| Hazee321 a întrebat:

Salut, ieri am avut o discuție mai nașpa cu prietena mea, un fel ca ar vrea sa vadă cum reacționez dacă as pierde-o, îmi spunea sa rămân cu altele, ca o sa ii treacă ce simte pentru mine și sa nu mai vb, asta spunând ea ca a zis-o sa ma testeze, sa vadă dacă într-adevăr ma interesează persoana ei, da ea încă ma place dar după chestia asta, a spus ca are o stare în care crede ca ar fi mai bine pentru mine sa o las pentru ca ea exagereaza și ca eu sunt prea bun cu ea, iar ea e rea. I-am spus ca nu este adevărat și ca nu vreau sa o pierd din nimic, adică a plâns din cauza asta și mna, nu pot sa cred ca nu mai simte nimic pentru mine, deoarece mereu ma cauta, mereu spune ca ii e dor de mine și ca vrea sa ma sărute și chestii de genul, dar eu nu știu ce sa fac în situația asta, pentru ca ma gândesc ca la un moment dat va face la fel, voi ce sfaturi mi-ați da? Sincer ne iubim amândoi și chiar ne potrivim din multe puncte de vedere, dar na, plus ca e prima data la ea când iubește și nu as vrea sa o las, doresc răspunsuri legate de problema asta cum sa vad dacă ma dorește cu adevărat, nu răspunsuri penibile și fără sens, multumesc

8 răspunsuri:
| Freya1 a răspuns:

Fetele patesc asta cand relația si viata le devine monotonă.Nu stiu ce varsta aveti dar probabil până în 20 și atunci e normal.
Vorbeste cu ea si spune-i ca puteti incerca o pauză sa o lasi sa isi adune gândurile, sa iasa cu o prietena sau fix din contra, sa ii propui o iesire mai aparte cu distractie si timp in doi si dupa sa decidă ce vrea sa faca.
Dacă starea ei continuă pe timp îndelungat chiar daca ai incercat sa ii fi aproape sau sa păstrezi putin distanță atunci nu mai sunt sanse de a continua.

| Andreeush a răspuns:

Câți ani aveți?

| Sofer a răspuns:

Ce vârstă aveți? Dacă prin a face lucrul asta ca să demonstrezi iubire. E aiurea.

| cristimihailov a răspuns:

Salut,

Ascult-o daca iti spune ca e rea. Cauta alta.

Nu vrei sa fii bandajul intr-o relatie, vrei sa fii leul.

Fa precum leul cand ii este foame: iesi la vanatoare si doboara o antilopa si mananc-o. Pe leu nu o sa il vezi niciodata mancand prea multa scoarta de copac.

| siriusblack98 a răspuns:

Dar cât aveți amândoi? 15 ani? Maturizați-vă!

| NarcisIfrim a răspuns:

Sunt niste teste. Daca tu esti baiat destept nu te lasi manipulat, si sa devii prea bun.Trebuie sa gasesti si tu un echilibru, sa ii mai si arati ca o iubesti dar si sa mentii acolo putin mister, putina nesiguranta.
Daca intr-o relatie nu e putin mister si nesiguranta, va pleca, fii sigur de asta.

| GabrielaaGabiiii a răspuns:

Buna!
Ia in considerare ca noi femeile, fetele vrem mereu atentie si vrem mereu asigurarea din partea voastra ca ne iubiti ca doar pe noi ne vretilaughing, putem fi paranoice. Spune i tu mai des asa de o data ca iti e dor de ea, asigur o tu de aceste sentimente, inainte a ei, sa vada ca si tu simti ca ea!
happy

| Anonim199213 a răspuns:

Salut, ai putea sa fi mai atent la nevoile ei, trebuie sa spui chestii dragute și restul, dar ai grija ca unele se schimba fără sa simți, și te lasă mai mereu la greu. Eu sunt pățit rău...