| Veraa a întrebat:

Prietenul meu imi spune mereu sa port fustele mai lungi dar mie ele nu-mi plac ce sa fac? Altfel se supara, cum sa procedez?

8 răspunsuri:
| Crisu a răspuns:

Explica-i ca acele fuste nu-ti plac si ca odata ce nu i-ai dat motive sa fie gelos, nu ar avea de ce sa fie. Daca nu intelege, ia o pauza... trebuie sa realizeze ca, cu aceasta atitudine, te poate pierde.

| eu4you a răspuns:

Scuza-ma,tie prietenul tau iti coordoneaza viata? Daca iti cumpara el fuste lungi, sa le porti.Eu zic ca esti tanara! Cand sa mai porti fusta scurta daca nu acum!? Daca mai ai si picioare frumoase, de ce sa iti ascunzi picioarele!? Mai bine ii spui: "Daca imi place sa port fusta scurta, de ce sa nu o fac?".Aaa, cred ca mi-am dat seama care e problema! Nu suporta sa se uite alti baieti la tine.Nu ai observat ca, intr-o relatie baietii sunt cam posesivi? El vrea sa te aiba numai pentru el.
Cum am mai zis, trebuie sa discuti cu el.

| callie2 a răspuns:

Te cam tine sub papuc. daca e asa posesiv mereu si se poarta urat cu tine, eu as zice sa te desparti de el.

| ioanadanny a răspuns:

Scuze ca te intreb, de cat timp esti cu prietenul tau?

| Veraa explică (pentru ioanadanny):

DE 1 an si jumatate!

| ioanadanny a răspuns (pentru Veraa):

Zi tu ceva sa nu faca, sa vezi daca o face..nu are dreptul sa zica ceva si tu sa faci cum vrea el. vorba aceea daca unu se aranca in fantana te arunci si tu. dragostea e pana la o limita. daca o sa faci cum zice el o sa ajunga sa iti controleze si prieteniile.si mereu v-a zice: NU FA AIA, NU TE MACHIA, NU IESI ACOLO ETC.

| Bojthe a răspuns:

Scuza-ma daca sunt prea drastica dar ce crezi ca se va intampla peste 10 ani daca acum cand sunteti de 1 an jumate face asa? nu iti cdunosc varsta dar eu l-as parasii.
Stiu e o banala fusta dar mai departe? iti va spune " NU TE MACHIA NU IESII IN ORAS NU FA AIA etc.
nu l-ai intrebat niciodata de ce are acest comportament?

fa ce crezi ca e mai bine pentru viata ta si cel mai important tie minte tu esti cea mai importanta punete pe primul loc si nu orgoliul si dorintele prietenului tau

sa ne ti la curent

| wertori a răspuns:

Nu trebuie sa tii cont neaparat de parerea prietenului tau, daca tu asa te simti bine nu te poate obliga nici macar el sa te schimbii pentru ca asa esti tu, si daca nu ii place lucru asta la tine ( care sincera sa fiu nu e cine stie ce problema ) explica-i ca nu poti face acest lucru, pentru ca nu te vei simti ok altfel, daca nu intelege problema este la el nu l-a tine. si daca in continuare are o obsesie cu,, fustele scurte '' imbraca-te eventual intr-un blug sau ceva mai lejer daca nu vrei sa schimbi baiatu happy