| Măduuțaa a întrebat:

Am ceva pe suflet,nu e legat de familie sau alte lucruri,nimic legat de suferinta dar am cunoscut o persoana,pe care am iubit-o foarte foarte mult si inca o mai iubesc nespus, desi nu mai este printre noi.Imi aduc aminte,ca a facut un gest foarte urat fata de mine si am jurat ca nu o sa-l mai vad in viata mea,dar am continuat sa il iubesc,uneori imi sta gandul la el...Ce pot sa fac? Nu regret nimic,nu ma plang de nimic si nu ma doare sau nu ma face sa sufar amintirea lui,dar am lasat timpul sa treaca linistit,sa curga,sperand ca amintirea lui,treptat o sa dispara dar vad ca inca mi-a ramas intiparita in minte imaginea lui, imaginea momentel in care eram impreuna.Am lasat asta in urma, dar vad ca acea amintire inca imi da tarcoale..Sunt formata ca om, sunt fericita dar mereu imi aduc aminte de el.De vocea lui, ochii lui...Ce pot sa fac sa uit de asta? Dar sa nu imi zice-ti sa las asta in urma pentru ca am facut deja asta si uite ca nu a mers aproape deloc.

11 răspunsuri:
| thealchemist a răspuns:

Daca de cite ori iti vei aduce aminte de el o sa-ti aduci aminte si de gestul lui urit pina la urma nu o sa-ti mai pese.

| christabell a răspuns:

De ce vrei sa uiti? E normal sa ai amintiri, cu totii le avem! Daca sunt neplacute ne invatam sa traim cu ele, daca dimpotriva sunt placute, cu atat mai bine.Nu vad nimic neobisnuit sau rau in faptul ca ti-e dor de cineva cu care ai trait momente frumoase si poti sa le pui deasupra celor mai neplacute, mai ales ca persoana nu mai este printre noi.Asta inseamna ca esti un om bun, cu suflet mare si sentimente pe masura. O viata frumoasa sa ai!

| freakazoid a răspuns:

Raspunsul evident si banal ar fi: cauta pe altcineva! Dar cred ca ai incercat asta deja. Deci nu mai ramane decat sa iti ineci amarul cu clasicul ethanol, solutie intre 5% - 40%winking

| Măduuțaa explică (pentru freakazoid):

Mai bine mor decat sa devin alcoolica big grin

| freakazoid a răspuns (pentru Măduuțaa):

Nah, era o gluma, alcoolul nu e o solutie. Iesi in lume distreaza-te! Daca stai acasa si te uiti pe pereti, inevitabil o sa te gandesti la asta, dar daca iti ti mintea ocupata cu alte treburi. Hipocampul o sa-si faca treaba, considera trecutul neimportant si ii da "delete"!

| Măduuțaa explică (pentru freakazoid):

Doar nu-mi spune ca ai crezit ca ma uit pe pereti toata ziua, nu laughing? Ei bine, am mintea ocupata de toate astea, am 3 copii de crescut mai nou, dar imaginea fetei lui imi apare in fata ochilor pur si simplu!

| freakazoid a răspuns (pentru Măduuțaa):

E ciudat, ti se intampla sa uiti foarte greu orice, sau e doar cazul lui? O persoana care are 3 copii de crescut ar fi trebuit sa nu se mai preocupe cu asa ceva (doar daca nu cumva sunt copiii lui).

| Măduuțaa explică (pentru freakazoid):

Stiu ca e ciudat, dar asta este o dovada, ca intr-adevar l-am iubit ..Si daca am trei copii, nu inseamna ca sunt ai lui, desi mi-as fi dorit din suflet sa am o intreaga echipa de fotball cu el ...Am trecut eu si prin chestii mai dureroase si mai nasoale pe care nu vrei sa le aflii cu siguranta.

| freakazoid a răspuns (pentru Măduuțaa):

Nu vreau, dar vroiam sa aflu daca problema asta cu uitatul (mai degraba cu lipsa lui) este specifica baiatului respectiv, sau ti se intampla cu orice,(caz in care poti sa imi spui ce-ai mancat alaltaieri de dimineata, la ce ora si in ce farfurie?)

| Larsette a răspuns:

Cauta-ti pe cineva cu care sa iti ocupi timpul, astfel nu vei mai avea ocazia sa te gandesti de acea persoana asa des ca acum.

| jacko a răspuns:

Evident.n-ai gasit pe cineva pe care sa-l placi cu adevarat d-aia te gandesti la el, dar timpul le rezolva pe toate.