| Danandrei456 a întrebat:

Salut.Azi mi-am spart telefonul si ma tem de parintii mei sa nu ma certe.Si nu e chiar ieftin.E un Samsung galaxy s5.Nu suntem o familie asa de bogata si nu stiu ce sa le spun parintilor mei.Am dat cu pumnul în ecran si s-a spart. Va rog sa ma ajutati.

7 răspunsuri:
| AFR81 a răspuns:

Cum sa te ajutam? Fa rost de bani si du-l la reparat daca nu vrei sa le spui parintilor.

| Violleta2022 a răspuns:

Ai putea incepe cu adevarul!

| Fatamuntilor a răspuns:

Asuma-ti greseala si suporta consecintele.
Nu cred ca meriti un telefon de fite, daca nu stii sa apreciezi efortul parintilor tai.
Poate ti-ar trebui un telefon simplu, pana vei munci din greu ca sa ti-l poti permite.

| Clorox a răspuns:

O meriti, cum ma nene sa dai cu pumnul in telefon?! Dupa ce ca nici nu sunteti de bani gata... Nu stiu ce sa zic, spune-le in fata! Si data viitoare adu-ti aminte cat de greu le este parintior tai sa aduca o paine acasa, dar sa iti cumpere un telefon... Apreciaza mai mult lucrurile cu care te-ai obisnuit, deoarece cand nu o sa le mai ai o sa le simti lipsa!

| Pool77 a răspuns:

Daca stii ca ai probleme cu nervii, si crizezi dese ori de ce nu cumperi un Nokia cu butoane?

| EuD a răspuns:

Spunele direct. Nu ii minti, a fost din greseala si asta e. E doar un telefon...

| Waittingforyou a răspuns:

Hei repararea nu costă mai mult de 150. Aduni bani si mergi la service-ul celor de la Vodafone. Sunt buni si nu cer mult. FUNDA?