| anonim_4396 a întrebat:

Prietenul meu ba este indiferent, ba ma cauta.
Uneori simt ca nu vrea sa comunice suficent cu mine, ce este de facut?

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| Mosotti a răspuns:

Cauta altul, are ceva de ba te cauta ba e indiferent, deci se joaca cu tine cand are el chef.
Asta ii e caracterul si asta nu se schimba.
Sa nu aiba pe alta, sa fie indif cand e cu aia si te cauta cand nu mai e cu aia, e doar o banuiala asta.

Cauta altul care te iubeste, respecta ca-s sute, nu casuna pe un din asta cu care oricum nu iti va fi bine.
Un om care te iubeste nu se comporta asa.
Asta e.

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Da-i papucii, cauta-ti unul care sa te caute, sa te iubeasca si sa-ti arate asta.
Unul care nu te cauta, este clar ca nu are sentimente pentru tine.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Să îl educi. Sau să cauți altul care te caută.

| Mosotti a răspuns (pentru sadrian46):

Ce sa educe? Nu are ce, caracterul nu il schimba, sa-si gaseaca alta care ii suporta comportamentul asta, dar ai zis bine, sa caute altul care o place.