| anonim_4396 a întrebat:

Buna ziua. Locuiesc cu un băiat de 1 an si… Mi-a fost foarte greu in relație in tot acest timp. Am avut multe probleme. Ultima din ele ar suna cam așa. Cu 4 luni in urma el mi-a cerut o pauza sub pretextul ca sa se gândească dacă ma mai iubește ori nu, ca are nevoie de câteva zile singur, iar dacă se decide ma cere in căsătorie ( asta nu s-a intimplat nici pana acum ). Am avut așa înțelegere ca nu discutam cu nimeni si nici nu ne inselam. Ne gândim strict la relația noastră. Mi-a zis ca crede ca tot o sa fie bine si ca sa stau liniștita. I-am zis când ia decizia sa ma sune atunci
Eu am plecat in alta parte, 2-3 zile nu am discutat de loc. Ca după mai apoi sa aflu ca vrea sa plece in țară, la o sărbătoare de familie ( noi fiind acum peste hotare) in aceste zile nu-mi găseam locul si nu înțelegeam de ce mi se întîmplă asta. Cred ca va dați seama in ce stare eram. Mi-a venit notificare pe Instagram ca contactul meu are cont nou. Nu mi-a luat mult timp sa ii ghicesc parola. A scris câtorva fete care Deja le cunoștea.Dar ele nu răspunse înafară de 1. Suna cam așa Conversația lor pe scurt:
El ii spuse ca a fost foarte ocupat in timpul acesta cât am fost noi in relație ca nu a avut rețele de socializare, evident a mințit
A întrebat-o ce vrea sa ii aducă ca cadou( la care ea Răspunse Ca ar vrea un dyson cică si el iar a mințit ca ii luase mamei lui si ca știe prețul deja, ca urmează sa vina acasă si vrea sa o vadă, si ca dacă nu vrea sa meargă cu el la acea sărbătoare de familie ( eu încă nu am fost la el acasă, si încă nu ii cunosc părinții Personal) l-am sunat tot eu după ce am văzut, i-am zis ca mi-a venit notificare pe insta, evindent l-am întrebat de ce si-a făcut Instagram nou pe ascuns, a zis ca are o treaba, i-am zis ca sa imi accepte cererea, sa văd pe cine urmărește, el nu a vrut, si se jura ca nu a daugat fete si cu atit mai mult nu a vorbit cu nime, ca cică are de vorbit cu cineva si eu nu trebuie sa știu etc.
Dar eu deja văzusem tot, nu i-am zis nimic de parola
A rămas sa ne vedem a doua zi
Eram distrusă e puțin spus. A venit a doua zi, am discutat un pic Si sa grăbea sa plece, l-am întrebat de ce a procedat așa cu mine, i-am
Zis ca deja știu ce vrea sa facă asi am început fără sa vreau sa pling in hohote, a început si el sa plinga, i-am zis doar ca ma împac cu gândindu ca e gata si el a zis ca e mai ok așa. Am mai discutat un pic si a plecat
A venit peste jumate de ora la mine cu un lănțișor si ca sa ne împăcăm, ca ne iubim unu pe altul etc. După Am văzut in telefon la el a doua zi ca a căutat, si a discutat sa se vadă cu prostituate. In timp ce noi eram de 2 zile in pauza.
Am aflat după ca a dormit intr-o seara la hotel, el cică a dormit singur, sa jurat iar, da parca îl crezusem da parca nu.
Au trecut 4 luni de atunci da ma doare ca ieri. Si încă nu știu, dacă ma înșelat ori nu, ca ma trădat știu
El s-a schimbat foart, foarte mult in aceste luni, a început sa fie mai serios, mai drăguț cu mine, vorbesc si cu părinții lui acum din când in când, vorbim de căsătorie, de copii, le-a spus si părinților lui ca urmează sa ne căsătorim ( deși încă nu am fost cerută )
Si mereu imi spune ca ma iubește enorm. Si mai e ceva, nu prea facem sex noi, Facem cam 2 ori pe luna plus minus. Dacă înainte se ruga el de mine, acum r invers
Am discutat cu el despre asta i-am zis ca o data in 2 săptămâni la un cuplu tînar mai ales nu e Okay. El
Da vina pe oboseala, si stres, in fine. Mereu stau cu gându la aceia ca doar la 2 zile de pauza a căutat sex pentru bani. Nu-mi pot scoate vara trecută din cap, încă ma doare si încă nu înțeleg nimic. Am vrut sa mai discut cu el despre dar imi spune ca ii pare foarte rău si ca nici nu vrea sa își aducă aminte. Si ca sa nu mai discutam pe subiectul acesta. Dar eu nu pot sa uit prin ce chin am trecut vara asta, si cât de rău si dur o fost omu de lingă mine, si câta durere mi-o provocat știind ca eu stau si îl aștept. periodic plâng, nu sunt sigura ce a făcut la hotel, nu înțeleg de ce nu a vrut pursiismplu sa mergem împreuna acasa, nu înțeleg de ce a vrut sa duca alta fata la sărbătoare de familie, nu înțeleg de ce nu facem sex, deși imi spune ca ma iubești foarte mult; si nu își vede viața cu alticineva.
De cât sunt cu el încet încet am căzut jos de tot cu moralu, am trecut prin multe, ma simt ca nu sunt prea buna pentru el si pentru familia lui după părerea mea, așa ma face el sa ma simt uneori, si faptul ca deja i-am zis de 6-7 ori ca nu facem sex si ca ma deranjează asta, si i-am explicat ca ma simt nedorita. El mereu imi spune ca e de la oboseala si ca schimba situația, si deja când facem sex, știu ca minim o săptămâna cel puțin in cel mai bun caz nu mai facem nimic. Ma simt frustrata
Si am așa impresie ca nu îl mai interesez din punct de vedere sexual. Numa probleme cu el, dacă nu-i una, e alta si tot așa
Am zile când sunt ok,, îl iubesc foarte mult dar am
Zile din astea ca azi, ca îl urăsc pentru durerea care mi-o provocat-o, si ma urăsc si pe mine ca nu am avut mândrie si putere sa închid relația câteodată

Răspuns Câştigător
| VoidEternal a răspuns:

Eu nu înțeleg de ce ai rămas cu el după episodul de la 4 luni. Adică a fost înșelat pe față. Că i-a ieșit sau nu, nici nu mai contează, e clar ce intenții a avut.
Din preferințele lui mi se pare un tip superficial și îmi pare că nu sunteți compatibili. Un an nu e așa mult. Caută pe cineva care sa te iubească fara să vrea sa schimbe cu arati. Dragostea nu se măsoară după mărimile din talie sau cupa sutienului, cum cred unii anonimi pe aici. Și nici după factura de la salon sau bonul din magazinul cu haine. Nu ai cum sa nu fii atras de un om pe care îl iubești cu adevărat.

18 răspunsuri:
| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Nu mai sta pe gânduri, urgent DESPARTIRE, dacă te măriți cu el vei ajunge SLUJA CRATITEI și CARPA DE STERS PE JOS!

| CrisTinuta2020 a răspuns (pentru VerginicăVacăGrasă):

Buna. Gătim împreuna când muncim ambii, la început gătea in general doar el, cu timpul am început si eu sa gătesc, acum sunt zile ca gătesc doar eu când stau acasă si el muncește, ma ajuta la ce am nevoie.
Dacă nu am chef sa fac ceva nu fac, nu avem probleme la acest capitol. Dar mulțumesc de răspuns.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Si tu cu el vrei sa te casatoresti? Cel mai bine desparte te de el nu vezi ca el te înșeala cu altele? Asa va fi si după casatorie un gunoi cum este si acum, ce varsta ai tu?

| ania a răspuns:

Ai fi mai fericita dacă pe viitor ai respecta planul Creatorului și ai refuza sa faci sex fără căsătorie. Sexul fără căsătorie nu ebinecuvantat de Creator și aduce numai nefericire, vinovăție, suferință.

| Violleta2022 a răspuns:

Nu exista PAUZE in dragoste, asta este clar pentru toata lumea. Baiatul asta nu te-a iubit niciodata, te-a vrut pentru sex si cand s-a saturat de tine te-a aruncat.
Acum ii esti atatd e indiferenta ca nici sex cu tine nu-si mai doreste, de aceea te evita.

Ti-as da un singur sfat sanatos: rupe relatia si cauta-ti un barbat care sa te iubeasca si nu mai sta in relatii patetice ca asta, ca nu vei fii niciodata fericita alaturi de un om care nu te iubeste, nu-ti este loial si nici nu-l mai atragi.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

îl iubesc foarte mult. Ce înseamnă asta pentru tine? Ce vrei de fapt? Ai avut cu el un contract de conviețuire pe care e l-a călcat de nenumărate ori. Declarațiile de iubire ale lui nu sunt confirmate de faptele lui. Ura ta se datorește faptului că el nu se conformeaază acelui contract de conviețuire care așa cum constați este ideal și imposibil. Astfel, nu el este de vină neapărat, ci modul în care concepi tu iubirea. Dacă tu nu te comporți așa cum concep eu iubirea, atunci tu nu mă iubești. Dacă tu nu mă iubești, eu am dreptul să te urăsc, adică să te pedepsesc, să te distrug eventual. Astfel, conflictul tău este cu o realitate care nu se potrivește cu idealurile d-tale. Eu întreb. Ok, să zicem că vă despărțiți? Dacă următorul se poartă la fel, ce faci? Continui să ai aceleași pretenții de la cel de lângă tine? Și te desparți din nou?

| CrisTinuta2020 a răspuns (pentru sadrian46):

Fix așa îmi spune si el ca am doar pretenții, mi se pare normal sa ai pretenții de la cineva atâta timp cât el spune ceva, si nu se ține de cuvânt. Probabil nu ați inteles dumneavoastră ce am scris eu, ori probabil nu ați citit tot. Oricum mulțumesc pentru răspuns.

| sadrian46 a răspuns (pentru CrisTinuta2020):

Mi se pare normal sa ai pretenții de la cineva atâta timp cât el spune ceva, si nu se ține de cuvânt. Mie nu mi se pare normal. Mi se pare normal să cauți motivul pentru care nu se ține de cuvânt. Asta dacă vrei să conviețuiești cu el la termen lung, nu să îi impui ceea ce și se pare ție normal, adică normele, legile tale de viață.

| blackann a răspuns:

Doamne fereste, pleaca cat mai repede si cat mai departe!

| iulia0514 a răspuns:

Lasă-l dacă acum faceți sex din an în Paște peste 2-3 ani o sa faceți când zboară porcu, crede-mă nu ai mare lucru de pierdut mai ales dacă ii fug ochii după altele și apelează la prostituate!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Tu ești problema că faceți sex de 2 ori pe lună.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Vezi cu oglinda cum stai.

| CrisTinuta2020 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ma privesc in oglinda. Pot sa zic despre mine ca Am adăugat câteva kilograme in plus in ultimii 2 ani ce-i drept. Însă m-am apucat de sala iarăși de ceva Timp, am avut împreuna o perioada mai grea si cu banii, si nu ne permiteam sa ne cumpărăm mai multe haine, sa merg la salon sa imi fac unghiile ori parul etc. Plus ca mi-au mai apărut si niște coșuri pe fata, cu toate ca am o igiena corespunzătoare si am mers si la dermatolog Dar sunt foarte curată si îngrijită ce tine de asta, sunt drăguța si la fata. E drept ca fetele cu care a mai încercat el sa ma însele sunt genul de fete ori cu silicoane, Buze făcute, merg la sala si se îmbracă bine, unghii făcute, ieșiri in cluburi, restaurante etc, cel puțin asta am văzut eu in pozele de pe Instagram. Si cam știu ca era folosit de ele de bani.
Ca sa le plătească consumația cand ieșeau, atât. El înainte ce muncea dădea pe distracții.
Ma gândeam Si eu la asta ca poate nu ii mai place cum arat, si ma simteam si incomod. Si nici încredere in mine nu mai am. Am discutat cu el despre asta, l-am întrebat poate ceva îl deranjează, el zice ca e totul Okay, si ca îl aranjează tot la mine.

| Bogdanel27 a răspuns:

Sincer respectivul nu e pentru tine nu sunteți amândoi pe aceiași lungime de undă el nu se vede încă un familist convins, el cum pleacă sau vede o altă femeie se gândește cum să ajungă cu ea in pat, deși eu nu vă înțeleg pe voi femeile dc acceptați toate prostiile unor bărbați care habar nu au de capul lor. Sincer. Cum să nu faci dragoste(sex) cu partenera ta? Cum să faci doar de 2 ori pe lună când normal ar fi aproape zilnic, să nu exagerez dar minimul la un cuplu care stau de 1 an împreună ar trebuie de minim 4 ori pe săptămână și am fost indulgent? Dragele mele scăpați de așa parteneri de viață

| CrisTinuta2020 a răspuns:

Nu cred ca e corect ce spui tu.
Nu m-am îngrășat doar eu, a prins la burta si el destul de binișor. Dar asta nu m-a făcut sa-l înșel si sa caut altceva, atâta Timp cat îl iubesc pe el. Si dacă ma deranjează ceva. ii zic direct. Da nu ma duc sa înșel
Nu sunt supraponderala, zic doar ca am pus câteva kg in plus. Nu e sfârșitul lumii, nu arat in ultimul hal ca femeie, am zis deja sunt drăguța si ma stărui sa ma îngrijesc si sa fiu mereu curată.
Nu pot eu sa merg sa imi fac Botox pentru ca am deja buzele frumoase naturale si silicoane nu am nevoie ca ii am de la Dumnezeu mai marisori, ii am un pic lăsați, nu știu din ce motiv, probabil ca sunt mari, probabil ca așa a fost sa fie, dar așa erau si când ne-am cunoscut noi, si i-am zis câteva ori cum avem
Mai mulți bani, o sa merg sa imi fac ridicare.
In rest ce tine de restul, merg la sala, mănânc echilibrat, imi place si mie sa ma îmbrac frumos, si sa merg când este nevoie la Salon,
Si oare totul consta doar in aspectul fizic?
De ce spui ca nu sunt femeie pentru el?

| CrisTinuta2020 a răspuns:

Mulți ani Fericiți împreuna.

| CrisTinuta2020 a răspuns:

De ce zici ca consider ca sunt o zâna? Am scris eu asta undeva?

| CrisTinuta2020 a răspuns:

Scuza-ma dacă e sa ma schimb, ma schimb pentru mine, mâine poimâine vrea sa ma fac blonda, ori cine știe ce. Prostii. Știi cum ma schimb eu? O sa încep sa fac ca el. O zi buna