| Viseinalbsinegru a întrebat:

Sall! am si eu o intrebare..mereu ma cert cu mama din diferite tampenii..eu ii spun sa se calmeze, dar ea face mai rau. Ultima oara.adica acum 2 seri m-am certat cu ea dintr-un nimic.a inceput sa dea in mine foarte rau(cu pumnii si palmele in cap si cu(,) cureaua peste maini, picoare si in spate...E a nu stiu cata oara cand face asta..Ieri seara mi-a aruncat lucrurile pe scari.si pe mine dupa ele laughing si mi-a zis ca numai am ce mai cauta in casa ei.Eu am plecat la prietenul meu unde am ramas peste noapte..Azi de dimineata m-a sunat si a inceput sa ma injure..citez :"treci fi a dracu de nenorocita ordinara cu d-zeii matii acasa ca te ia mama dracu de curva de pe centura"...si m-am intors.dc? ..pt ca imi era frica sa nu vina la prietemnul meu cu politia..nu vreau sa.i amestec familia in asta pentru ca sunt niste oameni super de treaba care mau primit intotdeauna in casa lor si mau tratat ca pe un membru din familie.
De Pasti m-a batut foarte rau si m-a dat afara. crying(
Acum..intrebarea mea este..eu am 17 ani.pot sa plec de acasa fara a ma trezi cu politie sau alte chestii de genu'? ...de plecat..merg la prietenul meu(el are 26 de ani)..mereu este alaturi de mine si ma ajuta cu orice chestie..atunci cand mama m-a batut si m-a dat afara la 2 noaptea, el a venit si m-a luat la el...MENTIONEZ CA NICIODATA NU MA LUAT CU FORTA..EU AM VRUT SA MERG LA EL PT CA MAMA MA DADEA AFARA!

Răspuns Câştigător
| Maxwell007 a răspuns:

Iti stiu perfect sentimentele am trecut si eu prin aceeasi problema! da mama ta poate chema politia pentru ca esti minora! Incearca sa lasi u de la tine si sa fi mai buna cu mama tasi ai sa vezi ca no sa se mai comporte asa si cand faci 18 ani faci ce vrei,,, daca tu si prietenul tau va iubiti cand faci 18 ani mutate la el! funda?

8 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Da poate sa vina cu politia dupa tine. atat timp cat esti minora are drepturi asupra ta. ba chiar prietenul tau mai poate face si ceva parnaie pentru contacte sexuale cu minori.

Oricum tu esti cea care genereaza problemele nu parintii tai. La 17 ani nu iti petreci noptile cu barbati cu aproape 10 ani mai batrani ca tine. Eu zic sa iti tii gura inchisa si sa iti respecti parintii, cand ti o da ala papucii sa vezi tu cum te intorci cu coada intre picioare.

| Viseinalbsinegru explică (pentru suntserios):

Deci..in primul rand..am trecut prin multe.iar in al-2-lea rand..nu cred ca e vre.o problema varstawinking

| SpitalulDeGlumeti a răspuns:

Mai indura si tu putin pana la 18 ani, iubitul tau o sa inteleaga, nu mai lipsii noaptea de acasa si cu asta basta! tatal tau ce zice?

| pastru009 a răspuns:

Buna.Vorba utiliatorului "SpitalulDeGlumeti" : Tatal tau ce zice? Sau sunt despartiti parintii tai?(pe mine nu m-ar mira daca este a doua varianta cu divortul, ca la cum se poarta cu tine ma mir cum tatal tau o mai suporta!) sau doamne fereste...a murit tatal tau?

| Viseinalbsinegru explică (pentru pastru009):

Da sunt despartiti..ma rog, acum sau impacat, dar nu e mare diferenta. uneori ii mai baga si lui in cap tampenii

| CodrinV a răspuns:

Cred ca bataile nu ti-au fost de folos de vreme ce tot nu ai renuntat la idei naspa, cum e aceea de a fugi de acasa. Si ce ai de gind sa faci in viata? Sa stai linga 'iubitul tau" si atit? Daca fugi de acasa, o să ai de furca nu numai cu mama, ci si cu politia.

| Viseinalbsinegru explică:

Pai am mai plecat 3 zole..cand m-am intors am intrebat-o"a fost mai bine fara mine"? ..la care ea:" da ca nu a mai avut cine sa ma enerveze"... -_-

| MotanuXzX a răspuns:

Daca pleci, il poate acuza de rapire, si ii faci lui probleme.Eu iti recomand sa mai induri putin pina la majorat, incercind s-o eviti, si apoi esti libera ca pasarea cerului.