| lory_5103 a întrebat:

Prietenul meu nu mai comunica cu mine k inainte si ma simt f singura...il intr daca ma mai iub imi zice ca da, il intr daca vrea sa nu desp imi zice ca nu. am nevoie de un sfat cum asputea sa il fac sa comunice cu mine k inainte?

14 răspunsuri:
mlm
| mlm a răspuns:

Buna seara, cel mai simplu ar fi sa stai de vb cu el si sa vezi ce are mai exact, sigur are ceva si il macina si inca nu este decis sa iti spuna, ori are o alta relatie si asteapta sa se decida sa vada cu care sa ramana.Stii la telefon se pot spune multe dar realitatea este alta; Ceea ce trebuie sa faci este sa va intalniti si sa vb; Cel mai important intr-o relatie este comunicarea, daca nu comunicati acum mai tarziu ce faceti? Bafta.

| DenissaDeea a răspuns:

Cu calm rabdare intelegere... spune-i ca nu mai comunicati ca inainte. vorbestei deschis si despre orce.nu te enerva incearca in fata lui sal intelegi... poate e stresat sau are probleme la serviciu. poate nu sesizeaza ca nu mai comunicati ca inainte, amintestei ca comunicarea voastra e neglijata daca te iubeste sigur te va asculta si intelege...nu neaparat te poti gandi ca te inseala daca nu mai comunicati ca inainte...stati de vorba cand sunteti in preuna la o cafea etc. eventual la urma iti va spune ei motivul, incearca cateva zile sa pleci de acasa la mama la o sora sa vezi cat de tare e interesat de tine daca te iubeste atunci nu poate sta fara tine si te suna insistent la telefon si te iubeste cu adevarat si ar fi o posibila problema si neglijare.succes.

Bula
| Bula a răspuns:

Ori este suparat pe tine din ceva cauza, ori si-a gasit o alta partenera.
Incearca discret sa aflii motivul.
Daca nu, lasa balta, nu mai insista, ca n-are rost.

| ada a răspuns:

Draga mea lory, ar fi fost interesant pentru mine sa stiu si de cat timp stati impreuna. Dar o sa incerc sa iti dau un raspuns chiar si asa.Am si eu o relatie de cuplu si am invatat ca e foarte importanta comunicarea.Chiar am trecut si eu prin astfel de crize, de blocaje.Barbatii sunt tare ciudati. Uneori nu comunica, nu mai sunt la fel de atenti, iubitori, tandri sau pur si simplu nu mai sunt ca la inceput.La toate acestea cred ca o parte din vina o avem si noi.Si sa iti spun de ce.Si noi femeile suntem diferite la inceput.Suntem mai orgolioase, mai misterioase, poate ca ne aranjam si mai mult, ne impunem anumite lucruri.Cu timpul, misterul dipare, rutina intervine, noi punem totul pe tava si totul se degradeaza.Prietenul nu mai e dornic sa ne vada atat de des, nu mai e dornic sa ne povesteasca ce a facut la serviciu, de exemplu, sa ne ceara parerea cum mai facea o data sau pur si simplu sa fie atent cu noi.Totusi daca ai ajuns in situatia asta din diferite motive, incerca sa iti amintesti cum ai fost tu in perioada in care spui ca ati comunicat bine si sa redevii ca atunci.Incearca tot prin comunicare, dar evita intrebarile ma mai iubesti? sau vrei sa ne despartim? El stie ca tu il iubesti si vede disperarea din tine cand il intrebi daca te mai iubeste. Poarta o discutie cu el in care sa ii argumentezi ce simti, sa iti argumenteze ce simte si incheie cu iubirea. Apoi incearca tu sa te racesti un pic sa vezi daca lui ii place, sa devi mai misterioasa.Sa stea el pe ghimpi in ceea ce priveste relatia voastra, sa fie el interesat de comunicare.Starnestei tu cumva curiozitatea! Sa fi iubita!

| alexzender a răspuns:

Faceti ceva deosebit.happy un week-end petrecut la munte in 2.sau ceva de genu ar putea sa-l faca sa fie mai deschishappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De cat timp esti cu el?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu trec in printr-un moment asemanator k al tau Lory si prietenul meu se comporta cam la fel eu zic k indiferenta noastra l-ar durea si pe el f tare asa cum ne doare pe noi eu zic k baietiilor le e mai usor sa fie indiferenti cu noi iar noi suferim pentru din cauza indiferentei cu care ne trateaza. As putea spune ca si noi ii putem trata cu indiferenta asa cum o fac ei si k si noi le puteam arata mai putina iubire asa cum o fac ei. daca ai incerca si asa cred ca nu ai avea de pierdut. si de a avea pe altcineva e posibilitate a schimbari lui.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Lori sunt in aceeasi situatie ca tine poate chiar mai rau. incearca sa+l facisa iti yica motivul! bafta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu trec printr-o situatie asemanatoare cu a ta. Sunt de 2 luni implicata intr-o relatie cu un tip, de o luna locuim impreuna, dar nimic nu mai e ca la inceput. Parca nici cand facem dragoste nu mai e la fel. E foarte suparacios, din orice se supara si nu vorbeste. Niciodata nu mi-a zis de ce s-a suparat, ce nu-i convine sau ce nu-i place ca sa stiu data viitoare unde sa corectez greseala. Astfel ne e foarte greu sa ne cunoastem. Nu stiu, dar Comunicarea e cea mai importanta calitate intr-o relatie. Si stau si ma gandesc cateodata, de ce mai stau cu el, poate sper ca lucrurile sa revina la normal, sau macar sa fie ca la inceput. Si are toane, probabil e in functie de zile: in zilele pare suntem OK amandoi, vorbim, ne intelegem super si in cele impare parca nici nu as exista in casa. Nu stiu ce sa mai zic, ce sa mai fac ca sa remediez situatia asta catusi de putin. Daca aveti vroi vreun sfat, il "ascult".

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trec prin aceeasi situatie. Suntem impreuna de doi ani desi ne cunoastem de 4 ani.De 1 an locuim impreuna. Nu stiu ce sa zic. Nu mai este nimic cum a fost. Pot intelege ca este obosit sau ca are probleme la serviciu sau ca uneori vrea sa fie singur. Insa prin toate astea trec si eu, si sincer eu nu reactionez la fel. Incerc sa las problemele cotidiene si sa ma ocup de relatia noastra. Mai exact sa comunicam si sa petrecem timpul ramas impreuna. Dar e ciudat. Pentru ca de multe ori am impresia ca vb singura. Ce sa mai spun...de vb cu el am vb de nenumarate ori. Si este de acord cu mine. ca de multe ori e distant. Si ca va fi mai atent. o perioada este asa cum promite, dupa care iar revine la starile initiale. Acum sunt la stadiul can incerc sa ma port cu el asa cum o face el cu mine. Sa vada cum e, cat de neplacut poate fi. Sper sa receptioneze mesajul. Pentru ca il iubesc foarte mult si sincer nu vreau sa ne despartim. Daca mai are cineva sfaturi, cu cel mai mare interes le astept...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cel mai important e sa iesiti undeva la munte la mare sa va distrati si o sa vezi ca se schimba.Se poate sa fie asa din cauza rutinei de zii cu zii

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La fel sunt si eu nu mai imi vb ca inainte simt ca nu mai e la fel eu lucrez instrainatae si nu-s ce sa credd daca ma mai iubeste

| don_genove a răspuns:

Buna lory sunt alex si am vazut mesajul tau, de ce nu incerci ca sa vb cu el sau sal intrebi dc are pe altcineva sau ce se intampla? dc prin toate astea nu da roade de ce nu il urmaresti ca sa vezi ce face, sigur nu i-ai dat motive de gelozie sau sa te vada cu vreo unu?

| zapacitha a răspuns:

Exact asa se intampla si cu mine si prietenul meu, desi eu il iubesc farte mult el nu mai e ca inainte.cand suntem la liceu se comporta foarte urat cu mine iar din spusele altora ma vorbeste de rau. Zic eu ca nu ma iau dupa gura lumii dar cand mai multe persoane iti zic aceeasi chestie deja incepe sa crezi ca e adevarat, in schimb cand sunt numai eu cu el sau cand ne intalnim afara se comporta de minune cu mine ma strange in brate, ma saruta tandru. dar nu ca inainte.sa revin la problema ta. Cum au spus si ceilalti poate are vreo problema care inca nu poate sa ti-o spuna, poate ca alta fata ii face ochi dulci iar asta l-a schimbat. In rest sa ai grija si fii pregatita de orice. te-am pupat