| PussicatDolls a întrebat:

Poate o sa vi se para o intrebare prosteasca, dar eu chiar sunt frustrata in legatura cu acest lucru. Considerati like-urile de pe facebook un motiv de suparare intr-o relatie? Gen daca aveti un iubit care nu va da like la tot ce postati, ci mai rar, insa la altele da. Credeti ca lumea virtuala distruge relatii?

11 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Nu prea conteaza dar noi fetele punem la suflet toate prostiile. laughing Constientizam si noi ca e un gest minor, dar totusi ne deranjeaza ca fix persoana care ne intereseaza cel mai mult sa nu ne dea un like acolo. laughing adica iti dau toti strainii si fix persoana cea mai apropiata de tine, nu.

| darrio2007 a răspuns:

Da.Distruge relatii.O legatura intre doi oameni care se iubesc nu tine de niste blestemate de like-uri pe Fb.Ma intreb ce ar fi daca vor dispare acest gen de site-uri.Cred ca s-ar inmulti cazurile de sinucideri.Voi, generatia asta de azi, nu stiti sa iubiti.Sunteti total depasiti de situatie si nu realizati ce inseamna cu adevarat o relatie.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Eu nu i am dat niciodata like prietenei la nimic si nici ea mie... cred ca acum citind intrebarea asta o sa ne bagam picioarele in ea de relatie de 8 ani... pai domle daca nu dam like uri e grava treaba

| Doub a răspuns:

Asta e un motiv penibil.

| RainmakerX a răspuns:

Eu unul consider ca este o prostie sa alergi dupa like-uri si toate cele.

Totusi da, sunt de parere ca lumea virtuala poate sa distruga relatiile destul de usor. De ce? Pai este de la gelozie...Da, le consider un motiv de suparare intr-o relatie clar dezechilibrata, in rest nu ar trebui sa insemne ceva intr-o relatie. Daca va placeti asta este tot ce conteaza. Tipul acela al tau este gelos si frustrat ca dai like-uri mai multe altora si lui nu ii dai atat de multe.Da-i like la tot ce pune ca sa se simta mai bine.Altceva chiar nu ai ce sa faci, tipul este foarte gelos.
Succes!

| AliGab a răspuns:

Daca faci prostia sa o iei in considerare poate sa iti distruga si viata nu numai relatia

| AlleSss a răspuns:

Bună! NU trebuie să se certe nimeni din cauza asta, chiar nu. N-ar avea de ce să distrugă relaţii dacă ar realiza toţi că nu este motiv de ceartă, dar majoritatea se lasă influenţaţi de asta.

| Iyulia3712 a răspuns:

Motiv copilaresc

| Sufletzelll a răspuns:

Nu, e doar prea multa gelozie happy

| xLittleKidd a răspuns:

Nu, nu mi se pare normal. Sunt lucruri mult mai importante decât facebook-ul. Mi se pare inutil să te cerţi cu persoana iubită din cauza asta. Consider că atunci când 2 persoane se iubesc cu adevărat trebuie să aibă încredere unul în altul şi să nu se certe din chestii banale. Chestiile de genu': "nu mi-ai dat like la poza" sau "de ce i-ai dat like lu' aia" mi se par prea copilăreşti şi arată lipsa de încredere.
Ştiu că lumea virtuală poate distruge relaţii... dar cele adevărate vor rezista.

| cosmina1998 a răspuns:

Sincer.e aiurea... daca asta este singurul motiv de cearta ma gandesc... daca nu era facebook cred ca nu erau motive de cearta..nu>? nu dati importanta lucrurilor astora.e aiurea.