| Georgiana0505 a întrebat:

Am nevoie de ajutor. big grin Eu sunt boboaca, iar el vine clasa a 12-a. Mi-a placut de el acum un an, si i-am spus ca-mi place de el, dar el pe atunci avea o prietena de un an, si mi-a spus ca nu poate sa-si insele prietena. Acum cateva zile mi-a trimis un mesaj pe facebook : "ce mai faci?". Si, de atunci vorbim la telefon, pe facebook, si ne intelegem super bine. A spus ca sunt una dintre putinele persoane cu care ii face o deosebita placere. totul e fain si frumos. dar, el vrea sa iesim pe afara sa ne cunoastem mai bine. Iar eu nu prea am experienta. chiar imi place de el, dar nu stiu cum sa-l fac sa se indragosteasca de mine laughing. Dati-mi niste sfaturi. Macar ce sa vorbesc cu el? Sa nu fiu muta laughing Dau fundalaughing

Răspuns Câştigător
| anonimatic a răspuns:

Exact cum a spus si persoana dinaintea mea, trebuie sa fii tu insati si fii sigura ca daca pana acum ati mai discutat si a vazut ce fel de persoana esti, ii vei placea si fata-n fata. Nu va fi nevoie sa incerci tu sa faci ceva pentru a se indragosti de tine, totul va veni de la sine. Din ce ai spus tu reiese ca el isi doreaste o relatie cu tine, deci nu mai trebuie decat sa va intalniti si sa faceti urmatorul pas. Fii tu insati si nu iti face griji. Totul va fi bine.

5 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
La cât râzi... sigur o să se îndrăgostească de tine!
Este singur de îți cere întâlnire?
Stai cu el de vorbă, nu te arunca înainte cu sentimentele.
Pa, pa.

| OoBunnyoO a răspuns:

Daca vorbiti deja pe facebook si la telefon, nu cred ca vei fi muta cand veti vorbi fata in fata. Probabil ai acumulat deja niste cunostinte despre el pe care le poti folosi cand va intalniti. De exemplu ce va place sa faceti in timpul liber, ce ati facut in vacanta sunt o gramada deteme generale pe care daca le abordati o sa ajungeti la detalii particulare.
Cat despre comportamentul pe care sa il ai, fii naturala, daca vrei sa te placa asa cum esti.

| JustRoxanne a răspuns:

Fii tu insuti si totul va veni de la sine!winking Multa bafta! :*

| 0000001 a răspuns:

Scuze nu te pot ajuta, vreau sa postez cat mai multe raspunsuri pentrut a trece de rangul de junior.