| sonny_2814 a întrebat:

Saloot:* Am si eu o mica problema big grin Sunt impreuna cu o fata de 8 luni de zile dar asta nu e toot fata e plecata in spania si vine acasa doar vara Acum intrebarea mea este. Cum procedezii sa ai o relatie la distanta stabila?
Vaa rog dacaa stiti o modalitate sau aveti niste sfaturi pentru mine lasati un comentariu.

Răspuns Câştigător
| amaliax a răspuns:

Indiferent de gurile rele, relatiile la distanta exista; e adevarat ca iti trebuie multe resurse pentru a o intretine (resurse psihice, morale, materiale etc), dar este un lucru minunat, care se intampla numai oamenilor cu adevarat speciali. Este cel mai inaltator lucru sa stii si sa simti ca undeva la mii de km distanta exista un suflet care respira doar pentru a te mai vedea (cel putin) inca o data. Este dumnezeiasca ideea ca de undeva un om isi aranjeaza viata in functie de viata ta! Unde exista iubire adevarata si suflete pereche, exista TOTUL! Conteaza mult prea putin banii, anii sau distanta dintre voi!

7 răspunsuri:
| ELLSSA a răspuns:

Am o relatie la distanta de cativa ani si pot spune ca ne iubim mai mult ca la inceput.Din partea mea sigur e mult mai multa iubire si mai mult pretuiesc ceea ce am langa mine.
E atat de greu sa tii asa ceva, insa cu multa dorinta/comunicare/incredere si iubire o duceti la capat.
Daca iubirea exista, reusiti in toate.Treceti si de acest obstacol luand o decizie finala.Sa fiti impreuna toata viata!

| katy a răspuns:

In primul rand e vorba de incredere si eu sunt in nordul tarii si iubitul meu e in sud si ne este greu sa ne vedem deocamdata. daca aveti incredere unul in celalalt, atunci se poate si sa nu aveti secrete iar atunci cand vorbiti incearca mereu sa faci o atmosfera placuta, fa-o sa rada sa se simta bine atunci cand iti aude vocea sau cand te vede pe webcam daca vb si pe mess si va merge dar nu la nesfarsit de asta cred ca esti convins

| GenetiX a răspuns:

Depinde mult de calitatea iubirii dintre voi, iubirea poate exista si supravietuii cu doar o scrisoare pe hartie daca e iubire.
Imi exprim nemultumire fata de cel care i-a dat calificativ Nefolositor @amaliax care de altfel il consider cel mai bun raspuns. Zicea cineva sa-i dai doar inainte si inapoi la stanga si la dreapta pentru ca esti tanar. Eu-ti spun doar ca in viata asta trebuie sa iubesti nu sa dai inainte. De ce? Pentru ca oricum nu poti cocosii toate femeile, pentru ca oricum te vor uita si tu pe ele, si daca vrei doar sex si hrana esti doar un simplu animal. Cel putin trebuie sa tinzi spre iubire daca chiar nu o poti atinge asta este.

| adevar a răspuns:

Iti gasesti una aproape. Nu exista relatii la distanta stabile. Treci peste.

| CagulLa a răspuns:

1-Spune-i sau macar minte-o in fiecare zi ca tii dor de ea si ca abia astepti sa vina. 2-Fao de fiecare data cand vorbeste cu tine sa ii para rau ca e plecata si ca nu esti langa ea, spune-i ca o iubesti, fa-o sa se simta speciala, alint-o, bla bla, etc etc. Mai mult de atata nu ai ce face crede-ma. Am o relatie de 2 ani jumate si am trecut prin asta cam jumatate de an, pana la urma s-a intors innapoi la scoala in Romania pentru mine, iar acum de 2 luni jumatate sunt eu plecatlaughing e cam complicat aici. Si regula de baza care trebuie sa o tii minte si sa o bagi la cap: Nu fii prost, cand ai ocazia dai inainte, ma gandesc ca nu esti batran, esti tanar, **** tot ce prinzi si traiesteti tineretea, nu te uita ca ai prietena dincolo, nu e langa tine, fa ce ti-am zis la inceput ca sa continui relatia cu ea, ca tu asta vrei, dar nu rata nimic pentru ea, traiesteti viata cum trebuie ca mai tarziu o sa iti para rau. P.S. Daca o sa vina langa tine, si te intelegi cu ea, poti sa intri in rolul iubitului fidel care se comporta foarte frumos, dar momentan nu e langa tine, fii cum vrei tu sa fii fara ezitari. Asculta de mine altfel o sa iti para rau!

| Doru_1424 a răspuns:

Poi daca aveti incredere unul in celalalt si pastrati legatura prin orice mijloc de comunicatie atat video cat si audio aveti toate sansele sa reusiti

| johnny_6990 a răspuns:

Fi tu insati sincer, si incearca cand vine s-o faci sa se simta bine si incearca sa pleci si tu cu ea sa pute`ti forma un cuplu sincer, si ei ii este greu singura acolo si sa va formati un viitor ca altfel nu sti daca iti mai vine la anul sincer. cum e ea acolo e usor sa gaseasca pe cineva, nu poate sta mult tmp fara cineva sincer simte cateodata si ea nevoia de sx si anul care vine poti sa no mai vezi. asa ca nu mai pierde timpu si gandeste bine ce vrei sa faci ori mergi cu ea ori nu te atasa prea tare