| anna_8174 a întrebat:

Parintii mei nu vor sa faca brad, spun ca mai dau si banii pe el si mai face si mizerie(e primul an de cand ma stiu cadn se intampla asa), nu exista spiritul Craciunului la mine in casa, mancare nu e facuta, cadouri nu, decoratiuni nu, nimic! In afara faptului ca mama a venit la ora 7 si tata nici nu a ajuns inca de la servici.
Sunt tare suparata! Dati-mi niste sfaturi va rog, sa ii fac sa intre in spiritul Sarbatorilor! Parca nici nu e Craciun...Sunt foarte dezamagita, mai ales ca il asteptam cu asa mare nerabdarestraight face.

Răspuns Câştigător
| morena a răspuns:

Cauta si tu niste crengute de brad pe afara, si inventeaza tu niste decoruri! Pune niste globuri pe ele! Poate ai tai chiar nu pot face brad, ca multi altii, din tara asta, asa ca ajut-i tu sa nu se simta prost ca nu pot sa-ti ofere acest spirit! Decoreza cu manutele tale casa, in asa fel incat sa le insufli chiar tu acel spirit, nu te lasa dezamagita, si nu astepta numai de la ei sa faca asta! Succes, si la treaba, inca mai e timp!happy

14 răspunsuri:
| IooMar a răspuns:

Poi fa'i sa inteleaga ca asta este spiritul Craciunului si decoreaza tu casa strange niste bani si fa'le tu lor mici cadouri sa va bucrura'ti totusi impreuna de aceasta sarbatoare minunatawinking

| MeimeiPinguinu a răspuns:

Tzau
Da tu nu te gandesti ca poate nu au bani pentru brad? Poate mama ta o sa faca maine sau poimaine mancare inainte cu o zi lol
Cadourile le primesti de Mos Craciun draga rolling on the floor la tine vine mai repede? Bucurate ca ai calculatorul si internetul pe care ne-ai scris intrebarea asta tampita.

| anna_8174 explică:

PS: Nu e vorba de bani, pur si simplu le-a disparut cheful...straight face

| cristianorudi7 a răspuns:

Vai de voi chiar asa de praf sunt parintii tai?

| ChiaraSuperstyle a răspuns:

Saraca de tine sad Pai ai putea sa te intalnesti cu niste prietene, sa faceti niste prajiturele d`alea in forma de bradut de craciun, stelute etc. Poti sa vorbesti TOT CU PRIETENELE TALE sa va daruiti cadouri...frumos impachetate in hartie speciala, cu funda si alte chestiiwinking Mergi cu colindul happy
Sper ca te-am ajutat! fundita?batting eyelashes

| Kerli a răspuns:

Pai sigura ca nu ti se pare ca e Craciun deoarece inainte vedea sarbatoare ceva de genul : brad, cadouri, luminite, mancare si mai stiu eu ce
nu asta e Craciunul

| ArTeMiSs_8963 a răspuns:

Incearca sa le aduci aminte ca totusi Craciunul e o sarbatoare a sufltetului. Daca nu vor sa faca brad creaza-ti tu niste decoratiuni de craciun, sau adu-ti inste prieteni la tine si incercati sa traitzi din plin aceasta sarbatoare!

Eu iti doresc sarbatori fericite alaturi de cei dragi!

| Minnie_7097 a răspuns:

Iubita big hug stai linistita ca nu esti singura careia i se intampla asta incearca sa treci peste gandeste`te la faptul ca alti copii nu au nici macar o locuinta, caldura sau ce manca si nu se pune problema de cadouri sau decoratiuni, asa fac si eu si ma supar, sa fim mai optimisti big hug Ai grija de tine:*Sarbatori fericite!

| jerzy a răspuns:

Cel mai bine ar fi daca ai iesi cu prietenii in oras

| Liviu321 a răspuns:

Pai despre brad as putea sa-ti dau un sfat. vb cu ei sa luati unul artificial e si mai ieftin tine mult si na. sau daca nu intra in greva foamei happy

| Lorenna a răspuns:

Paii`... eu as zice sa decoreci tu prin casa florile cu beteala si globuri:-x

si nah.

daca te priecpi...

incearca sa faci tu de mancarehee hee

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu te plange atata, alti nau deloc mancare, de decoratiuni si brad doar glumesc si la cadouri nici nu viseaza. Nu fi un copil rasfatat si bucurate de ce ai.

| DenysaLove a răspuns:

Buna:*
Sincer nu te-ai gandit ca poate au unele probleme cu banii? Si de asta nu vor sa dea banii? Nuj zic si eu, iau toate variantele posibile
Daca e asculta colinde, vorbeste ca unii colegi si-au facut bradul si ca arata foarte frumos, sincer chiar nu prea am idei acumstraight face.
Vezi ce faci, oricum sarbatori fericite, un an nou cat mai frumos si multe bucurii, fericire, bani, sanatate si tot ce-ti doresti:*

| DenysaLove a răspuns:

Atunci daca zici ca le-au disparut cheful.cum spuneau si ceilalti mai sus incearca sa faci u mici decoratiuni prin casa, sa mergi cu colindul, etc.Sunt multe lucruri de facut pentru mici pregatiri inainte de craciun>big grin