| anonim_4396 a întrebat:

Prietenul meu nu mai comunica cu mine k inainte si ma simt f singura...il intr daca ma mai iub imi zice ca da, il intr daca vrea sa nu desp imi zice ca nu. am nevoie de un sfat cum asputea sa il fac sa comunice cu mine k inainte?

Raspuns anonim:
Si eu trec printr-o situatie asemanatoare cu a ta. Sunt de 2 luni implicata intr-o relatie cu un tip, de o luna locuim impreuna, dar nimic nu mai e ca la inceput. Parca nici cand facem dragoste nu mai e la fel. E foarte suparacios, din orice se supara si nu vorbeste. Niciodata nu mi-a zis de ce s-a suparat, ce nu-i convine sau ce nu-i place ca sa stiu data viitoare unde sa corectez greseala. Astfel ne e foarte greu sa ne cunoastem. Nu stiu, dar Comunicarea e cea mai importanta calitate intr-o relatie. Si stau si ma gandesc cateodata, de ce mai stau cu el, poate sper ca lucrurile sa revina la normal, sau macar sa fie ca la inceput. Si are toane, probabil e in functie de zile: in zilele pare suntem OK amandoi, vorbim, ne intelegem super si in cele impare parca nici nu as exista in casa. Nu stiu ce sa mai zic, ce sa mai fac ca sa remediez situatia asta catusi de putin. Daca aveti vroi vreun sfat, il "ascult".

Bună,TPU. Iubirea n-ar trebui să ţină cont de nimica...
Nici de ce spun vecinii,nici de ce vor părinţii,nici de vârstă sau de statutul social,nici de trecut,de profesie,sau de bani,sau dacă te cunoşti de o luna sau de-o săptămâna; ca să nu mai spunem că atunci când e vorba de dragoste la prima vedere,sentimentul nu mai poate fi controlat chiar deloc,asta e limpede...
În schimb,TPU,de un lucru trebuie să ţinem cont orice-ar fi - să ne potrivim calendaristic, ca să zic aşa...Pentru că dacă partenerul are toane în zilele pare,iar tu ai draci pe tine fix după aia,adică în alea impare,atunci e sigur că relaţia nu va fi nicidecum una reuşită,şi deci se-alege praful şi de casă şi de familie şi de tot.
Iar dacă nu te opreşti la timp şi mai faci şi copii,iar unu` seamănă cu maică-sa,celălalt cu taică-su,în cazul asta se cheamă,TPU,că ţi-ai semnat-o singur - azi are colici ăla micu` şi te plânge-n cap,mâine alalaltu` se bate cu copii la grădiniţă sau a mâncat de pe jos şi-i apar bube la gură; poimâine face pruncu` febra,iar răspoimâine ăstalalt sparge c-o piatră geamul vecinului...
Şi-atunci ce-i de făcut? - o să mă întrebaţi.
Păi în cazul asta,TPU,nu-i decât o singură soluţie - să avem calitatea asta a comunicării,cum bine zice colega noastra,şi deci să fim sinceri cu partenerul/a şi să-i spunem de la-nceput zilele în care suntem nişte ciufuţi, iar el/ea trebuie să facă la fel.E foarte simplu.
Acuma întrebarea:de ceva vreme sunt singur şi vreau să-mi fac o iubita.Nu ştiu câte şanse am aici să-mi găsesc una, dar eu totuşi am să încerc.Deci dacă e vreo d-ra care să vrea o relaţie serioasă, o rog să mă contacteze.Am 41 de ani, n-am fost căsătorit niciodată şi nu am nici un fel de obligaţii.Sunt romantic,sensibil şi am simţul umorului, asta pe 1 2 3, 5 6 7, 9 10 11, ale fiecărei luni, apoi sunt nervos în 4 8 12 13 şi 14, după aia - 15, 16,17 - mă cam uit după altele pe stradă, dar nimic serios; mai departe - 18 20 22 sunt zilele în care mă duc la cazino`,iar restul lunii fac treaba-n casă,ajut la bucătărie, merg la piaţă şi...sunt rău în pat.(În alea primele am zis că sunt romantic,deci facem dragoste frumos).
*Se scarpină pe burtă şi îşi mai toarnă bere în pahar; se uită pe calendar după care începe să caute pe youtube Clayderman; găseşte şi da drumul la muzică în surdină. Apoi se întinde în pat, ia telecomnda şi porneşte televizorul - mai e puţin şi începe meciul*.

Răspuns Câştigător
NOname
| NOname a răspuns:

Eşti o partidă bună.;))

Mi-ai amintit de ceva amuzant citit de mine azi.
http://sufletcrestin.wordpress.com/......-dumnezeu/

...deci ai noroc că nu eşti o creştină sau un creştin înrăit, altfel erai "rău (sau romantic) în pat" cu porţia, o dată la 4 ani. :))

| anonim_4396 explică (pentru NOname):

O sa citesc articolul si o sa-l comentez diseara, acum am de facut niste bani...
Ce voiam sa-ti zic...vezi ca iti dau funda, pentru ca mi-ai citit intrebarea.Iti multumesc din suflet.
Asta mica, wetfire, a citit-o si ea se pare, da` s-a combinat cu baiatul asta, deci a castigat pe partea ailalta...
Iar pe larisa o tine lenea de 3 sapatamani, ei n-am ce sa-i mai reprosez, e si-n vacanta acum, o las in pace...

| NOname a răspuns (pentru anonim_4396):

Adaugă-ţi pe lista de calităţi şi "uşor de satisfăcut". love struck

...dar nu e vina ta; ştii doar că Trivia/Amuzante şi cititul mult (oricât de palpitant) nu se pupă. Încearcă pe viitor pentru ăştia mici poveşti întrebătoare din benzi desenate, poate o să ai mai mult noroc.hee hee

39 răspunsuri:
| suităr a răspuns:

Io am 13 ani.

| anonim_4396 explică (pentru suităr):

Stiu ca ai 13 ani, iti doresc multi inainte.Si sa te faci mare si frumoasa si cuminte si desteapta (bine, si-acu esti, da` intelegi tu ce vreau sa zic) si in rest -tot cand te faci mare-sa te placa un baiat bun, care sa te merite.Si sa te placa in fiecare zi,asta e important, ca despre asta vorbim aici...
Si nu-i mai zice lui wetfire toate alea, ca oricum ea il suna pe exceel, daca are vreo nelamurire, s-a infiripat ceva intre ei acum doua saptamani...
Eu le-am facut lipeala, de-aia spun.

| suităr a răspuns (pentru anonim_4396):

A mersi laughing
Ce tavi și amde no

| anonim_4396 explică (pentru suităr):

Huh?

| suităr a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu contează c:

| anonim_4396 explică (pentru suităr):

Parca-ai fi sor-mea, pe bune...
Ce zici, fata, acolo? Ca m-ai facut curios...

| suităr a răspuns (pentru anonim_4396):

Sora aia de 14 ani? laughing
A păi pe exceel il cheamă Tavi și lui Wetfire îi zic Amde de la veghiul username.
N-are cum să fie ceva intre ei pricepi ce ziic? Și dacă ar fi fost ar fi fost ciudat._.

bă mă transform intr-o babă bârfitoare

| anonim_4396 explică (pentru suităr):

Acum am inteles, mersi...
Deci el e Tavi, iar ea e Amde.
Dar de ce zici ca ar fi fost ciudat, sa fie ceva intre ei?
Imi spui?
Doar povestim, nu barfim...
Hai ca sunt curios...

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

De ce ce Tavi? rolling on the floor

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Deci,fată,lămureşte-mă şi pe mine că sunt foarte confuz...
Vorbeşte lumea pe-aici (asta mică-preşedinta) că între tine şi exceel s-a înfiripat o idilă...
E adevărat? Sau eşti cu băiatul asta - Edy? Îmi spui?

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Sunt cu tine! laughing

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Trebuia să mă iei tu la mişto!
https://www.youtube.com/watch?v=SevdFGdGYKE

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Hmpf
Daca tot ma vorbesti pe la spate.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Acum am înţeles de ce nu mi-ai mai răspuns, nu e că ne-apucăm de bârfă, da` tu ai o problema cu răspunsurile lungi...
Deci uite ce-am găsit pe la tine:
Ce
Niciodată
Lui
Nu contează
Bravo
E cald
Vreo 5
A, ok
Mă sperii
Nu contează
Şi-o trecut?
Nu contează

Gata, mă opresc aici.Acu` da-mi şi mi-e o replică la ce-am zis aici - poţi?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

E implicata de doua luni intr-o relatie, dar de o luna nimic nu mai e la fel. Nici dragoste nu mai fac la fel sad
Sigur a dat peste bietul tip pe strada si a zis "Buna, vrei sa fii iubitul meu?"

De ce nu comunici cu tipa asta, daca tot cauti iubita? Mrrr, imi miroase a threesome smug

| AtsukoKure a răspuns (pentru anonim_4396):

Perverso laughing

| anonim_4396 explică (pentru AtsukoKure):

Taci mai, zi mersi ca n-am scris tot ce-a fost in mintea mea smug

| AtsukoKure a răspuns (pentru anonim_4396):

Uhhh, nebuna si perversa. Combinatia perfecta happy

| anonim_4396 explică (pentru AtsukoKure):

Ar trebui sa iau asta ca pe un compliment? laughing

| AtsukoKure a răspuns (pentru anonim_4396):

Cum vrei tu laughing

| anonim_4396 explică (pentru AtsukoKure):

Deci nu e nicio problema daca consider ca ma jignesti si incep sa te injur laughing

| AtsukoKure a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu ai face-o happy
Sunt prea kawai ca sa o faci laughing

| anonim_4396 explică (pentru AtsukoKure):

Stai...nu era:
Kawaii-dragut
Kawai-infricosator
Esti infricosator?
Sau poate am retinut eu prost laughing

| AtsukoKure a răspuns (pentru anonim_4396):

Eu sunt AMBELE!

| anonim_4396 explică (pentru AtsukoKure):

Dar e imposibil.
Pregateste-te sa te injur. smug

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Nu mai bine va luati voi o camera?

| AtsukoKure a răspuns (pentru anonim_4396):

Come at me!

| anonim_4396 explică (pentru AtsukoKure):

Dar...ma dor picioarele sad

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

De filmat? Nu ne trebuie big grin

| AtsukoKure a răspuns (pentru anonim_4396):

Scared kitty happy kiss

| suităr a răspuns (pentru anonim_4396):

Kowai=infricoșător

| anonim_4396 explică (pentru suităr):

Atunci eu de ce stiam altfel? sad

| Lαrisα a răspuns:

Doar mie imi e lene sa citesc tot? laughing

| Macryna a răspuns (pentru Lαrisα):

nu esti singura te inteleg laughing))))

| Fernando9Torres a răspuns (pentru Lαrisα):

Nu..am citit pana la faza cu "Raspuns anonim:"

| AtsukoKure a răspuns:

Ok deci aproape imi era sa imi treaca draci si mi-am irosit 2 minute din viata citind asta?
*se arunca pe geam*