| Smokethatshit a întrebat:

Pnm, un tovaras de'al meu a aflat de curand ca este infiat thinking cum ar putea sa dea de parintii lui biologici? care ar fi pasii? thinking thnx.

3 răspunsuri:
| anad a răspuns:

Doar vorbind in primul rand cu parintii adoptivi si cerandu-le acordul, ajutor si sprijin in demersuri.
Poate ei stiu unele amanunte si nu va fi o problema aflarea acelor parinti.

| EUSIATIT a răspuns:

Daca parintii lui adoptivi nu l ajuta sa i spuna adevarul apeleaza la ceva rude sa i spuna macar localitatea unde a fost nascut si apoi la primaria care lau inregiastratsau la politie

| d33aindragostita a răspuns:

Daca le stie numele si/sau cnp-ul, poate sa se duca la politie sa intrebe... Daca nu... e mai complicatsad