| Zanisoara a întrebat:

Salut dragilor, am o problema, mama se tot cearta cu tata. Tata este profesor de matematica si lucreaza in alt oras.Vine doar in weckend(scuzati gramatica)si vacanta.De aceea mi-e tare dor de el mereu.Mama ma cearta si pe mine si stiu ca are amant, a recunoscut dar tatei vad ca nu ii pasa.Mama nu ma mai lasa sa merg oriunde cu tata. Uneori simt ca sa-r lacrimile din mine.Ce as putea sa fac? AJUTOR!

Răspuns Câştigător
| Someonewhoappreciatelife a răspuns:

Salut. E regretabil ca unii copii trebuie să treacă prin aşa situaţii în propria familie. Ceea ce trebuie să reţii este că, de obicei copiii nu au nimic cu certurile părinţilor.
Vreau să-ţi sugerez un articol care vorbeşte mai mult despre acest subiect. Sper ca citirea lui să te ajute să faci faţă situaţiei: http://wol.jw.org/ro/wol/d/r34/lp-m/1102008124
Cele bune!

7 răspunsuri:
| OnuOnulică a răspuns:

Interesant...Cel mai bine e sa le spui sa divorteze. parerea mea si sa te muti cu tatal tau.

| PedoBarbie a răspuns:

Eu nu scuz gramatică.

| Mihaela1964 a răspuns:

Tu n-ai nici o problema, parintii tai au; sunt adulti, majori si vaccinati.Nu te poti amesteca in viata lor, lasa-i sa-si rezolve singuri problemele.La randul tau, cand vei fi mare, nu vrei vrea ca ei sa se amestece in viata ta, chiar daca-ti sunt parinti.

| grab a răspuns:

De ce nu va mutati toti in orasul unde lucreaza tatal. Cu tot cu amantul mamei! happy

| Vi003 a răspuns:

Sunt parintii tai si-i iubesti in egala masura. E trist ca se cearta si in prezenta ta, ca dreptatea penduleaza de la unul la celalalt. Incearca sa nu mai participi la certuri, sunt traumatizante. Daca esti mai apropiata de tata, discuta cu el aceasta problema si hotarati impreuna ce va trebui sa faceti pe viitor. Incearca sa nu te indepartezi prea mult nici de mama. Vacanta linistita!

| Florincrap a răspuns:

Ai putea sa te duci la psiholog.

| Mytsaa a răspuns:

Problema trebuie rezolvata de catre parintii tai.Vad ca tu nu esti atasata de mama, ci de tata. Vorbeste cu tatal tau si spune-i ca nu mai suporti situatia, spune-i ca ii vrei pe amandoi langa tinehappy