| rusualex a întrebat:

Pentru fete! Am o relatie de doua luni dar s-a intamplat ca prietenei mele sa aiba sentimente pentru un alt baiat si ea mi-a spus sa facem o pauza sa se gandeasca. Ce credeti ca ar trebui sa fac? sambata sunt invitat la ei pentru o zi de nastere in familie. iar baiatul pentru care cateva sentimente fata de el e din scoala ei si se inteleg foarte bine. NU STIU CE SA FAC o iubesc foarte mult.I-am scris o scrisoare si eu dau astazi so citeasca alte idei sugestii?

Răspuns Câştigător
| SimionAlexandru a răspuns:

Salut, Alex happy
Iti admir calmul cu care te-ai exprimat in acest text pe care l-ai scris, alaturi de intrebare. Avem ceva in comun happy

Cea mai mare dovada de IUBIRE NECONDITIONATA, ar fi, sa ii spui in fata, prietenei tale: "Te iubesc suficient de mult, incat sa aleg pentru tine, ceea ce tu alegi pentru tine."
Ar fi ceva, ce nu ar putea sa uite, niciodata. Te asigur de asta.
Iti doresc succes. Sa ai o zi frumoasa, Alex happy

| rusualex explică (pentru SimionAlexandru):

Unde bati cu Te iubesc suficient de mult, incat sa aleg pentru tine, ceea ce tu alegi pentru tine." ca nu am inteles!

| rusualex explică (pentru SimionAlexandru):

La ce te referi ca nu inteletg. Te iubesc suficient de mult, incat sa aleg pentru tine, ceea ce tu alegi pentru tine."?

| SimionAlexandru a răspuns (pentru rusualex):

Multumesc pentru fundita, Alex.
Lasa-ma sa iti explic mai clar, ce inseamna : "Te iubesc suficient de mult, incat sa aleg pentru tine, ceea ce tu alegi pentru tine".
Cu afirmatia asta, ce doresc eu sa spun, este:
Atunci cand iubesti cu adevarat, nu incerci sa schimbi persoana de langa tine. Ci o iubesti/accepti, exact asa cum este. Atunci cand iubesti cu adevarat pe cineva, esti alaturi de persoana iubita, indiferent de alegerile pe care aceasta le face. Chiar daca nu intelegi exact motivul, pentru care face acele lucruri.
Stiu ca pare greu de facut, dar numai asta este singura iubire autentica : NECONDITIONATA.
Se spune ca daca gasesti MOTIVE pentru care iubesti pe cineva, inseamna ca nu iubesti cu adevarat acea persoana. Indiferent daca motivele sunt bune s-au rele. Cand iubesti, iubesti numai pentru ceea ce SIMTI atunci cand esti in prezenta acelei persoane. Daca ai si alte intrebari, nu ezita sa imi spui

9 răspunsuri:
| Bonotralalala a răspuns:

Daca are sentimente pentru altcineva, las-o sa plece! Sunt destule fete pe lume, nu are rost sa iti irosesti timpul cu ea.
Si stai linistit ca o sa iti treaca dorul de ea. Doar gandeste-te ca intr-un fel isi bate joc de tine happy
O zi buna happy

| IloveME a răspuns:

Ok,da-i scrisoarea si lasa-i timpul care ti l-a cerut! daca ti l-a cerut, e pentru ca chiar are nevoie de el!
Nu ai ce face, doar sa astepti!

| anonimg a răspuns:

Nu te grabi intr-o relatie de dragoste cu o fata mai inainte d a ajunge la varsta maturitatii -adica de la 25 de ani.
Este o binecuvantare pentru tine ca ea s-a indepartat cu inima de tine. Nu trebuie s-o urasti. Iar daca t va intreba ce se intampla cu tine, spune-i -ca sa nu se simta jignita- ca ai nevoie de timp pentru o relatie. In nici-un caz sa nu o urasti.
Gandeste-te ca este bine pentru tine ca e-a s-a alipit de altcineva mai devreme; ar fi fost mai dureros daca facea asta cand era prea tarziu...

| crystiyna a răspuns:

Sunt fata eu, asta inseamna sa o lasi in pace! nu-i da nici o scrisoare pentru ca o sa pici de fraier. Du-te la petrecere si fa-i in ciuda ca nu ti pasawinking ai sa vezi ca se intoarce ea la tine daca nu macar stii ca nu te-ai facut de ras si ca ai ofticat-o macar. Eu una cand vad un baiat ca insista sa fie cu mine ma ambitioneaza mai mult pentru ca stiu ca l-am la picioare! sper ca te-am ajutat!

| Athenna a răspuns:

Lupta dar nu exagera.

| liliafabiana a răspuns:

Nu irosi sentimente cu aceea ce doreste sa se mai gindeasca. LAS-O SA PLECE...