| Nina_Popovici_1967 a întrebat:

Pe timpul sarcinii, se poate afla cine e tatal?

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Da se poate face testul de paternitate si in timpul sarcinii

| ElenaSA a răspuns:

Testul de paternitate se face pentru stabilirea paternitatii (daca respectivul barbat este tatal biologic al copilului). Acest test se poate face incepand cu saptamana a 10-a de sarcina sau oricand dupa nastere, si, in unele cazuri, se poate face si in absenta tatalui sau chiar daca acesta a decedat.

Sursa: http://www.7p.ro/default.aspx?PageID=884#ixzz2qjROn14U

| Chamberlin a răspuns:

Desigur.