| cristinacriscrina a întrebat:

va rog din suflet sa aveti rabdare sa cititi si poate sa imi dati un sfat.
"Povestea mea" incepe acum 10 luni cand am inceput sa vorbesc cu un baiat, ma rog eu am 17 si el 21..il stiam pentru ca ne intersectam mereu si eram topita dupa el si el se uita mereu la mine. Am inceput sa vorbim si din prima seara in care am vorbit mi-a spus ca o sa ma faca iubita lui,bineinteles daca si eu vreau. Am avut curajul sa ma vad numai eu cu el in noiembrie... Totul a decurs bine,ne vedeam,ne intelegeam foarte bine doar ca nu eram impreuna si nu era vorba de o relatie nicicum,m-a vrajit si nu puteam sa renunt. Apoi am inceput sa ne vedem la el,asta prin martie. Eu tot intrebam de acea relatie,incotro ne indreptam dar primeam raspunsuri care ma bagau in ceata,asa ca mi-am zis sa nu mai complic lucrurile simple. Ne comportam ca si cum am fi impreuna dar nu eram. Eram virgina si am facut-o cu el,nu m-a obligat,nu venise vorba despre asta niciodata, pur si simplu m-a facut sa vreau asta. La cat de mult il voiam poate am crezut ca daca o fac cu el vom fi impreuna, n-a fost asa..Am repetat aceeasi greseala de multe multe ori timp de 2 luni. La un moment dat am cedat,i-am dat mesaj si i-am zis ca noi am terminat tot si i-am multumit ca m-a folosit si ca nu a fost in stare sa-mi spuna daca tine la mine sau nu,pentru ca il intrebasem si a ocolit raspunsul spunandu-mi ca n-o sa stiu. Mi-a zis ca trebuia sa imi dau seama ca nu-i sunt indiferenta si atat. A trecut o luna de atunci,n-am mai vorbit,ne intalnim intamplator, zilnic chiar si mie inca nu-mi trece. Stiu ca am gresit mult, m-am pierdut pe drum. Si acum stiu din surse sigure ca nu tine la mine. Dar cum? In 6-7 luni nu ajungi deloc sa tii la o persoana pe care o vezi si vorbesti cu ea zilnic+altele? E posibil? Va rog sa imi dati un sfat, sa trec peste. Nu pot sa-l uit deloc, probabil il iubesc si nu pot sa ma obisnuiesc cu ideea ca n-am fost nimic pentru el. Va rog ajutati-ma sad Multumesc

15 răspunsuri:
| CristinaElena96 a răspuns:

Draguto,probabil cel mai tare te doare ca ti-ai rispit iubirea si ce aveai mai de pret cu un individ care probabil intinde "capcane" fetelor inocente ca tine care sunt in stare sa ofere si sufletul din ele atunci cand se indragostesc.Iti doresc putere sa treci cu bine peste, iar sfatul meu ar fi pur si simplu sa te lasi pe mana timpului si sa intrerupi orice legatura cu el si sa nu te mai oferi asa usor oricarui baiat care iti spune cateva vorbe frumoase, iti trebuie timp sa te vindeci, mult timp...

| cristinacriscrina explică (pentru CristinaElena96):

Mersi mult de sfaturi, o sa-mi treaca mai devreme sau mai tarziu, te pup

| CristinaElena96 a răspuns (pentru cristinacriscrina):

Cu multa placere:*

| neutrino a răspuns:

Stii bine ceea ce stii din surse sigure. Poveste ta este una normala, a unei fete care, cu acceptul ei, a fost pacalita de un baiat. Nimic nou sub soare! Timpul te va vindeca si pe tine.

| Holiday a răspuns:

Pana la urma tipul a fost fair-play, nu ti-a promis nimic, nu ti-a cerut nimic, nu te-a obligat, s-a purtat frumos cu tine, ce vrei mai mult? Ai vrut sa inchei relatia, a acceptat fara probleme...deci a fost ok pana la capat. Nu te-a pacalit cu nimic, cum aud ca zic altii pe aici. Daca iti spunea ca te iubeste, ca esti femeia vietii lui, ziceam sa fii suparata pe el, dar asa?
Ia-o ca pe o experienta placuta, pana la urma si din punct de vedere sexual ti-ai inceput viata cu un tip ok, oricum mult mai bine decat cu unul fara nici un fel de experienta.

| TeckTonik997 a răspuns:

Asa se intampla cand te uiti dupa dinastia mai mari, un baiat de varsta ta nu ai gasit? unul la fel de neexperiementat ca si tine? acum sa te vad ce faci fara el si cum iti gasesti pe altcineva dupa ce te-a fraierit un cretin de'asta...

| cristinacriscrina explică (pentru TeckTonik997):

Ma jur ca nu stiu nici eu cum am putut sa fiu asa idioata,nu mi-a zis niciodata nimic rau, pur si simplu ne intelegeam prea bine, poate de aia n-am renuntat, si faptul ca nu mi-a cerut nimic m-a facut sa ii dau tot, ma crezi sau nu ma facea sa ma simt in siguranta. Multumesc oricum

| TeckTonik997 a răspuns (pentru cristinacriscrina):

Sincer imi pare rau, incearca sa iti refaci cat mai repede viata sentimentala cu cineva de varsta ta de aceasta data!

| IsJustMe007 a răspuns (pentru cristinacriscrina):

Stiu exact cum te simti! Nu ai ce sa faci, decat sa iti dai cu capul de pereti si sa numai repeti in viata ta greseala asta! Timplul vindeca tot, singurul lucru care ai putea sa il faci e sa ii arati ca nici el nu a insemnat nimic pentru tine...

| cristinacriscrina explică (pentru IsJustMe007):

Asta fac, nici nu ma mai uit la el. Dar tot nu-mi trece si niciodata nu m-a tinut asa mult supararea asta de dupa despartire, ca sa-i zic asa...mersi mult si tie :*

| ciocolatacupiperrosu a răspuns:

Cum a mai zis cineva pe aici, el practic nu ti-a gresit cu nimic. Nu ti-a jurat marea cu sarea, nici macar nu a "aprobat" vreodata ca aveti o relatie. Vina e doar a ta ca te-ai lasat dusa de val si n-ar fi fost nici o greseala sau n-ai fi avut ce regreta daca nu iti incepeai viata sexuala cu el ( in caz ca regreti asta) Treci peste si bucura-te ca pentru prima data nu i te-ai daruit unui badaran. Nu vreau sa te amarasc si mai mult decat esti dar poate daca nu i te daruiai asa repede punea mai mult suflet.

| MyKkeyy a răspuns:

Daca nu te place nu te place, poti sa te intalnesti cu el de 100 de ori pe zi

| cristinacriscrina explică (pentru MyKkeyy):

Tu sincer te-ai culca cu cineva daca nu ti-ar placea acea persoana? De ce sa mai fi avut rabdare cu mine (puteam sa nu cedez atunci, puteam sa ma las mai greu) cine stie cat daca nu m-ar fi placut deloc? Aici nu incape indoiala, la faza cu iubitu e altceva. Te rog sa te abtii data viitoare, mai ales ca esti foarte micut si fara experienta, ca si mine de altfel ( poza de profil)

| Weedie a răspuns:

Cunosc foarte bine acest tip de "om" daca pot sa-i spun asa. Mi-am dat seama ca ceva nu este in regula chiar cand ai spus ca in prima seara ti-a si promis acel ceva. Ti-a promis ca veti fi impreuna doar ca sa te tina in suspans, ca sa faci tot ce e posibil ca sa-l faci pe el sa se simta bine ca el sa vina cu intrebarea "magica". Stiu ca baietii promit foooarte multe chesti, usor de crezut dar noi fetele "indragostite" picam usor in plasa lor. Hai sa fim seriosi! Un baiat care iti promite multe chesti te place/iubeste...si cel care te iubeste vrea sa fie cu tine, nu doar sa te duca la el acasa sa faceti dragoste.Eu cu prietenul meu cu care sunt impreuna de 10 luni am vorbit jumate de an inainte sa fim impreuna iar relatia noastra este foarte stabila doarece am avut vreme sa ne cunoastem. S-a intamplat odata sa ne certam foarte urat, mi-a spus si "bafta" dar peste o ora era la mine in genunchi chiar daca vine a fost mai mult a mea si-a cerut scuze.
Ai avut o intrebare, daca e posibil sa nu se indragosteasca de tine in alea 6-7 luni. Da se poate pentru ca el sigur a avut alte interese chiar daca tu nu prea ti-ai dat seama. Acest gen de baiat probabil se va intoarce la tine si din nou va incepe cu "promisiunile"...dar iti sfatuiesc sa il ocolesti pe cat se poate chair daca il iubesti fiindca si prietena mea a patit la fel si a iesit destul de urat happy dar acum sa nu-ti para rau pentru ceea ce ai facut daca atunci erai fericita. DAta viitoare vei stii cum sa procedezi happy

| Baws_Tha_1999 a răspuns:

Nu vreau sa te jignesc, dar cu totii stiti gluma asta:
-Stii cum tii un prost in suspans?
-Nu.
-Iti spun eu mai tarziuhappy.

Asta ti-a facut si el tie, dar din pacate ai cazut in plasa... Acum nu trebuie decat sa te gandesti la un baiat de varsta ta si cu siguranta il vei gasi, so keep calmwinking.