| George1994gik a întrebat:

Am si eu nevoie de cateva sfaturi din partea voastra happy am 22 de ani si de fel sunt o fire oarecum timida de curand am iesit la un sunc cu un tovaras, prietena lui si o amica de-a ei. Problema este ca mie a inceput sa imi placa de fata aceasta (Amica asta care a fost cu noi in seara aia) se pare ca o aveam si la prieteni e Facebook roblema este ca nu stiu cum sa ma bag cu ea in seama ce sfaturi imi dati...

3 răspunsuri:
| WaterDrop a răspuns:

Salut George, ti-ai dat deja singur raspunsul.O ai pe Facebook, intra pe ea:

"Salut, mi-a placut foarte mult cum ai baut sucul aseara.Hai sa sa imi arati ce talente ascunse mai ai, insa fara atat de multa aglomeratie de data aceasta." Nu mai iesiti iar in 4 ca deja devine ciudat si esti slab.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai ieși cu prietenul ala în oraș și spune-i sa o cheme si pe ea. Si cât sunteți acolo încearcă sa vorbești cât mai mult cu ea, fă-o sa râdă, fii îndrăzneț.

| JackTD a răspuns:

Incearca sa vorbesti cu ia,
Ea o sa simta placut surprinsa, invit-o la plimbare/suc si incearca sa vorbesti numai teme ce va intereseaza pe ambii, in nici un caz nu discuta o persoana (ea va crede ca esti un birfitor-mie deja mi s-a intamplat)
Cred ca ti-am fost de ajutor.