| stef_3375 a întrebat:

Ma numesc stefan si am o problema sper ca puteti sa ma ajutati si pe mine cu niste sfaturisad. Acum 3 ani am fost la tara la un prieten unde am cunoscut o fata minunata(mentionez ea este din bucuresti). intr-o noapte. dupa mai multe pahare de vin am inceput sa ne sarutam, ea in timpul ala era cu altul, dar relatia lor nu prea mai mergea in fine, cand am plecat la Bucuresti am mentinut o relatie de prietenie, vorbeam pe mess, din cand in cand la tel, nu stiu amandoi eram mai timizi si m-am gandit sa o las in pace sa isi continue relatia cu baiatul acela, s-au despartit dupa un timp dar nu stiu exact cand, dupa un timp.cam juma' de an ne-am intalnit straight face ne intelegeam super bine, simteam ca am gasit si eu o fata calumeasad ea are 19 ani ink mai este la liceu acum, este ultimul an acum in fine.primele 7-8 luni ne-am inteles ok ieseam mereu era frumos, dupa care au inceput mici certuri, faza e ca noi nu am facut deloc dragoste, greseala mea a fost ca am presat-o la inceput, am grabit lucrurile, nu mi-am dat seama trebuia sa o las in legea eisad. in rest ma comportam foarte frumos cu ea, mereu o alintam.acum 3 luni am avut o cearta, si la nervi am spus o vorba aiurea, ea a interpretat ca am facut-o panarama, dar am zis fara sa vreau am gresitsad
in momentul ala chiar numai vroia sa ma vada, eram pur si simplu terminat, incercam sa imi cer iertare dar ma trata cu indiferenta nu ii pasa deloc ca ma simt rau, intr-o seara m-am dus la ea fara sa ii spun, si cand m-a vazut nu a reactionat urat, mai mult surprinsa si calma, i-am dat niste mici cadouri si am incercat sa vorbesc cu ea, sa imi cer iertare pentru tot ca nu se va mai repeta. ea doar asculta nu spunea nimic concretstraight face si imi spune ca nu trebuia sa vin, si cica hai sa iti spun adevarul.Acum trebuia sa ma intalnesc cu un baiatstraight faceam ramas socat, nu am mai zis nimic si am plecat direct, ma sunase dupa ce am ajuns acasa mi-a spus ca sa isi rezolve problemele in care s-a bagat si dupa aia ma cautasad dupa vreo luna ne-am impacat si tot ramasesem cu chestiile in cap ca ar putea sa ma insele si am devenit cum nu am fost niciodata.gelos.desi nu aveam motive solide sa cred ca m-ar insela din nou, am terminat cu banuielile dar a fost prea tarziu ca deja i se luase si acum 4 zile am pus punct unei relatii care a durat un an si ceva, a zis sa numai sper acum, poate mai tarziusad am iubit-o foarte mult am avut momente foarte frumoase impreuna, a fost prima mea relatie era normal sa gresesc sunt om nu sunt perfect sa stiu toatesad stiu ca nu e bine sa vorbesc despre asta dar chiar am nevoie de ajutorul vostrusad

Răspuns Câştigător
| Alleee18 a răspuns:

Of. ce situatie complicata.mai ales ca e vorba de prima dragoste.eu una cred ca ai avut motive sa fii gelos si hai sa recunoastem... din momentul in care ti a zis ca astepta pe altul apoi sa impacat cu tine logic ca ai ramas cu frica asta. e ceva absolut normal. orice om ar fi facut la fel in locul tau.intr adevar poate ai iubit o cu adevarat dar gandeste te ca mai sunt si alte fete.stiu ca acum nu pare asa, am trecut si eu prin asemenea clipe si oricat imi ziceau ceilalti ca va fi bine, eu nu mai aveam speranta ca voi fi fericita de atunci incolo. dar crede ma ca lucrurile vor reveni la normal.se pare ca tu esti un baiat foarte atent cu iubita ta si sunt sigura ca vei gasi o fata care sa te aprecieze si sa te respecte foarte mult.incearca sa o uiti, gaseste alte activitati, fa ti prieteni noi iar in viitoarele relatii incearca sa nu fii asa gelos.si nu mai fi asa aspru cu tine.nu este doar vina ta. sper sa te ajute sfatul meu macar putin.si nu uita oricand ai nevoie de sfaturi, ne gasesti aici>:d

6 răspunsuri:
| Alleee18 a răspuns:

Hei>:d

| laurik_5214 a răspuns:

Nu a fost bine at cand ai facut-o in acel fel pe mine daca mar face prietenul asa nu as mai vb cu el cu toate ca ar veni la mine si miar cere iertare dar nu as accepta pentru ca o data ce a indraznit prima oara o va face iar si iar si de la niste cuvinte la palme! parerea mea! ce sa spun daca ai lasa gelozia la o parte ar fi perfect cu gelozia nu rezolvi nimic din contra! inceraca sa indrepti lucrurile si vezi poate va fi totul bine anuntama si pe mine daca a mers ca sunt curioasa big grin! succes!

| stef_3375 explică:

Stiu laura sad am gresit, dar i-am demonstrat ca o iubesc si a vazut ca numai gresesc, si chestia cu gelozia da e aiurea, nu sunt genul sa fiu asasad. am vorbit cu ea aseara nu cred ca am facut bine, am intrebat-o daca e bine sa mai sper sa continuam si a zis ca nu acum, poate mai tarziustraight face

| stef_3375 explică:

Multumesc alexandrasad chiar ma ajuta sfatul tau, o sa o las in pace sa isi vada de viata ei, daca asa a ales, as fi putut sa ii ofer clipe minunate impreuna dar asta e.sad sunt alte probleme mai importante nuhappy

| stef_3375 explică:

Sa terminat definitiv. e cu altu' acum, sper sa fie fericiti, viata nu se opreste in loc.continuam,or veni vremuri mai bunetongue

| stef_3375 explică:

Ms pentru incurajari alexandra >:d