| anonim_4396 a întrebat:

sad Cu cateva zile in urma, m-am taiat la mana si a vazut mama.Nu sunt nebuna, sa nu credeti, doar eram trista.Cand m-a intrebat ea ce am facut, i-am zis ca m-am zgariat in niste crengi, dar se vede ca nu sunt zgarieturi alea.Pana la urma am fost nevoita sa ii spun adevarul.Si ma simt groaznic pentru ca am facut-o sa se simta asa.Acum nu mai are incredere in mine si ii e frica sa ma lase singura si 2 minute.Au parintii mei probleme destul, dar eu am pus capac pe toate.Mama cel putin ea fost socata cand a auzit toate astea, dar tot a insistat sa-i spun ce s-a intamplat.Ma simt vinovata...Nu pentru mine, pentru ei. Daca nu as avea pe nimeni in lumea asta, sa nu credeti ca eram inca in viata. Dar nu ma sinucid, pentru ca exista persoana care tin la mine si prefer sa sufar decat sa ii intristez pe ceilalti.Insa de data asta am reusit sa o fac, fara sa vreau sad

Răspuns Câştigător
| LoveMusic a răspuns:

I`ai socat si inteleg ca iti pare rau. Dar nu o mai face! Mama ta a fost fiinta care ti-ai dat viata, care ti-a fost alaturi, care te-a sprijinit si te-a iubit atat de mult.De ce ai facut asta?! Supararea trece! Stii? Un zambet nu costa nimic, dar poate cumpara totul. Ei, gandeste-te cat de... mizerabil se simte mama ta si tatal tau.Stai de vorba cu ei, si promite ca nu se mai intampla. Ajuta`i sa treaca peste asta odata cu tine! Succes! sad

33 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Multe raspunsuri " calme "...
Draga emily, societatea moderna te-ar trata asa : sa te duci la nenea doctorul, sa te puna pe un pat si apoi tinindu-te de mina, tu sa povestesti ce ai pe suflet, el in timpul acesta facind grimase, chipurile de intelegere... Urmeaza sfaturi ridicole, eventual un medicament de " blegire ". Totul pierdere de timp si energie.
Cu ceva timp in urma, ai fi fost internata la nebuni. Fara comentarii si cu multe medicamente " tari ".
Dupa cum vezi, numai moda a schimbat tratamentul fata de sinucigasi sau cei ce au asemenea idei dar in principiu, problema ramine -boala -. Consulta un medic. Urgent. Pina atunci, lasa tu problemele altora, ramii cu ale tale. Multi sinucigasi cauta sa dea vina pe altii, altii sint vinovati; ei sint cei mai buni oameni, perfecti... Aiureli.
Din pacate ai probleme grave, consulta un medic.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Apropo, nu a fost cu lama, a fost cu un cutit.
Rezultate bune am la scoala.Nu asta e problema...Si nici nu am facut-o pentru un baiat, sau din dragoste.Am motivele mele.
Nu am nevoie de psiholog! Nu sunt nebuna...
Vampirica, sunt fata. Dar nu inseamna ca daca am facut din-astea sunt emo.Nu am piercing-uri in nas, sau in buza...sau in spranceana.Nu ma imbrac numai in negru, nu port haine cu cap de mort. Ah, era sa uit, nu m-am taiat sa atrag atentia celorlalti. Daca tot am ajuns aici... Vreau sa spun ca si cei emo, sunt si ei oameni.Cata nedreptate in lumea asta. sad

| mandy3 a răspuns:

Data viitoare.nu te taia... Iati o minge anti nervi.happy Chestia cu sinucisull...straight face mi se pare o tampenie.
P.S.traiesteti viata:X

| Diana_7985 a răspuns:

Si eu sunt de multe ori su[arata dar defiecare data cand sunt asa imi zic in gand" ieri am fost fericita de ce sa nu fiu si azi?" si asa imi trece suparareahappy zi la mama ta ca atunci nu te-ai gandit ce faci imi pae rau sunt noua pe site nu ma pricep sad