| pupaza a întrebat:

Parintii mei nu il suporta pe prietenul meu pentru ca nu are avere si spun ca nu e om. E adevarat ca a gresit o data fata de mine vb pe un ton mai ridicatsi erau si parintii mei de fata si asta i-a deranjat foarte tare, atat de tare incat nu il mai suporta, il suna incontinuu sa ma lase in pace, ba chiar au ajuns sa il si ameninte. Mi-au spus ca daca mai umblu cu el ma desconsidera ca si fiica lor.Eu nu vreau sa se intample asta, nu vreau sa ma despart de el pentru ca stiu ca e alaturi de mine si ca e dispus sa faca orice ca sa fim noi doi impreuna. E dispus chiar sa vina si sa vb cu ai mei si sa le explice ca el nu vrea sa isi bata joc de mine, dar ai mei nu accepta asta spunand ca e un gunoi de om si un coate goale. Ce sa fac? Cum sa ii conving pe ai mei sa il accepte? Simt ca el e linistea de care am eu nevoie si ca imi ofera iubirea care ma face fericita.Am 21 de ani si nu stiu cum sa procedez? Poate ma ajutati voi. Multumesc

Răspuns Câştigător
| DaRlInGiLuSiOnS a răspuns:

Eu cred ca esti destul de mare...nu cred ca ar trebui sa asculti atat de m de parintii tai si ei poate sau certat vreodata ei dc nu s-au despartit? asa nici u n-ar trebui sa te desparti... dc sa iei un om cu avere si care se poarta cu u ca ultimu om decat unul care are mai putin si te iubeste mai mult decat orice? parinti din ziua de azi sunt foarte lacomi numai dupa bani...si mie imi scoate mama ochii ca prietenul meu cica nu7 are bani si tatal pr meu ia salariu cat mama si tata la un loc da invidia ii omoara pe ai mei de un an de zile ma cert cu ai mei dar n-am renuntat la prietenul meu pana la urma eu nu voi trai cu parintii nu? si in plus mama a uitat ca pe tatal meu vitreg la luat cu mainile goale ar trebui sasi aduca amintewinking

11 răspunsuri:
| LuS[z] a răspuns:

Incerca sa vorbesti mai intai cu mama ta, doar voi doua.atrage-o de partea ta.convinge-o ca el e cel cu care vrei sa-ti petreci de acum incolo timpul. vorbind cu ea si facand-o sa inteleaga, ea poate ca va vorbi cu tatal tau si la randul ei ii va explica situatia ta. daca nu simti ceva puternic pentru el eu zic ca ar fi mai bine sa astepti sa vezi cum evolueaza lucrurile.

| nicky a răspuns:

Poate ar trebui sa ti cont de sfaturile parintilor tai, sunt trecuti prin viata, au experienta si se gandesc doar la binele tau. In mintea lor se gandesc ca daca a avut curajul sa o faca in fata lor ce se va intampla in lipsa lor. Trebuie sa-i intelegi si pe ei. Gandeste-te bine.

cristian
| cristian a răspuns:

Parintii intotdeauna iti vor binele.
Baieti ai sa mai gasesti ca nu sunt pe terminate.
Important este sa termini o scoala sa ai o meserie care sa te faca independenta financiar si atunci vei gandi altfel si mult mai matur.

| ♣ Ma®®yE [;x] a răspuns:

Daca tu ii lasi pe parintii tai sa te conduca...Fii libera, fugi cu prietenul tau si nu mai tine cont de parerea alor tai, ca INTOTDEAUNA vei fi fiica lor, indiferent ce ar spune.Esti cam mare sa te mai lasi condusa de ei, spune-le sa te lase in pace sa-ti traiesti viata!

| gabrielutzu a răspuns:

Cea mai mare greseala pe care o poate face un baiat este sa-si jigneasca prietena sau sa ridice tonul la ea de fata cu parintii sau.
Prima impresie conteaza si odata ce se intampla asta acei parinti in veci nu vor mai avea incredere in acel baiat, adio intelegere intr-e el si ei.

| Zoombe3 a răspuns:

Laso mai moale, daca intr-adevar te iubeste va lupta sa te pastreze, atunci ar fi bine sa salvezi relatia cu el, in schimb daca iti intoarce spatele poti sa-l dai uitarii inseamna ca doar te place, nu te si iubeste. Mai gandeste-te ca el nu sti ce va face peste 2-3 ani, pe cand parintii tai iti vor binele cu siguranta. Sfatul meu este sa te gandesti bine, nu te grabi sa iei o decizie, calculeaza toate posibilitatile si de abia dupa, i-a o decizie care sa-ti convina tie, nu parintilor si nu iubitului.

| nicoleta_5825 a răspuns:

Draga mea, te inteleg.Singura problema este ca multa lume in ziua de azi umbla dupa avere, cum sunt si parintii tai.Nu ai nicio solutie pentru asta, doar daca te desparti de el sau daca pleci departe cu el.

| white a răspuns:

Spui ca el nu are avere...asta nu e important, dar treaba e ca nu prea ai unde sa fugi cu el.il iubesti? consideri ca e bun pentru tine? esti majora, infruntati parintii!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ar trebuii sa vorbesti cu parintii tai si sa le explicii ca tu tii la el si el te iubeste .nu e vorba de avere. daca poate sa se intretina pe el atunci e bine. nu ar trebui sa asculti de parintii pana la urma e viata ta .nu ei traiesc pentru tine sau tu pentru ei. nu esti o papusa sa faci tot ce. ti spun.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am de scris la dirigentie id-ul meu fotbalistu_p

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu zicc ca nu are rost sa asculti de parintti taihappy. pentru ca esti destul de mare sa stii cei bine sau rau pentru tine`. Si eu am trecut prin deasteaa dar pnaa la urma nu am asc sfatul parintiilorr pentru ca eu stiu cei bine sau rau pentru minee`. si asa ar trebui sa gandesti si tu:*. pentru ca parintii tsi da d-zeu dar persoanaa iubita tu ti`o alegi:*.