| anonim_4396 a întrebat:

Poti sa dai in depresie daca suferi din dragoste, daca esti suparat ca nu te plac femeile?

16 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

In caz ca ajungi la depresie din cauza asta mergi la cwrve pe bani. Cwrvele care vor bani si sa profite de tine dale in ***. La celalalte pe bani iti trece amarul cat dai din degete si vei invata multe de la ele, cel putin mie imi zic ca e ciudat sa nu am prietena la cat de bine arat... si ele trebuie sa faca un ban acolo pana la urma nu crezi?

| RB26DETT a răspuns:

Nu are rost sa te distrugi pentru asta, nici eu nu prea am noroc si vazand asta m-am lasat din a-mi bate capul acum cativa ani, duc o viata lipsita de griji, da, simt lipsa, mi s-a mai ivit sansa dar pur si simplu nu-mi pasa si asa ar trebui sa faci si tu, daca ai tot incercat si ai esuat si tot incerci dar nu-ti iese atunci lasa-te, asa intri in depresie si cand esti deprimat si te simti foarte prost o lunga perioada de vreme te imbolnavesti! Multe boli apar din cauza felului in care te simti, din cauza stresului, depresiei, pe termen lung!
Traieste-ti viata! Dar fara s-o distrugi cu anturaje si alte d-alea! Fii barbat!
Daca vrei totusi sa atragi femei asigura-te ca esti ingrijit, mult mai multe femei s-au uitat dupa mine in zilele in care eram ingrijit fata de alea cand aveam parul de-aiurea, tricoul botit, etc...
Sa ai haine curate si in stare buna, igiena totala s-o tii din scurt si sa ai o atitudine potrivita, probabil ai emotii sau te rusinezi cand vorbesti cu o femeie de care-ti place, fii stapan pe situatie, incearca sa prinzi curaj, nu te mananca, nu te ia la bataie si sa nu-ti fie frica de respingere! N-o sa-ti iasa mereu insa asta nu ar trebui sa te descurajeze. Daca vezi ca tot n-ai noroc atunci lasa-te, va veni odata momentul.
Dupa o perioada de singuratate (libertate) stau si ma intreb de ce toata lumea este asa disperata sa aiba un partener? Oare din cauza imaginii? Din simplul motiv ca vor sa dovedeasca ceva? Sau chiar, nu stiu, in fine, m-am invatat sa fiu liber, mi s-a oferit sansa dar n-am vrut din cauza unor motive simple : banii si timpul liber, trebuie' sa le faci cadouri, sa le scoti in oras, le plimbi cu masina, tu vrei sa faci ceva dar ea nu asa ca faci cum zice ea ca daca nu se supara... mdea, intelegi ideea, imi place sa nu depind de nimeni, nu stiu cum esti tu dar si eu acum ceva timp eram asa mai demoralizat ca nu gasesc, ca nu stiu ce dar cu timpul mi-am zis ca n-are rost sa ma chinui de-aiurea si am inceput sa vad avantajele 'libertatii', cand nu depinzi de nimeni, sunt mai antisocial de felul meu, ce-i drept.

| RAY a răspuns:

Normal ca da, devi frustrat, complexat, dezamagit de propia persoana

| Freya1 a răspuns:

Daca o sa iti impui asta in cap poti sa faci si depresie.

| Sn4k3 a răspuns:

Da, daca esti prost. Trist, dar dupa cum am vazut, multi o fac.

| Caro34 a răspuns:

Daca dai voie altcuiva sa devină stăpânul tau, da! Iubirea e un sentiment pur și daca e împărtășit de ambele sexe, atunci e ceva magic, daca NU devine o situație - problema ce-i greu de tratat. Numai bine!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sigur ca da, daca nu esti o persoana puternica

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu exista asa ceva " sa nu te placa femeile". Doar atunci cand nu ai nimic de barbat in tine. Nu te speli, puti... Atunci da. Fug femeile. Si asta nu e motiv de depresie. De multe ori e mai bine singur, decat "cu".

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daaaaaaaa,e foarte nasol.

| OneReason a răspuns:

Da.

Răspuns utilizator avertizat
| Lawrrrr a răspuns:

Categoric, fii tare, nimeni nu moare singur laughing Incearca cu baieti daca nu iti iese cu fetele rolling on the floor)) cio.

| NevermindXEXEXD a răspuns:

Depinde ce inseamna la tine suparare, nu ar fi un motiv pentru depresie, o despartire ar fi un motiv. In orice caz nu constientizezi ca esti in depresie, esti trist; te gandesti ca viata nu are rost; e grea; multe probleme putine solutii, nimeni nu te ajuta; iti zic din proprie experienta e foarte urata depresia, te afecteaza psihic mult. Uneori simti durere cumplita in suflet eu foloseam "ma simt prost" ca sa ascund chestia asta, te simti vinovat chiar daca nu ai gresit. Depinde de tine mai mult cum privesti lucrurile

| Seewk_Skrool_1985 a răspuns:

Normal nu, dar daca te gandesti numa la chestia asta ca nu te place nimeni si etc. atunci da.

| Dragossssss a răspuns:

Da,sigur ca poti ramane daca te gandesti doar la asta.