| baiatulbaiatbaietel a întrebat:

Am nevoie de putin ajutor deoarece trec printr-o mica incurcatura.
De vreo 2-3 luni am inceput sa am treaba cu o fata. Am inceput in joaca (ceva de o vara). Fara obligatii si prea multe senimente.
Eu am 18 ea 20.
Ea nu a vrut ceva mai mult deoarece eu raman acasa (sunt a 12- a), iar ea e la facultate.
Dar problema e ca ne-am cam indragostit unul de celalalt si am ajuns intr-un punct in care ne-am hotarat sa fim impreuna.
Toate bune si frumoase in vacanta de vara, dar a inceput liceul si facultatea si in curand ea va pleca.
Eu i-am batut niste apropouri cum ca mai bine o lasam asa si nu ne mai chinuim cu o relatie la distanta in care de vedem 1-2 ori pe luna. Dar ea nici nu vrea sa auda de asa ceva. Isi doreste o relatie cu mine indiferent de circumstante.
Ce parere aveti?
Ar trebui sa continui?

10 răspunsuri:
| Sofer a răspuns:

Continua daca te place.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Găina bătrana face supa bună.
Continuă, o sa fie mai ușor sa vă despărțiți pe videocall peste câteva luni.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Continua. E pacat sa renunti la o fata de care te-ai indragostit dintr-un motiv ca asta... Daca faceti un efort puteti sa va vedeti si mai des de 2 ori pe luna. Sau poti sa vii tu la ea si sa stai o saptamana, apoi la tine cate o saptamana (daca ii permite facultatea sa mai lipseasca din cand in cand)...
Nu e imposibil, trebuie doar sa vrei.

| Paul754880338 a răspuns:

Norocosule! Cred ca esti putin mai irezistibil decat o napolitana Joe. Serveste-o pe fata! N-o lasa salivand...

| MValentin a răspuns:

De-o data ce iti mai pui întrebari de genul, ce fel de barbat ești tu?
Ce te roade daca încerci sa faci tot posibilul sa fiti împreună indiferent de circumstanțe pana sa faceti acea apropiere fizic.

| Andresso a răspuns:

Daca iti place de ea, normal, continua sa fii cu ea.

| Stochel a răspuns:

Continuă asa nu fi fraier mai ales faca este bună și frumoasa si una de asta de treaba poate daca o sa o pierzi după aia o sa iti para rau cand o sa o vezi cu altul mai ales daca ea insistă să fiți împreună

| aicaramba a răspuns:

Nu trebuie sa-ti fie frica de relatia la distanta, trebuie sa incercati sa vedeti daca iubire dintre voi rezista. Nu conteaza distanta atata timp cat va iubiti.
Eu am fost 2 ani la facultate si am stat la distanta de prietena, acum sotie, si a fost perfect. In plus tu mai ai 1 an si ai putea sa o urmezi dupa cls 12-a. Nu renunta.

| AMBlack a răspuns:

Da, continua. Cunosc multe cupluri care functioneaza si eu am o relatie de 6 ani care s-a închegat tot mai bine. Timpul petrecut fara partener te face sa te bucuri mai mult de momentele petrecute cu el. Fa ceea ce simți! E mai bine sa incerci decat sa regreti ca nu ai dat tot ce ai putut.

| roxanne88 a răspuns:

Eu zic ca nu ar trebui sa te lasi influentat de ce zice ea. Tu gandeste-te cum e mai bine pentru tine, in primul rand - in lumea asta fiecare e responsabil pentru el IN PRIMUL RAND.