| TranslucenT a întrebat:

Salut la toti! Cunosc o fata draguta suntem buni prieteni si ne impacam bine dar nu demult am aflat ca era prieten si am simtit ca vreau sa fim mai mult decat atat.De atunci stau si ma gandesc mereu la ea, am inceput sa ma intilnesc cu o alta fata pentru a o uita pe ea dar degeaba tot la ea ma gandesc.Mereu cand stau langa ea simt ca nu mai suport sa aud ca se intilneste cu tipul ala... Ce parerea aveti voi, sa-i spun totul sau o sa stric totul?

Răspuns Câştigător
| TheLoveDoctorr a răspuns:

Iesi in continuare cu ea, fa-o complimente, flirteaza cu ea, du-o in locuri frumoase, fa-o sa rada la maxim si un moment de 3-4 zile de tacere o suni si ii spui ca vrei sa va vedeti. Ii cumperi un cadou,ceva ce sa poarte,bratara,lantisor frumos sau altceva si i-l arati "acesta este cadoul meu pentru tine,il iei dar cu conditia ca atata vreme cat il porti esti a mea".O lasi sa atinga obiectul, sa savureze momentul, sa se uite in ochii tai, eventual sa o atingi (mai sus de umeri e indicat, propun o mana pe obraz). Sunt 2 variante "In care ea e fericita cu barbatul ei si totusi te place pe tine dar e impiedicata de respectul fata de acel baiat si acum este la o intersectie foarte aglomerata. 2 Nu se intelege cu baiatul respectiv si o sa-i dea papucii. Mai este o chestie cu asteptatul : O lasi cu povestea ei trista de iubire si intr-un moment de cearta grava cu el "bum" apari tu!

7 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Daca sta cu baiatul acela e destul de evident ca nu simte nimic pentru tine. Daca pare fericita in relatia ei las-o in pace, nu e frumos sa te bagi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De stricat nu ai ce sa strici pentru ca nu ai nimic. Singura ta sansa ar fi ca ea sa nu se inteleaga bine cu tipul respectiv. Daca ai posibilitatea, investigheaza discret. Nici in aceste conditii nu ii spui ci ii sugerezi. Ii oferi din cand in cand cate un trandafir rosu si ii faci complimente FOARTE discrete. Ea va intelege si va actiona asa cum crede de cuviinta fara sa simta ca este fortata cu ceva. Daca ii spui direct este aproape sigur ca o pierzi.

| Peridava a răspuns:

Mai bine vezi cum se intelege cu prietenul ei. S-ar putea sa strici totul si sa nu mai ai sanse nici in viitor.

| kandaraki a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa iti iei gandul de la ea, nu te amagi cu ideea ca ai avea o sansa, daca ea vede in tine doar un prieten, atunci atit va fi, cat nu ai incerca. Iar acum pune-te in locul acelui baiat, daca tu ai fi cu o dra in relatie si altul s-ar baga in relatia voastra, tie ti-ar placea? incearca sa o uiti, nu ii acorda atita atentie, nu te gandi la ea, gandeste-te la alte lucruri, succes!

| AnonyDoge a răspuns:

O faci sa rada, esti "gentleman" si astepti.

| TranslucenT explică:

Chestia e ca o iubesc atat de mult incat ma sufoc, si am inteles ca iubitul ei doreste sa-i dea inelul(( dar el acum e in Italia si este aici, de aia m-am gandit poate e momentul sa-i spun macar m-a voi simti mai usor

| TranslucenT explică:

Dar incredibil ca naspa ma simt, de parca nu mai vreau sa traiesc simt cs doar daca sunt cu ea va fi totul bine, incep parca sa-i inteleg pe cei care se sinucid, doamne la ce prostii ma gandesc...