| anonim_4396 a întrebat:

am si eu o problema sunt cu un baiat de o saptamana si ceva, la inceputul "relatie"el mi-a propus daca vreau sa ma culc cu el si i-am spus ca nu sunt pregatita sa fac acest pasa, a spus ca ma intelege.seara cand iesim afara cu prieteni nu dam de inteles ca am fii impreuna, el obisnuieste sa ma conduca pana acasa ieri seara nu a mai facut acest lucru straight face biine nu este asa tragic dar dupa ce a ajuns acasa a sunat-o pe prietena mea cea mai buna sa voerbeasca cu ea, din discutie in discutie au adus vorba de mine el ii spunea ei ca este derutat in legatura cu mine, ca regreta ca a facut pasu asta, ca se simte atras fizic de mine dar eu sunt cam timida si ca s-a saturat sa-l resping cand vrea sa ma sarute cand sunt si ceilalti prieteni si c anul stie ce sa faca.Prietena mea l-a intrebat daca are de gand sa-mi spuna si mie aceste lucruri si el a spus ca da, dupa discutia asta a inceput sa se dea la ea sa ii faca avansuri, cu cateva zile in urma eu am avut o discutie cu el pe mess mai "aprinsa" el ma intrebase daca are sanse la prietena mea, ca daca nu ar fi fost cu mine ar fi vrut sa fie cu ea, la urma mi-a spus ca a glumit nu stiu ce sa mai cred, chiar am inceput sa tin la el, stiu este cam ciudat sa sp acest lucru dupa o saptamana dar eu sunt genul de persoana care se ataseaza foarte repede de cineva, va rog ajutati-ma, suneti-mi ce sa faca chiar nu vreau sa-l pierd, ar mai fii vreo sansa sa salvez relatia crying?

13 răspunsuri:
ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Serafir ţi-a dat un răspuns foarte bun, chiar dacă puţin cam dur.
Revenind la întrebarea ta; cum adică să salvezi relaţia? Este vina ta că el este nesimţit, sau ce? Nu realizezi că doreşte să-şi înceapă viaţa sexuală cu ardoare, indiferent de persoană? Dacă te iubea, te aştepta cât timp era nevoie, nu-ţi suna prietena şi nu îi făcea avansuri. Revino-ţi, nu e ultimul băiat de pe lumea asta! Lasă ataşamentul deoparte şi gândeşte raţional când este vorba de astfel de lucruri!
O zi frumoasă!

| ignore a răspuns:

Daca tinea l tine nu conta ca esti timidawinking despartate de el

| oCiudata a răspuns:

Buna,uite eu iti spun sa te desparti de el si sa il faci gelos cu alti baieti.Si el daca ti-a propus sa te culci cu el dupa 2 saptamani, inseamna ca nu tine la tine si vrea doar sa profite de tine.Desparte-te de el si lasa-l sa stea cu prietena ta,iar tu incearca sa-l faci gelos (saruta-te cu alti baieti in fata lui, tinei de mana etc.)
Hai ca esti fata desteapta stii ce ai de facut! Te pup, pa-pa!

| DeeaMarry a răspuns:

Zau asa, de ce mai stai cu el?straight face Tu chiar vrei sa ai langa tine un tip ca el?
Prietenul tau ar trebui sa aiba ochi doar pentru tine, sa te iubeasca, sa te respecte, sa fie mereu alaturi de tine, sa fie sincer, sa fie o persoana de incredere.
Gandeste-te putin, cate calitati intruneste dintre cele mentionate de mine mai sus?

Si acum, merita sa iti pierzi timpul cu el?

| Mary_5158 a răspuns:

Buna,daca tii mult la el,ofere-i ca-si doreste,altfel il vei pierde,si va pleca la alta cu care va fi deaord cu el.(desi e deja cam periculos, sa zic asa, daca el deja a birfit cu amica ta)dar gindeste-te bine daca merita sa te dai.nu e greu sa te oferi, e mai complicat cind ai facut-o si iti pare rau.Doar tie iti ramine de ales: iubitul si prietena sau nimic! Oricum, mai exista baieti care stiu sa astepte.
baftawinking

| JUSTERINIandBROOKS a răspuns:

Sa-ti salvezi relatia? Care? Nu! Dar ai putea sa-ti salvezi onoarea, nu crezi?happy

Răspuns utilizator avertizat
| johnyboy a răspuns:

N-are nicio treaba cu tie...iti zic eu!

| Serafir a răspuns:

laughing tu ai probleme cu capu

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cati ani are el? pun pariu ca are pana in 15 ani. doamneee, ce relatie sa salvezi? fara suparare, dar cu un baiat din asta, care pana acum folosea mana si vrea sa stie si el cum e cu "pussy", nu trebuie sa ai nicio legatura. pentru ca se vede ca vrea doar sex laughing
lasa-l sa ceara altcuuiva sexhappy

| Loree_9580 a răspuns:

Pai in legatura cu a te saruta cu el de fata cu ceilalti nu vad ceva atat de imposibil si greu sincer. Legat de sex bine ai facut ca ai refuzat adica din ceea ce ai descris tu este clar ca el s-a combinat cu tine pentru a face sex cu tine urmand sa te lase dupa asta.
Adica mai exact este genul de baiat care se combina cu o fata ca sa isi faca el placerile si dupa o paraseste. Avand in vedere ce a vorbit si cu prietena ta si asa este clar parerea mea este ca mai bine ar fi sa te desparti de el, este mai bine sa suferi putin acum decat sa suferi o gramada mai tarziu si sa faci vre.o prostie dupa mai mult timp adica gandeste-te daca suferi dupa o saptamana cum ai suferi dupa 5 luni spre ex.

| maya1311_4302 a răspuns:

Dai papuci nu te merita

| cristina_7025 a răspuns:

Va multumesc tuturor pentru sfaturi :X chiar mi-ati deschis ochii va multumesc fff mult