| Marily1997 a întrebat:

Vreau in America sa ma mut si nu degeaba am ceva motive,am parinti neintelegatori, cum sai conving sa ne mutam cat mai curand?

Răspuns Câştigător
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Ce vis frumos de adolescentă! Visezi să fii vedetă, stea de cinema, ori... să-ți întâlnești, probabil, idolul?
Dar, nu privi cu egoism problema, nu te gândi doar la tine. Zici că ai motive de a pleca, dar oare părinții tăi, nu au suficiente motive de a rămâne?
Poate au un serviciu bun, pe care doresc să îl păstreze, poate au anumite obligații care încă îi leagă de locurile natale (părinți, bunici, prieteni etc.). Și apoi, nu e ușor să lași în urmă atâtea suflete...
E mai bine să le propui, pentru început, o excursie, o minivacanță etc. Și, încet-încet, ajunși acolo, fascinați de frumoasele metropole, poate-i faci să se răzgândească, să privească altfel situația. Dar, dacă te ții de capul lor, dacă-i agasezi cu insistențele tale, riști să-i sufoci, și să nu rezolvi absolut nimic. happy
Eu? Abia aștept să ajungi! Și să ne scrii de acolo!hee hee

| Marily1997 explică (pentru floresdemayo):

Ei nau nici un motiv doar ca lor nu le place America spun ca sunt dibili acolo!

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Ce vise marete ai!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tu esti cumva fata cu vise marete?!

Depinde DOAR de banii pe care acestia ii au in cont si DESIGUR o mutare in alta tara nu se poate face de pe o zi pe alta!
Discuta cu ei!

| Marily1997 explică (pentru anonim_4396):

Eu pot repede sa ma mut acolo am bani dar sunt minora si nu pot fara un adult cu mine.