| anonim_4396 a întrebat:

Pentru baieti: care sint calitatile pe care le pretuiti si defectele pe care nu le-ati putea accepta la o fata? va plac firile independente?

Răspuns Câştigător
| superdorex a răspuns:

Calitati? pai sa fie plina de sensibilitate asa cum ii sta bine la o fata, sa stie sa aprecieze un gest, sa fie mai frumoasa interior decat exterior, sa fie feminina, sa fie lipicioasa, sa stie sa vorbeasca, sa stie sa se comporte, sa fie sincera! Apoi ce defecte nu le-as accepta? doar minciuna si ipocrizia cred ca nu as suporta sa faca front comun cu fiinta pe care o iubesc! In rest totul sepoate corecta si accepta pentru ca toti suntem supusi greselii pentru ca suntem oameni nu? O seara superba!

| superdorex a răspuns (pentru superdorex):

Multumesc, vezi ce inseamna sa stii sa apreciezi cu adevarat o femeie? Anii isi spun cuvantul!laughing Multumesc pentru funda!>big grin

4 răspunsuri:
| Ecea a răspuns:

Calitati? Greu de gasit happy
Dar personal apreciez la o femeie in primul rand cum se imbraca, daca are o vestimentatie eleganta imi atrage atentia.Nu suport sa vad cu fuste scurte,blugi rupti,decolteuri,etc.
Apreciez de asemenea sensibilitatea,cultura, feminitatea, ambitia si multe altele.

Nu suport femeile care vorbesc mult.Nu imi place cand o femeie imi povesteste ce a facut toata ziua si nu gasesc nimic interesant.
Nu imi plac femeile care se agita,urasc pe cele care tipa si sunt isterice.
Nu imi plac femeile care care incearca sa manipuleze.
Nu suport barfitoarele si nu imi plac cele care pierd timpul aiurea.
Nu apreciez deloc minciuna si pe cele care cauta motive.
Nu imi plac femeile care merg in cluburi saptamanal si dau din sunci pe boxe,se imbata,etc.
Astea nu le pot accepta,consider ca este de prost gust.

Imi plac firile independente, dar nu cred ca exista asa ceva.
Fiecare om depinde de altul.
Intr-un final toti depindem de cineva, asa ca nu cred ca exista independenta.

| DanAmarandei a răspuns:

Oricui ii place o partenera independenta care sa nu fie legata de gatul iubitului precum un marsupial, care stie sa rezolve si singura probleme. Insa nimanui nu-i place o femeie "barbat" care sa-l emasculeze, sa ia decizii dure cu mana de fier (gen M. Tatcher). O femeie impune mai delicat, manipuleaza. De cand e lumea lume, cea mai buna reteta in privinta asta mi se pare "Barbatul este capul familiei iar femeia gatul".

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sa fie interesanta, ca doar e fata si trebuie sa starneasca atentia.