| anonim_4396 a întrebat:

Salut, ma uit un pic la ce se intampla in jur cu relatiile din zilele noastre si am o intrebare pentru voi.
Credeti ca se mai poate face o relatie si intretine cum se zice "Pana cand moartea ne va desparti?". Fiti sincer raportati-va la timpurile noastre si nu va raportati la teoriile de intretinere a relatiilor, cum ar trebui sa se intampla ci la cum este. Mersiwinking

Răspuns Câştigător
| JulyDreams a răspuns:

De multe ori relatiile se termina repede, pentru ca au fost impreuna pentru placere, distractie, bani, ochii altora, diverse temeri, probleme personale, etc. Cand dispare motivul pentru care erau impreuna, se termina relatia. Nu orice om e capabil sa iubeasca cu adevarat, asa ca relatiile incep din alte motive.
Mai depinde si de varsta. Daca se cunosc la varsta a treia, sunt mai mari sansele sa ramana impreuna pana la moarte.
Dar banuiesc ca ai intrebat de cei tineri. Mai sunt unii care se cunosc in copilarie si raman impreuna mult timp... nu as putea spune de ce. Poate pentru ca in copilarie e mai usor sa formezi prietenii care sa dureze.

2 răspunsuri:
| Sofer a răspuns:

Se mai poate dar slabe șanse în ziua de azi.

| anonimul1304 a răspuns:

Sunt relații chiar bune, dar mereu se intampla ceva și se distruge tot sunt persoane care și-ar fi dat viața pentru ea, dar ea nu mai este atras de el și asa se strica o relație