| SadBoy01839 a întrebat:

Salut!
Am răni grele și adânci pe suflet!
Am nevoie de o persoană necunoscută departe de mine de exemplu din: București, Constanța, Târgu Jiu, Piatra Neamț, Timișoara etc. (Eu mă aflu în zona Transilvaniei)...
Vreau să am o persoană care să mă asculte și să nu mă judece deoarece principalele probleme sunt în familie (certuri între părinți și etc.)
Poate cineva vă rog să îmi dea un Messenger sau ceva să vorbim?
Vă mulțumesc!

Răspuns Câştigător
| Mosotti a răspuns:

Ideea este sa gasesti solutii! Ca asa si daca spui sau nu spui ce e si atat, nu te ajuta cu nimic.
Adica sa dai de cineva care sa te ajute sa vezi eventualele posibilitati sa iesi din situatia asta, solutii pe care poate tu nu le vezi. Si daca chiar nu sunt solutii, dar macar s-a incercat gasirea lor.
Adica sa fie discutia constructiva.

| SadBoy01839 explică (pentru Mosotti):

Mulțumesc!
Dar eu nu pot merge la prieteni niciodată doar la un prieten pe care îl cunoaște mama foarte bine

| Mosotti a răspuns (pentru SadBoy01839):

De ce nu poti merge la prieteni niciodata? Sunt in alte tari la mare departare?

| SadBoy01839 explică (pentru Mosotti):

Nu,sunt foarte aproape dar așa consideră părinți mei...
Că nu am voie

| Mosotti a răspuns (pentru SadBoy01839):

Cati ani ai? Si nu poti vb cu ei la telefon? Si oricum, si daca te-ai duce la ei, ai vreunul care te-ar putea ajuta? Nu sa zici in gol si atat, si sa zica da, da da...si sa nu propuna nici o solutie.

11 răspunsuri:
| zurick a răspuns:

Trimite-mi mesaj aici, discutăm mai multe acolo.

| Floridori a răspuns:

Daca ai placerea, imi poti scrie un mesaj sau o felicitare pe aceasta pagina.Pot primi de la orice utilizator. Daca nu reusesti, raspunde aici si gasim o solutie happy

| Anuket a răspuns:

Știu că e greu. Încearcă să-ți găsești activități plăcute ca să te simți mai bine, să studiezi ceva ce te atrage, să cânți, să dansezi, să desenezi, etc.

| SadBoy01839 explică (pentru Anuket):

Nu sunt lăsat să fac așa ceva

| Anuket a răspuns (pentru SadBoy01839):

Cum să nu poți face absolut nimic?

| IONY81 a răspuns:

De unde esti mai exact?

| SadBoy01839 explică (pentru IONY81):

Această informație nu este importantă și nu ajută cu nimic la rezolvarea acestei probleme!