| anonim_4396 a întrebat:

Salut sunt nou aici.
Deci sunt indragostit de o fata din clasa a 7-a de 13 ani.
Eu sunt in clasa a 8-a.
Niciodata nu am avut probleme cu fete dar de data aceasta nu am curaju sa ma apropii de ea cu toate ca cu alte fete nu mi s-a intamplat.
Este o fata mai cuminte si foarte draguta.
Suntem amici destul de buni.
Cate o data o mai conduc acasa si mai vorbim despre dragoste.etc
Alta data cand o salut sau incerc sa vorbesc cu ea ma ignora.
Cum sa fac sa imi dau seama daca ma place fara asi da seama ca eu o plac.

16 răspunsuri:
| Adela50 a răspuns:

Incearca sa te apropii de ea. Fa rost de id-ul ei de mess si vorbeste cu ea.
Poate va mai intalniti afara si glumeste cu ea.Castigai increderea.
Dupa aceea, treptat incerci sa-i spui de sentimentele tale, dar ai grija sa-i spui cand esti numai tu cu ea.
Daca sunt si altii in jur nu o sa fie prea bine pentru ca v-or glumi, chesti.

| Spufff :x a răspuns:

Ceva de genu`am patit si eu big grin.si cred ca te place.hee hee. desi nu recunoaste. Asa eram si eu.big grin.Si tu crezi ca ea nu si-a dat seama ca tu o placi?laughing). Sa fim seriosi blushing. Crezi ca nu se intreaba cu ce scop o conduci acasa, dc vb despre dragoste. dc o abordezi?happy. Nu grabi lucrurile. toate vin de la sine. o sa vina si vremea voastra >big grin

| Fuck Googăl. Ask me! a răspuns:

Mda.
Si eu am patit asta... Uneori sa ne intelegem fff bine, iar alteori parca nici nu ne cunoastem.
Indeparteaza-te putin timp de ea si vezi ce reactii are.
Sau poate scoti ceva de la o prietena de-a ei.
Ideea cea mai buna ar fi sa-i spui adevarul, iar daca ea nu te vrea mai bine ai uita-o.
Pup.

| believe a răspuns:

Daca aveti prieteni comuni, incearca sa afli prin ei, dar cel mai bine daca chiar vrei s-o cuceresti-fa-ti curaj si intreab-o tu, fetele asta apreciaza mai mult!

| ҡđų' a răspuns:

Incearca sa fi si mai bun prieten cu ea
poate chiar sa fi cel mai bun prieten al ei
fi alaturi de ea mereu si ajut'o
o sa se ataseze de tine
vorbeste cu ea pe mess si incearca sa ii castigi increderea
daca si ea te place va fi bucuroasa sa vada ca vrei sa ii fi prieten

sper ca te'am ajutat tongue
bafta

| gabitza_6878 a răspuns:

Pune pe cineva sa vorbeasca cu ea si sa o intrebe mai pe ocolite de cine ii placewinking

| myke a răspuns:

Salut o solutie ar fi sa vorbesti cu ea sa-ti iei inima in dinti si sa ii demostrezi c a ai curaj 2. pune pe cineva3 incearac sa te porti mai frumos cu ea pana isi da singura seama vezi si u consultate cu prietenii

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Poi pentru inceput nu avem nici un prieten comun. Ea sta doar cu fetele si am spus ca nu am curaj oricat asi incerca.Ma mai hotarasc sa ii spun dar cand ajung langa ea imi pierd curajul.Nu am mai avut probleme de genu asta pana acum.Are niste parinti cam asprii si ii controleaza lista de mess si nu lasa sa vb cu baieti pe mess.Cam ciudat.
E foarte complicat.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Imi pari cunoscut, Lucian! Ce id ai?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu cred ca te cunosc dar tine. id:campania_anti_prostie95 (asta e mai nou) si unul mai vechi pe care am multi prieteni(oprealucian2000)

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Intro saptamana plecam eu cu ea si alti colegi in portugalia cu un proiect de la scoala.
De fiecare data cand plec din tara am cam 10-15 milioane lei vechi la mine in afara de cazare mancare etc.
Ma gandeam sa o scot la un suc, sa mai vorbim pentru ca o sa fim cam tot timpul impreuna etc.
Sau eu deja cunosc persoanele de acolo din portugalia si sunt cateva fete care mi-au zis ca ma plac.As incerca sa o fac geloasa cu o fata de acolo si dupaceea sa ii vad reactia.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu fa asta nu te va mai place dupa nu va face nicio reactie daca o inselicu alta (ultimul msg al tau iulian)daca ai id ei de mess incepe sa ii zici asa:1.intreab-o ce filme prefera sa se uite, ce muzica ii placeetc... 2. o poti scoate la un suc dar apoi sa stai mai mult timp cu ea pe mess sa nu se plictiseask de tine. 3. poti s aii spui in fata ca o placi dar ar fi prea riscant pentru tine, ea iti va da ignore.deci fa asa intreab-o ce prefera ce medii de viata ii place. uite id meu de mess sa mai vb.id: tomaovidiu27 si poate te pot ajuta

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai daca te ignora uneori inseamna ca vrea sati capteze atentia deci cred ca te place

| alexya_1759 a răspuns:

Mda... chiar complicata povestea voastra. imi pari cunoscut, ai putea sa imi dai id-ul tau de mess?:d

| alexya_1759 a răspuns:

Mda. interesanta povestea voastra, chiar imi pari cunoscut, ai putea sa imi dai id-ul tau de mess?:d

| alexya_1759 a răspuns:

Ms... oricum ti-am dat add, poate mai vb pe mess si poate iti iese ceva cu fata aia pana ala urmahappy