|

Pentru tipi e intrebarea. Abordezi o fata pe o retea de socializare, vorbiti prin mesaje foarte… lungi, nu in timp real, adica tu ii trimiti un mesaj lung, ea raspunde pozitiv, incercati sa va cunoasteti, apoi tu ii trimiti alt mesaj complex si tot asa dar nu vorbiti niciodata in timp real, cu replici… Si dupa 2-3 zile vedeti ca tipa nu mai raspunde deloc. Practic, face ''ghosting''. big grin Dispare pur si simplu fara nici o explicatie. Nu te sterge de la prieteni, nu te blocheaza, nu te respinge, ci doar inceteaza sa mai scrie. Ce parere aveti de comportamentul asta si cum va simtiti?

43 Raportează Evaluează
44 răspunsuri:
| a răspuns:

Prima părere este ca are profil fake si s-a săturat sa se joace cu mintea unei persoane de acelasi sex. Asta in privința în care nu mai raspunde brusc. Sau mai exista ipoteza în care vorbeste de mult timp cu cineva fara ca tu sa ști si acel cineva a aflat de tine.

RăspundeRăspunde Raportează Evaluează
| a răspuns:

Nu stiu, nu mi- s-a intamplat(de obicei eu dau "ghosting")
Probabil as incearca dupã o saptãmânã 2 sau niciodata daca imi displace. Nu m-as simti nici cum.

Răspuns utilizator avertizat
| a răspuns:

O tipă matură
mă incită să o caut, îmi dau seama că de fapt e un test

| a răspuns:

Un comportament de ****

| a răspuns:

Nu te amagi ca ii pasa prea tare, un barbat lupta ca un leu cand e interesat cu adevarat de o femeie. Nu orice interactiune cu un barbat pe internet trezeste sperante, majoritatea doar isi incearca norocul cu vreo 20 deodata, probabil nici nu a observat ca nu i-ai mai raspuns ca era ocupat cu altele. Am vazut ca si daca te baga un tip in seama pe aici ai impresia ca vrea sa te f.ta rolling on the floor scoate-ti prostiile din cap ca nu esti vreo femeie fatala si esti penibila rau.

| a răspuns (pentru Nevermore):

Asta daca respiri spre ea se uda

| a răspuns (pentru Dalmore1996):

Ai dreptate

| explică (pentru Nevermore):

rolling on the floor
nu mai raspunde ca un sot care practica cuckold. traim o drama aici! Nici nu mai pot sa ies cu tipul asta ca numai de aia vorbeste, e obsedat saracul. Suntem amici buni.

| a răspuns:

Ai fost vreodata la pescuit? te-ai enervat ca ti-a fugit pestele din undita? poate pe moment,baieti fiind vanatori ei incearca,cum la pubertate sunt bombardati de dorinta sexuala vor si ei sex,asa ca e normal, dar nu iti imagina ca e drama ca una nu iti mai raspunde pe net, repet poate pe moment si acum sa fim seriosi pe net majoritatea fetelor sunt de fapt travestiti, e plin omegle de travestiti de exemplu, practic baieti vrand fete au deveni ei fete

| explică (pentru Dalmore1996):

Nu era vorba de mine, ci de una care si-a batut joc de amicul meu, el devenind obsedat de ea. Eram curioasa de cum vad altii problema.
Totusi, cred ca tu esti cea penibila, vazand cat de mult tanjesti dupa reply-urile mele cand jignesti gratuit ori de cate ori pun o intrebare. big grin Oamenii nu vor trage alte concluzii...doar ca esti proasta si complexata. Nici macar nu ai niste jigniri originale si inteligente. Cred ca razi singura la glumele tale, nu?
Si tu crezi ca ma enervezi scriind, dar de fapt tu esti soricica turmentata care se invarte-n toate partile dupa atentie, sa demonstreze ca e tare in cioc… Te alimentezi singurica

| a răspuns (pentru ciudatenie):

Cockhold rolling on the floor

Eu ti-am zis ce cred bazat pe comentariile tale recente, nu am facut nicio gluma si nu ma intereseaza cat de originala ma crezi tu rolling on the floor nu am nevoie de atentia ta, cum ziceam, esti o penibila care abia asteapta sa isi sufle mucii careva spre ea. P.s: ai tactici foarte penibile de a agata, victimizarea nu e sexy sad

| a răspuns:

Nu mi se pare a fi ceva in neregula, cum ai zis si tu incercati sa va cunoasteti, si, evaluarea celuilalt depinde de calitatile fiecaruia de a discerne, pe internet "majoritatea crede ca majoritatea sunt prosti". unii au obiceiul sa se arate mai buni decat sunt in realitatea pentru a ajunge la anumite chestii straine. ghosting sau nu pana la urma e o discutie online siii nu este in timp real, poate sa-ti raspunda cand are ceva de zis, silence is better than bullshit.

| a răspuns:

S-a plictisit si e timpul sa cauti alta.

| explică (pentru Endoryus):

Nu sunt barbatelul.
Nu e situatia mea. big grin

| a răspuns (pentru Dalmore1996):

Fa tu sa iti tii gura ai inteles

| explică (pentru Nevermore):

Lol wtf lmao

Nu mi s-a parut sa fii lesby ca sa ma refer la tine.

| a răspuns:

Mare parte din persoanele de pe retelele de socializare (si nu numai) sunt persoane fictive.
"Vorbesti" cu o fata super sexy, tanara, iar in realitate este un bosorog de 60 ani - sau invers.
Asemenea persoane vaneaza victime credule.
Le poti testa daca vorbesti live (convorbire video), dupa care si personal.
Restul sunt povesti cu Mos Gerila si Scufita Rosie, via internet.

| a răspuns (pentru Nevermore):

:******

Asta e un subdialect tiganesc? Smekero

Ce le ai tu

Nu le am. Doar faceam misto de tine.

Asta-i misto? Vai saraca laughing))))))))

| a răspuns (pentru Plato):

Autista? Doar pentru ca nu vrea sa vorbeasca cu tine?
Mai esti cumva genul de baiat care maai intai complimenteaza fata, apoi o insulta daca il refuza?
Nu iti plac toate fetele pe care le cunosti, corect? Si desigur ca nu fiecare fata va vedea ceva in tine.
Si asta e complet normal.

| a răspuns (pentru Plato):

Poate te va soca sa auzi asta, dar nu mereu iti dai seama din prima daca placi persoana. Uneori ii oferi o sansa. Ai auzit vreodata de asa ceva? Probabil ca nu.
Si poate nu a vrut sa spuna asta direct pentru ca se gandea ca va incepe sa o insulte, pentru ca doamne fereste cineva va raneste orgoliul masculin. Sunteti atat de sensibili.

| a răspuns:

M-as gandi ca nu mai doreste sa vorbim si i-as respecta dorinta. Oricum e aiurea cand nu poti vorbi direct.