi situatie; parintii mei nu erau de acord cu prietenul meu.Am trecut prin multe sa stii, ne vedeam pe furis si multe altele. Dar cu timpul lucrurile sau schimbat, acum suntem casatoriti, avem si o fetite de 3 ani si jumatate. Sfatul meu este sa lasi lucrurile sa mearga de la sine, si ai sa vezi ca fata dc este sa-ti fie aleasa o sa-ti fie chiar dc ei se opun acum.Succes!

7 răspunsuri:
| Flav a răspuns:

Eu nu vreau sa fiu rautacios, dar la 23 de ani iti pui la nick ''ingerasul'' e cam dubios, ca sa nu spun imatur. Ai terminat facultatea de drept? Care? Unde? Privata, nu? Sa inteleg ca esti intelectual, mai ceva de atat, ai terminat si-o sectie de profil uman, deci ar trebui sa zbarnii la scris dar ti-ai asternut cuvintele intr-un mod dezordonat, asa ca, banuiesc ca parintii ei stiu ei ce stiu!

| Ciprian a răspuns:

Incearca sa vorbesti cu ei, dar fata in fata. Convingetii ca va iubiti cu adevarat si totul va fi bine.

| JustAStar a răspuns:

Pune piciorul in prag! Demonstreaza-le parintilor ca esti un baiat de valoare cum fiica lor nu va mai avea sansa sa cunoasca. fai mici atentii mamei si tatalui incearca sa ii inviti la o cina in oras pe ai ei impreuna cu iubita ta si imbracat la costum ofera-i flori mamei, un trandafir rosu iubitei iar tatalui un vin bun fa cinste la restaurant si vorbeste-le despre cum te simti cu iubita ta si ce planuri de viitor ai.cred ca parintii vor fi uimti si sper sa fiti impreuna dar nu renunta la ea asa usor ca poate nu mai gasesti pe nimeni ca ea! XoXoJustAStar

| esk9 a răspuns:

Mergi in vizita la ei imbracat in costum... le duci flori si cand is ei de fata vorbesti cu un vocabular cat mai dezvoltat! funda?

| esk9 a răspuns:

Pey te imbraci la costum cand ii vizitezi le duci flori si folosesti un vocabular cat mai dezvoltat... funda?

| Pflete a răspuns:

Pai e o situatie complicata, nu, cred ca e putin spus, daca va iubiti atat zic sa nu renuntati la relatia voastra, ar trebui sa le explici planurile tale de viitor alaturi de fiica lor, sa le spui realizarile tale si alte cele, daca nu merge, incearca din nou, stiu cum e sa ai parinti exigenti, dar totusi ma iubesc, si cu siguranta si pe prietena ta o iubesc parintii ei, fericirea ei conteaza, si pana la urma, vazand cat de hotarata este fiica lor si ca lupta pentru ce vrea, mai mult ca sigur te vor acceptawinking mult noroc

| Judecator a răspuns:

De ce toata lumea face facultatea de drept? De ce se face facultatea de drept la FR? De ce nu se da un examen de admitere la gramatica limbii romane, chiar si la facultatile particulare?