| jm3k3ru10 a întrebat:

Prietenu eu sufar in dragoste (de la 12 ani). imi place de o fata si stie si ea dar iei i-a murit tatal si e cam trista si nu prea vb decat cu prietenele ei.Eu incerc sa ma apropii de ea dar daca ii spun ceva nu prea o intereseaza si se duce sa spuna la toata lume.De felul ei e cuminte, e desteapta (e prea desteapta la clasa a 5-a)dar nu o intereseaza baietii. Ce sa mai fac ca ma inebunit(e prea draguta).

Răspuns Câştigător
| annk_6204 a răspuns:

"Ia murit tatal"...Hmmm greu de spus si totodata de gandit! Cel mai bine ar fi sa o lasi un timp sa se reculeaga[intelege`o si tu ca trece printr`un moment f greu]Si e normal sa vorbeasca doar cu prietenele ei deoarece trebuie si ea sa zica cuiva problemele, etc.Doar n`ai vrea s`o vezi mergand din brate in brate la alt baiat si sa-i zica toate cele.Scuze ca iti spun, poate nu o intereseaza deoarece poate nu te place! Oare ti-ai pus intrebarea asta? Si sunt sigura ca nu o intereseaza baietii pentru ca e si normal.La varsta asta... Mie mi se pare logic! Si daca ai placea`o chiar asa de mult, asteapta inca un an.Pana mai creste si ea si vede ce e iubirea! Cred ca ar trebui sa te bagi in seama cu ea cu lucruri care o intereseaza nu cu chestii despre iubire! Sper ca totusi te-am ajutat!

7 răspunsuri:
| gigiro a răspuns:

E desteapta, pentru ca tu.stai prost cu Romana, si ei nu-i plac astfel de baieti.

Răspuns utilizator avertizat
| larousee a răspuns:

Daca e clasa a 5a e prea mica ma. pentru iubiri de care vrei tu. mai ales ca acum trece printr-o perioada grea. e greu pentru un copil, subliniez copilwinking sa isi piarda tatal

| DoarEU_8714 a răspuns:

Tu ce clasa esti? Nu te-ai gandit ca poate... stiu si eu IA MURIT TATAL SI TU AI MAI AVEA TIMP DE TINE! Las-o un timp. macar pana nu mai e in doliu. Apio incearca binisor. Si apropo: daca nu esti si tu destept, nu ai sanse.

| DoarEU_8714 a răspuns:

Bn punctat, Styx!

| CristinaLorena a răspuns:

Baiathu' pune mana pe carte si invataaa...lasa iubirile sh fetele.ca daca te concentrezi numa la fethe se duce naiba scl sh... o sa ai de pierdut! Pune mana pe telecomanda sh dai pe Disney Sau Cartoon lasa fetele sh iubirile mai ales pe EA!

| bydandany a răspuns:

Im primul rand dai toata atentia si dupa vezi cum reactioneaza.
scoateo la un suc si daca vine cu prietenele.
pentru ca la inceput sigur nu o sa vina singura si dupa punete bine pe langa ia si daca o sa vada ca ii dai toata atentia pe parcurs o sa se indrag de tine