| SongokuJR a întrebat:

De la un timp anume nu mai ma înțeleg deloc cu familia, certuri peste certuri,si nu numai eu, ci si părinții mei.
Cu Scoala de la premiul I cred ca ajung anul asta sau iau premiu III sau chiar mentiune, la antrenamente nu mai ma duc (asta-i alta poveste).
Nimeni nu ma înțelege, nimănui nu ii pasa de mine.
Ma gândesc sincer sa ma sincid. Stiu..mulți dintre voi ma credeți nebun sau mai stiu eu cum. Simt ca alta soluție nu am, nu am cui sa ii spun "mama" sau "tata".
As vrea sa stiu ce modalități "ușoare" ar fi pentru a ma sinucide.
Nu spuneti ca o sa'mi ducă lipsa careva! Credeți-ma, nm nu o sa imi ducă lipsa.
Astept părerile voastre, sunt într-un moment culminat al vieții. NU E GLUMA!

Răspuns Câştigător
| William a răspuns:

Ba nu pot sa cred, el vrea sa se sinucida si tu vrei sa iti dea funda?

26 răspunsuri:
| William a răspuns:

Nu deznadajdui, mereu exista speranta doar ca nu o sa gasesti fericirea in lucrurile lumesi. Apropie-te de Dumnezeu (si stai departe de sectanti) si o sa vezi ca viata capata sens.

| Iubibilăă a răspuns:

Nu te sinucide.
Iubeste-ti viata.
Noi toti te iubim, pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu te sinucide, alti au probleme mult mai grave decat tine, in ceea ce priveste scoala parinti iti vor doar binele, nu-i acuza.

| MrSpooky a răspuns:

1. Luati o bormasina si incepeti sa perforati cam pe unde e tampla si apasati usor. Creierul dumneavoastra se va transforma intr-un shake. Gustos? Ma indoiesc laughing
2. Luati un aparat de uz casnic (mixer, feon, fier de calcat) si bagati-l in priza. Apoi asezati-va intr-o cada plina cu apa, faceti-va o cruce mare, puneti in functiune aparatul si aruncati-l in apa.
3. Sariti de pe o cladire inalta. De preferat 10 etaje +, sa fie sigur. Pont : Pentru cei din Onesti aveti asa. Hotel Trotus, Blocurile de 9 – 10 etaje din zona de sus, glisantul de la pod de la Moldova, Primaria Onesti. Daca in prima instanta nu va tine, incercati sa luati exemplul unor super eroi – imaginati-va ca sunteti capabili sa zburati
4. Folositi Cianura pe post de ingredient. Muriti repede, curat, fara dureri. Dar nu esti barbat daca nu suporti durerea, nu-i asa? rolling on the floor
Ne vedem pe lumea cealaltawinking

| LifeIsOverrated a răspuns (pentru MrSpooky):

Doamnee esti genial rolling on the floor

| mihaitzacelviteaz a răspuns (pentru MrSpooky):

laughing))))))))))))) omule ma sparsasilaughing)

| MrSpooky a răspuns (pentru MrSpooky):

Daca cele de mai sus nu au functionat nici de cum...mai am cateva:
1.Asteptati sa treaca un tren de mare viteza. Nu ca in Romania ar exista asa ceva dar se poate rezolva si aici. Aici aveti doua variante. I. luati un cutit, asteptati un rapid sau un InterCity si sariti in fata lui imbarbatandu-va cu urmatoarea replica : "mori musca!". A doua varianta poate fi utilizata in preajma oricarui mijloc de transport pe cale ferata. Puneti-va gatul pe linia de cale ferata (doua fiind la numar - pentru cei care nu cunosc), dar doar atunci cand trenul mai are maxim 30 m fata de tine (ca sa nu mai aiba timp sa se opreasca).
2.O seringa cat mai mare, trageti aer in ea, intepati-va o vena cat mai groasa. Apasati tot aerul din seringa( dar sa fiti siguri ca ati nimerit vena laughing ).
3.Inchideti-va in bucatarie, intr-un mod cat mai ermetic. Cei care au termopane sunt mai avantajati ). Dati drumul la gaz si asteptati. Cand observati ca oxigenul s-a rarefiat destul de mult si e necesar sa va urcati pe un scaun sa puteti respira, aprindeti ceva, de exemplu intrerupator, bricheta, chibrit. Asta trebuie sa fie tare laughing
4. Daca detineti permis auto, atunci e foarte usor. Si mai usor daca aveti urmatoarele autoturisme : Tico, Trabant, Ford Ca, Matiz, Dacia Lastun (500) de fapt toate modele de Dacia, etc. Sunteti gata? Plecati la drum, de preferat pe un drum european, unde soferii conduc cu o viteza putin marita. Acum e acum. Intrati pe contrasens doar atunci cand sunteti siguri ca tirul care se deplaseaza din sens opus are o viteza destul de mare si soferul nu poate evita coliziunea. Si mai exista o alta modalitate, la fel de interesanta. De asta v-am recomandat un autoturism putin mai usor. Intrati in depasirea unui tir, preferabil ca tirul sa fie incarcat macar pe jumate, sa fie destul de greu. Daca ati intrat in depasire, faceti tot posibilul sa ajungeti sub rotile autocamionului.
5.Luati o drujba si faceti piruete cu ea doar atunci cand e pornita. Dupa ce va distrati putin, incercati sa o dati pe dupa gat, gen scamatorii cu diverse obiecte ca la circ. E destul de probabil sa nu aveti aceeasi indemanare ca cei de la circ si sa reusiti sa va sectionati gatul intr-un mod cat mai brutal.
Sinucidere placuta!big grin

| MrSpooky a răspuns (pentru mihaitzacelviteaz):

Se rezolva cu PoxyPolhee hee

| SongokuJR explică (pentru MrSpooky):

Ceva mai original n'ai?

| Anca2999 a răspuns:

Uaa,uaa,uaa. Incet, nu te agita. De ce sa te sinucizi? Are vreun rost? Nu prea cred ca mai exista viata dupa moarte deci..decat sa-ti intrerupi viata de acum ca sa stai la 2 metrii sub pamant, mai bine traiesti cum poti, nu trebuie sa te intelegii cu x si y ca sa traiesti. Parintii au o mare dominare fata de copii din punct de vedere al crescutului, insa trebuie sa le mai aduci si tu aminte ca existi si sa te faci auzit. Lasa tu sinucisul de o parte ca nu e de nici un om asta. :* Calmeaza-te si mergi inainte, dupa rau vine bine. Vezi de scoala sa ajungi cineva in viata ca n-o sa stai de mana cu mamica sau taticul toata viata. Cat despre scoala, usor nu e moarte de om daca ai luat premiul 1, 2, 3 sau mentiune. Gandirea si logica ta nu consta in premiile de la sfarsitul anului! Toate cele bune, ne auzim >big grin

| LifeIsOverrated a răspuns (pentru Anca2999):

Unii se roaga sa ia premiul 1, 2, 3 sau mentiune oh go on

| Anca2999 a răspuns (pentru LifeIsOverrated):

Depinde de fiecare laughing Eu una am luat si premii pana m-am obosit sa invat pentru concursurile lor si premiile lor care constau decat intr-o diploma cu care(scuza-ma ) dar nu prea ajuta in ziua de astazi. Asa ca mai bine nu ma omor atata pentru lectii si ore iar la lucrari/examene iau note bunicele. big grinLa asta ma refeream eu.

| SongokuJR explică (pentru LifeIsOverrated):

Nu ma rog, spunem doar ca am decazut, nu intelegi nimicoh go on

| SongokuJR explică (pentru LifeIsOverrated):

Wee, gta fratilor nu mai ma sinucid, (mersi pentru toate rasp. serioase, in glumawinking ) M'am împăcat cu gagica si dupa o noapte fierbinte...Am realizat ca viața e frumoasasmug Doar nu credeți ca scăpați asa ușor de mine nu? (Noapte foerbinte=duș fierbinte de la cale mi-a fost cald toată noaptea) rolling on the floor Va pooop:* laughing

| SongokuJR explică (pentru SongokuJR):

Care*

| LifeIsOverrated a răspuns (pentru SongokuJR):

Decazut, nedecazut. ma rog mi-am zis parerea.
Cumva simteam eu ca n-ai tu ''intentii serioase''. Mai rau e de cei care chiar te-au crezut si ti-au dat rasunsuri care mai de care sa te convinga si tu precis stateai si radeai in fata monitorului. Felicitari ca te-ai impacat cu gagica ta, btw oh go on smug

| mihaitzacelviteaz a răspuns:

Sinuciderea nu e o solutie : du-te la Biserica si vorbesc la modul cel mai serios, e locul unde te regasesti cel mai bine, eu acolo ma duc si de fiecare data cand vin acasa sunt fericit big grin incerca macar sa vezi ce bine o sa fie

| soaitamarius a răspuns:

Nu te sinucide ma! Daca nimanui nu ii pasa de tine atunci tu ridicate mai sus de limite arata-le ce poti! Ai o viata si oricum cei care te critica sunt ciudosi nu lua decizi acum asa dure. Raspunte la raspunsu meu. FUNDA?

| anonim_4396 a răspuns (pentru William):

Asta e lumea in care traim, na-i ce face.

| William a răspuns (pentru soaitamarius):

Ba nu pot sa cred, el vrea sa se sinucida si tu vrei sa iti dea funda?

| soaitamarius a răspuns:

Prin sinucidere nu o sa ajungi intr-un loc mai bun!

| xCrazyWolf a răspuns:

De ce sa te sinucizi prietene? Gandeste-te ca toate trec, si dupa cum am vazut ca inveti vei ajunge cineva. Ai doar o viata. traieste-o. sau te poti apuca de femeie, bautura. decat sa te sinucizi tot e mai binehappy Traieste viata!

| LifeIsOverrated a răspuns:

Haide ma, n-ai net acasa de vii sa ne ceri modalitati sa te sinucizi? (ai pus intrebarea prin telepatie, puterea mintii nu?) Uita-te la 1000 ways to die poate te mai lamurestioh go on Acuma serios, cum sa nu imi bat joc de tine daca ai pus o intrebare atat de stupida? DACA ceea ce ai scris e adevarat, tu de fapt cauti ca niste straini sa iti zica sa te mai gandesti, ca viata ta are valoare, ca totul se rezolva dar tu ai doar o viata, sa mai vorbesti cu ai tai si sa ii faci sa te inteleaga, sa nu faci ''cea mai mare prostie a vietii tale ca ''O SA AJUNGI IN IADD PACATOSULE'' etc etc etc. Daca tu ne iei la misto, my middle finger is for you. In orice caz intrebarea e tot jalnica.

| SongokuJR explică (pentru LifeIsOverrated):

Dacă nu iti place nu comenta...sau si mai bine nu te uita. Viața nu e roz.

| paulalove a răspuns:

Bei! Sit Down! Stay chill! Calmeaza-te! Nu te prostii ca nu e bine... Nu ajungi nicaieri daca te sinucizi. Nici eu nu ma inteleg cu mama si tata. Si eu de la premiul 1 la premiul 3. Si eu am probleme in viata cu familia prietenii si iubirul dar uite-ma ca inca traiesc si iti scriu. M-am gansit si eu la sinucidere de multe ori. Dar de fiecare data imi dadeam seama ca nu are rost sa imi irosesc viata cu niste fleacuri... Eu mi-am gasit un viciu prin care ma calmez. Dupa fiecare cearta sau fiecare moment greu bag o tigare. Nu te indem sa fumezi ci sa iti gasesti un lucru care sa iti placa sa il faci si sa faci acel lucru dupa ce te certi cu parinti sau dupa ce ai o problema. Uni fac sex, altii fumeaza, altii deseneaza, altii se calmeaza cantand, jucand fotbal, dansand sau mai stiu eu cum.

| Oprisan_Narcis_1997 a răspuns:

Faci cea mai mare prostie a vieti tale! du-te la biserica vorbeste cu parintele sa faca niste agheazma in casa si ai sa vezi ca totul va fi bine crede-ma asa am patit si eu (daca vrei sa iti mai povestesc trimite-mi mesaj)repet faci cea mai mare greseala