| Blacklabont a întrebat:

Fratele meu a botezat un copil, mie ce grad de rudenie imi vine mama copilului?

9 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nici un grad de rudenie cu tine, fiindca nu-i ruda cu tine nici de sange si nici prin alianta, deoarece nu i-ai botezat tu copilul.
Este o simpla "cunostinta" pentru tine.

| zilog a răspuns:

Nu prea conteaza pentru că din punct de vedere strict biblic nu din punctul de vedre al tradiției : cei care sunt candidați pentru botez trebuie să mărtuisescă cu gura lor că au citit Biblia și că ei cred în Isus Hristos ca Domn și mântuitor!
asa scrie in Biblie despre botezul in apa

Sa ca din punct de vedre biblic chiar daca noua nu ne place botezul se face doar in urma mărturisirii cu gura a credinței
In isus Hristos ca Domn și mântuitor care a murit pe cruce pentru iertarea păcatelor nostre.

Imi pare rau stiu ca acum o să îmi sară mulți în cap care nu au citit Biblia.
dar asta este adevarul.
că la noi in România este o tradiție ca, copii să fie botezați mici asta este doar o tradiție care nu este conformă cu Biblia.

"CEL FĂRĂ PRIHANĂ SĂ ARUNCE PRIMUL CU PIATRA!"

| Sophieka a răspuns:

De acord cu ceea ce a scris Jassmina.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Milf

| Daniel323 a răspuns:

Un fel de tipa misto.

| NarcisIfrim a răspuns:

Ori ce ai de gand, ai grija ca fratele tau sa nu fie naș a 2 a oara.

| Batmanel a răspuns:

Tu nu ai legatura cu familia aia. Decata da e neam de sange.

| tefibos12 a răspuns:

Nu ai nici-o treaba tu cu acel copil dac nu esti ruda de sange