| DariusAnonimul a întrebat:

Eu și "iubita" mea, cred... Nu ne mai comportăm demult ca un cuplu. În primul rând pentru că nu ne mai sărutăm, și nici nu mai încerc, nu are rost, sunt sigur că va refuza. În al doilea rând nu ne mai zicem "Te iubesc". Sunt singurul dintre noi doi care îi scrie noapte de noapte, înainte să mă culc, " Noapte bună! (O inimioară) Te iubesc! (Încă o inimioară). Înainte îmi răspundea cu "Noapte bună! Și eu!" (Si punea un emoji, ceva.) Acum, de câtva timp îmi scrie doar "Noapte Buna" desigur, după ce îi scriu eu, și pune niște buze. În al treilea rând nu a mai dat nici măcar un semn că am fi un cuplu, singurul ar fi doar că mi-a făcut o declarație "de dragoste" laughing de ziua mea, de curând, în 3 aprilie, cu "Te iubesc" și dinalea. Eu o iubesc foarte mult și nu aș vrea să ne despărțim, dar nici nu știu dacă mai suntem un "cuplu".
Ce să fac?
Mersi!

14 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

S-a plictisit de relatie ori te inseala

| Evolution a răspuns:

Depinde ce varsta aveti amandoi si de cat timp sunteti impreuna.
Oricum ar fi... 80% trebuie sa te obisnuiesti cu gandul ca o sa se termine in ritmul asta, ideea e sa nu va despartiti in injuraturi si altele dar nici sa va pierdeti timpul si sa lasi totul sa treaca ca altfel o sa doara si mai mult si se va complica treaba.
Dar repet, depinde cati ani aveti si de cat timp sunteti impreuna.
Totusi... sa nu va pierdeti timpul, nimeni nu o sa va dea timpul inapoi.

| Freya1 a răspuns:

Sa vorbesti cu ea despre chestia asta.
Nu stiu de cat timp sunteti impreuna dar poate a aparut monotonia in relatie voastra sau poate chiar a gasit pe altcineva.Asta nu vei avea de unde sa stii decat daca vei discuta cu ea mai amanuntit.

| CodrutElian1990 a răspuns:

Dar, in afara de a va scrie pe net, voi va intalniti? Ochii care nu se vad, se uita. Apoi sa-ti mai spun ceva: dupa o dragoste inflacarata la inceput, valvataia se mai potoleste si uneori intervine rutina, daca nu se stinge.
Cat priveste sarutul... tu pleci cu idei preconcepute: crezi ca va refuza si de aceea nu incerci. Tocmai aceste banuieli fata de orice, reprezinta dusmanul cel mai de temut intr-un cuplu. Incearca! daca nu vrea, atunci poti sa afirmi ca nu mai sunteti un cuplu.
Natalia95 are dreptate si ti-a dat un sfat bun.

| MihaiNicu23 a răspuns:

S-ar putea sa fii plictisita, incearca sa vii cu lucruri noi in relatie, poate ea asteapta ceva nou mai ales daca sunteti de ceva timp impreuna, iar daca sunteti la inceput trebuie sa o faci sa te iubeasca, sa o cuceresti cat de mult poti tu.

| GoldenZenith a răspuns:

O iei și o întrebi fata in fata ce problema are și tu să încerci să o rezolvi. Tipa este plictisita mai mult ca sigur și socializează și cu alți masculi, probabil. happy Tipic.

| PersonajFictiv a răspuns:

Ba da tu te-ai gandit vreodata sa o intrebi " Hm, de ce te porti asa?" adica din o mie de ganduri pe care le-ai avut ai avut MACAR unul in care sa o intrebi " De ce te porti asa? "? straight face

" Ce sa f.u.ck? " E intrebarea ta.
Sa vorbesti cu ea, sa vezi ce probleme sunt iar apoi sa le rezolvati.
Daca a inceput sa o arda cu altii, ii dai jet si iti vezi de viata.

| AliGab a răspuns:

Cati ani aveti?!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Lasa facebookul si emojiurile. Vorbeste cu ea fata in fata si spune-i ce simti.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Treci peste probabil ea ii trimite inimioare la altul, ce-o fi zis nu ai increrere in tine de ma verifici incontinu si ma saruti tu primul.
Las-o pe ea frate sa facã chestiile astea, ea ar trebui sa-ti Timita mesaje de nb si sa te sarute prima. Nu ii mai trimite mesaje cateva zile sa vezi cum reactioneazã, chiar las-o pe ea prima.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce sa faci? Pai, in loc de noapte buna si de-alea spune-i "Pa si pussy! Ne-auzim cand oi mai avea urechi de auzit."

| m1dn1gh7 a răspuns:

Daca nici macar un sarut nu simte sa iti dea, ce asteptari ai?

| aADI a răspuns:

Să-ți cauți alta.

| Mandreiv a răspuns:

Din ceea ce spui tu nu vad ca ar fi o problema foarte grava, e posibil sa fi ajuns într-un mic impas si atat dar asta se poate depasi prin unele activitati pe care sa le faceți împreună si care sa va scoata din rutina, dar indiferent de ce ar fi tot trebuie sa discutați despre asta.