| calinamaria a întrebat:

Bunahappy Va scriu dintr-un moment in care efectiv sunt la pământ si nu am cu cine sa vorbesc. Părinții mei se cearta constant, seara de seara, din cauza tatei care bea aproape pe fiecare seara. Conduce o firma, mama nu lucrează, iar el ne întreține. Situația noastră financiară e ok, dar el crede ca banii sunt totul, crede ca totul se rezuma la bani. Mereu o trage la răspundere pe maica-mea, ce face cu banii. Nu e genul de femeie sa-i cheltuie aiurea, mereu cumpara doar ce e necesar in casa. Când se cearta, mereu zice ca divorțează, dar niciodată nu o fac. Se calmează puțin situația si apoi totul incepe de la capat. Ne vorbește foarte urat, ne înjura si tipa. Sunt clasa a XII-a, am nevoie de liniște sa învăț, nu ma mai pot concentra absolut deloc pe viitorul meu. Pe fiecare seara plâng si simt nevoia sa stau izolata, singura. In seara asta, efectiv am avut o criza de nervi. S-a repezit către sora mea sa-i dea o palma si am țipat la el sa o lase si i-am spus ca m-am saturat de băutura lui si ca după ce termin cu bacul o sa plec de acasă. Pentru prima data in seara asta, imi vine sa ma omor, poate așa si-ar da seama cat de tare ma doare tot ce face. Va jur ca daca as avea si cea mai mică posibilitate sa plec, as face-o. Sunt la pământ, nu mai suport situația asta. Am un singur prieten care-mi spune ca in orice casa oamenii se mai cearta, dar nu ma înțelege. Mama se plânge la mine, ea e si bolnava, nu vreau sa o incarc cu tot ce simt. Ea știe ca ma afectează toate astea, dar nu atât de mult pe cât simt eu. Am încercat sa vorbesc cu el, l-am implorat sa nu mai bea, dar degeaba. Renunța o perioada, iar apoi revine la același obicei. Când nu bea, e un om ok, dar pare ca nu ne iubeste. Nu ne suna mai deloc, daca îl sun tipa ca are treabă. Am încercat sa merg si la psiholog, dar nu simt ca ma ajuta in vreun fel.

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pe data de 15 august 2019 aveai 21 de ani. Posibil să fi fost o întrebare la troll.

| calinamaria explică (pentru anonim_4396):

Am un cont comun cu sora mea, nu cred ca contează câte intrebari sunt si de care

| andreifrk20 a răspuns:

Salut. bro indiferent cine ai fi da mi follow pe Instagram @y7_.frk vorbim toata noaptea numai sa fii bine. crede ma am trecut si eu prin asa ceva.