| pupaza a întrebat:

Credeti ca urmatoarele motive pentru care il urasc parintii pe prietenul meu sunt concludente pentru a ma desparti de el chiar daca il iubesc:
e moldovesan, e coate goale, are credit la banca, nu are bani, nu vreau sa il accepte ca sa vina el in casa noastra si sa dea ordine, isi bate joc de mine, parintii lui nu au avere, eu am 2 facultati si el numai una, nu il suport, il blastama, etc. Ce parere aveti?

21 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Isi bate joc de tine? Adica?

Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu stiu de ce ati ajuns la un asa conflict, dar asta cu hainele mi se pare de-a dreptul hilara. Doar nu-ti pasa de cateva toale, sa fim seriosi.

eileen
| eileen a răspuns:

Daca este un baiat inteligent ar putea face averea dupa care tanjesc parintii tai. Daca va iubiti mergi inainte.

| Dara a răspuns:

Deci asta gandesc parintii despre el. Si e adevarat? Daca nu e adevarat si voi va iubiti, trebuie sa gasesti o modalitate de a le explica si demonstra parintilor tai ca el te iubeste, te respecta si ca nu-si bate joc de tine si nici de ei!

assiris
| assiris a răspuns:

Domnule "Georgian" stii de ce sunt bucurestenii atit de frumosi de destepti, de cei mai etc... etc... etc?

Pentru ca sunt in mare majoritate moldovenii care s-au dus acolo sa va faca radio, televiziune, presa, arta, medicina si multe altele cu care va dati mari.

mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Nush ce sa sp. sp parintilor tai ca il iubesti nespus de mult.happyparintii tai trebuie sa inteleaga cea ce vrei u. iti urez mult succes si sa ai grija de tine.happy

| mioara a răspuns:

Asta e parerea mea NU te lua dupa parinti daca tu il iubesti asa CAREI PROBLEMA

| Ben. a răspuns:

Ce dc te bate 1 d t rupe :are dacia logan. c dc nu poti sa vorbesti nici 2 vorbe q el ca e imbecil :are casa -n hurdughioaia q 75 de camere. c dc n-ai niciun sentiment fata de el; da' are el 50 de lei in cont?

| jani a răspuns:

In primul rand sunt moldoveni...cu mult mai mult caracter... fata de bucuresteni...si sunt mai omenosi ca altii...chiar daca spune lumea ca-s tara si badarani...cred ca la unii le este frica de concurenta... iar o relatie nu se reduce la avere...bani...si altele... daca va iubiti...si te face fericita...nu trebuie sa renunti...parintii tai s-au ales unul pe altul si nu te-au intrebat pe tine daca e bine nu? ...este timpul tau acum sa alegi...asculta parerea lor ca sunt parintii tai si nu iti vor raul... dar explica-le ca astia cu avere sunt... mitocani si badarani majoritatea...intreabai pe ei ce vor pentru tine...sa ai bani dar sa fii nefericita...sau sa traiesti decent dar fericita... discuta mai mult cu parintii si demonstreazale ca nu au dreptate...sa fii iubita si succes...si nu lasa dragostea sa ti-se scurga printre degete...nu regreta azi ce ai fi putut face ieri!

| juniper a răspuns:

Parintii tai iti vor doar binele, ei isi dau seama daca e bun sau nu pentru tine.

| ele30 a răspuns:

Buna si eu cand m am maritat parinti mei au fost impotriva pentru ca sotul era tot moldovean din botosani dar in ciuda lor am luptat pentru dragostea noastra si azi am 10 ani de casatorie casa noastra si doi copii minunati acum sau impacat cu idee si il apreciaza pentru ca vad ca e un om ce tine la familie daca consideri ca merita ca tine la tine mergi mai departe totul depinde de ce iti dicteaza inima mult succes incontinuare

| Liana [] a răspuns:

Poate parintii tai sunt un pic...prea materalisti? Si probabil ei vor un baiat cu bani pentru tine, cu facultate.tongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred ca parintii tai iubesc mult averea, ar vrea pentru tine un baiat cu bani, cu viitor, vila, piscina.pff prea multe vor
eu cred ca ar fi bine sa te lase pe tine sa alegi persoana potrivita tie, nu sa zic fel si efl de chestii, doar nu se marita ei cu iubitul tau...ai sa te mariti tu si tu ai sa sufrii consecintele (daca o sa fie)
eu iti urez succes si incearca sa le explici parintilor ce tiam spus eu tie
MULT SUCCES

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Aaa si mai spune-le k moldovenii sunt tot oameni si nu sunt canibali

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca e moldovean nu e de tinut.Sunt cunoscuti ca astia sunt cei mai nenorociti.Nu am nimic cu ei, dar daca te uiti mai atent la stiri vezi ce zona a tarii predomina stirile. Sfatul meu? daca tu crezi ca merita (daca ai ceva timp cu el si aici ma refer la minim 2 ani) si esti sigura ca el este alesul lupta pentru dragostea voastra. dar daca esti nesigura in privinta lui, sunt atatia baieti.PS:ai grija la moldoveni.astia nu sunt precum se cred.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Assiris, nu sustin bucurestenii, si putin imi pasa de altii, ca se cred frumosi, destepti si alte minunatii.personal am avut multe ocazii de a socializa sa spunem asa cu cei din zona moldovei si nu sunt asa buni precum lasa sa se vada.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fa ce vrei! o viata ai si nu merita sa te dai inapoi de la nimic din ce simti ca ar fi bun sau te-ar face fericita.

| MinnieHaha a răspuns:

Ziceti unii din voi ca parintii au dreptate, dar nu-i asa. Ea are doar o viata si merita sa si-o traiasca! Chiar daca sufera, ce daca? Asta ar fi o lectie valoroasa in viata! Adica uitati-va la mine: Yo am 15 ani si am suferit pana la momentul respectiv de 4-5 ori pentru ca am iubit enorm, dar am fost prea lasa ca sa lupt impreuna cu el pentru relatie! Nu merita sa-ti pierzi barbatul iubit doar pentru ca asa spun parintii! Daca vei suferi apoi, macar sh prea bine ca ai facut tot ce-ti sta in putinta ca sa fie al tau macar putin! Nu ca l-ai pierdut prin a renunta la el!
Sper ca te-am ajutat! Primesc fundita?love struck

| pinkangel a răspuns:

Cred ca esti destul de mare sa iei hotarari si fara parintii tai... daca il iubesti thinking lasa'i in pace pe parintii tai... sau mai bine... fai sa/l accepte... nu cred ca le comvine sa te piarda... si pana la urma te vor lasa... prezintale care sunt consecintele daca nu te lasa

| pupaza explică:

Parintii mi-au spus ca daca merg cu el ma voi duce doar cu hainele de pe mine, celorlalte haine le va da foc, doar ca sa nu le iau eu cu mine crying. Oare ei nu se gandesc ca ma fac sa sufar enorm?

| albert a răspuns:

Depinde cat si ce este adevarat din ce spunwinking