| myxolaryy a întrebat:

Sall am ceva foarte grav de sus! parinti mei au hotarat sa ne mutam la vila la care am muncit toti atat.chestia este ca la bloc va ramane matusa mea care va tine si catelusul meu caci nu pot sa-l mai iau pentru ca ne mutam in alt oras adica in bucuresti si eu am catelul la iasi! ce sa fac cum pot sa ma despart de el! nu vreau! mai ales ca familia mea a crescut generatia lui:stabunica, strabunicul, mama, tata, frati si surioarele lui GOLDI caci asa se numeste! plizzzzzzzz spuneti-mi cum sa-i conving pe parinti?
DAU FUNDA!

Răspuns Câştigător
| Corina a răspuns:

Draga Miruna, daca tot va mutati la vila, chiar nu inteleg atitudinea parintilor tai de a nu lua si catelusul, mai ales ca ia crescut toata familia, inclusiv pe el. De obicei parintii sunt impotriva animalelor atunci cand locuiesc la bloc, dar la casa este un motiv in plus de a-l lua. Promite-le ca vei avea tu grija de el, ca-i vei face curatenie si-i vei da de mancare. Chiar daca nu ai precizat, indiferent ce rasa este Goldi, la casa se gaseste totdeauna un loc si pentru un catel. Daca e rasa care creste mai mare poate sta afara, iar daca e catel mic, de odaie, ii puteti amenaja un loc undeva intr-un colt, unde sa nu deranjeze pe nimeni. Joaca putin teatru in fata parintilor tai, sfasiile sufletul cu lacrimile tale, eventual spune-le ca daca te iubesc atunci trebuie sa-l ia si pe Goldi si astfel poate ii vei indupleca sa-si schimbe hotararea. Bafta multa! Sarbatori fericite alaturi de cei dragi si alaturi de Goldi! PS. Apropo, si eu sunt tot din Iasi.

9 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Pai cu ce mergeti, cu masina, trenul? Oricum, exista alternative, sunt custi pentru transport cainii si alte animale mici, asa ca nu vad de ce nu l-ati duce cu voi. Si la casa ii va fi mult mai bine ca la bloc, va avea mai mult spatiu.

| Anca a răspuns:

Fa-ma sa inteleg. Le-a convenit caine la bloc, dar nu le convine la curte?

Nu pot sa imi dau seama...de ce gandesc asa!

| AnnaMaariia a răspuns:

Cred ca cel mai bine ar fi sa-l lasi acasa...si sa mergi in weekend sa-l vezi...

sau sa incerci sa-i convingi pe parintii tai sa-l luati la bucurestitongue

| Eu_7853 a răspuns:

Pai v-a trebui sa ii iei o cusca speciala de transport caci eu banuiesc ca daca il cheama Goldi e Golden Ritriver. explica-le parintilor cat de mult ti la el si ca nu ai suporta o despartire.mai ales daca va mutati la casa va fi mai bine si pentru el.Numai bine:*

| LarisaAndreea a răspuns:

Spune-le ca ati putea sa-l luati si pe el punand o patura mai uzata pe bancheta din spate (in cazul in care mergeti cu masina), iar daca mergeti cu trenul sau autobuzul ii poti cumpara o gusca.
Dar daca spun,, NU'', spune-le ca nu te poti concentra pe nimic si viata ta ar fi lipsita de fericire fara Goldi

| xGyAx a răspuns:

Daca il iubesti atat de mult fa ceva si apucate de plans. Spunele ca dacanu iau catelusul cu tine o sa va bat la cap toata viatalaughing. Ba nu... spune-le ca tu nu o sa vi cu ei si plangi in continuarewinking! SUCCES.Frumos numele de GOLDI

| vio_1240 a răspuns:

Daca m-as muta, nici eu nu as suporta despartirea. spune-le ca fara goldi nu pleci. si atunci sa nu incepi sa plangi in hohote ca ii enerveaza... spun ca esti isterica si atunci chiar nu il mai iei.lasa o lacrima sa curga. ii va impresiona puterea ta de stapanire. sper din suflet ca te-am ajutat.stiu cum e.

| pavy a răspuns:

Doamne... ce idei trasnite adica le-a fost usor la bloc si la vila nu unde e mult mai bine pentru.toata lumea.Nu au suflet daca se pot lasa asa usor de el sau poate acum daca avem vila...la Bucuresti uitam de toti si de toate. E si el un suflet care a fost tot timpul cu voi.Nu-l puteti parasi.

| tania_9007 a răspuns:

Incearca sa ii mai bati la cap putin sa te lase sa iti iei si catelusul cu tine dar daca nu merge incearca sa faci tot ce zic, ei poate se razgandesc.